офіційний сайт

У МУЗЕЇ ВОЛИНСЬКОЇ ІКОНИ – РІЗДВЯНА ВИСТАВКА-ЕКСКУРС

У відкритті експозиції історії та традицій відзначення Різдва на Волині взяв участь перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

На виставці «Дивосвіт Різдва» музейники представили зразки ужиткового мистецтва, давні храмові та хатні ікони «Різдво Христове», вертепи, рукотворні вироби волинських умільців. Серед експонатів чільне місце займають чорно-білі фотографії початку ХХ ст. Фотохудожники зафіксували костюмоване дійство українського вертепу з традиційними атрибутами.

Директорка установи Тетяна Єлісєєва розповіла: проєкт творили спільно з відділом етнографії та народних промислів Волині обласного краєзнавчого музею. «Маємо надію, що ця виставка подарує нашим відвідувачам відчуття спокою, затишку. Вона діятиме завдяки тому, що наші воїни захищають України, захищають нашу ідентичність та наші традиції», – відзначила Тетяна Єлісєєва.

«Теперішні події змушують нас задуматись і переосмислити наше буття. Попри все ми сьогодні як ніколи єдині і працюємо заради одного – перемоги, – відзначив Юрій Поліщук. – А наші заклади освіти і культури не втомлюються нагадувати українські традиції, відкривати нові сторінки історії. І нинішня виставка демонструє наскільки непересічна наша нація, яка вона багатогранна і глибока у своїх віруваннях».

ПРИКОРДОННЯ ВОЛИНІ ВІДТЕПЕР ПІД ПИЛЬНИМ НАГЛЯДОПМ ВІДЕОКАМЕР

Прикордонники 6 Волинського загону презентували оновлений пункт управління – сучасний ситуаційний центр.

Тут відстежуватиметься та здійснюватиметься збір інформації щодо ситуації на тому чи іншому напрямку кордону з Польщею та білоруссю, протяжністю майже 450 кілометрів.

З роботою ситуаційного центру сьогодні ознайомилися голова обласної ради Григорій Недопад, очільник ОВА Юрій Погуляйко, керівники правоохоронних відомств, силових структур, військовослужбовці та благодійники. А Митрополит Луцький та Волинський Михаїл освятив приміщення центру.

«Центр обладнаний сучасними засобами комп’ютерної та спеціальної техніки, яка дає можливість здійснювати приймання й обробку інформації, що надходить з різних джерел. Тут встановлено нову відео систему, за допомогою якої персонал центру може вести віддалений онлайн моніторинг зображень з камер, розміщених безпосередньо на лінії кордону, в пунктах пропуску та прикордонних підрозділах», – розповів начальник прикордонного загону Сергій Лозінський.

Наразі на українсько-білоруській ділянці встановлено 16 камер відеоспостереження, в тому числі й тепловізійних, які дають можливість спостерігати за лінією кордону в темний час доби, а також виявляти різноманітні об’єкти на далеких відстанях.

«Завдяки цій системі ми зможемо своєчасного реагувати на будь-які провокаційні дії з боку суміжної держави, спроби незаконного перетину кордону ворожими елементами, а також здійснювати дистанційний контроль за діями підпорядкованих підрозділів», – додав Сергій Лозінський.

Загальна вартість облаштування центру сягає близько 2 мільйонів гривень, майже усю суму для потреб охоронців кордону виділили благодійники та меценати. Нагадаємо, посильну допомогу у вигляді широкоформатних моніторів прикордонники отримали й від обласної ради.

Голова Волиньради Григорій Недопад привітав керівництво прикордонного загону із цією знаковою подією та висловив переконання, що в умовах воєнного часу новітній ситуаційний центр стане ключовим механізмом забезпечення оперативного прийняття рішень у разі зміни чи загострення ситуації на кордоні.

ЗАВДАННЯ МАКСИМУМ: ПЕРЕРОБЛЯТИ 70% ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ

В області визначають шляхи виконання у 2023 році Регіонального плану управління відходами, стратегія якого розрахована до 2030-го. Участь у засіданні робочої групи взяв голова постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів Юрій Ройко.

Він нагадав, цей комплексний та системний програмний документ однією із перших в Україні Волиньрада схвалила у вересні цього року. Регіональний план розроблено у відповідності до Національної концепції поводження з побутовими та небезпечними відходами.

Юрій Ройко зауважив, що попередньо документ пройшов обговорення в експертному та громадському середовищах, над ним також працювали члени екологічної комісії та депутатський корпус обласної ради. «Розробниками нам запропоновано три сценарії втілення стратегії. Перший – це будівництво сміттєсортувальних комплексів і полігонів на території 4 районів Волині, другий – це будівництво сміттєсортувальних комплексів і полігонів у восьми субрегіонах, і третій сценарій – це будівництво сміттєсортувальних комплексів і полігонів у восьми субрегіонах, а також обласного полігону на Ковельщині. Я пропоную членам робочої групи вже найближчим часом визначитись по якому із них ми будемо працювати у разі наявності бюджетного фінансування, зокрема з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення. Ми маємо пояснити людям усі переваги, аби не виникало спротиву», – зауважив він.

Начальник управління екології та природних ресурсів ОВА Валентин Кухарик зазначив, що цьогоріч запланована реалізація тих заходів Регіонального плану, що не потребують бюджетного фінансування.

«У 2023 році ми маємо на меті довести до відома тергромад перспективи роботи в частині реалізації плану, проведення навчань, семінарів та обміну досвідом», – сказав він.

Стратегія передбачає переорієнтацію поводження з відходами на їх сортування, переробку, компостування та повторне використання. Бо досі 95 % твердих побутових відходів в країні захоронюється на сміттєзвалищах. Тільки у Волинській області налічується 276 діючих місць накопичення відходів і більшість з них уже переповнені.

«Ми маємо ментально та психологічно змінити своє відношення до побутового сміття. На переробку ми відправляємо трохи більше аніж 2%, а якщо ми зреалізуємо цей науково обґрунтований план, то тоді перероблятимемо 70% відходів», – наголосив Юрій Ройко.

За результатами обговорення тергромадам і районам області рекомендовано створити подібні робочі групи для реалізації регіонального плану поводження з побутовими відходами.

В ДЮСШ – ПОСВЯТА У СПОРТСМЕНИ

Більше 150 юних спортсменів поповнили ряди вихованців обласної дитячо-юнацької спортивної школи.

Традиції урочистої посвяти у спортсмени більше 30 років тому. Привітати нове покоління майбутніх чемпіонів прибули перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук та голова правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода.

«В цій дитячо-юнацькій спортивній школі – одні з кращих тренерів. І те, що стільки дітлахів поповнили ряди вихованців ДЮСШ підтверджує високий рівень довіри батьків до тренерсько-викладацького складу, – зазначив Юрій Поліщук. – Я переконаний, що ці діти в недалекому майбутньому стануть олімпійськими чемпіонами, призерами різноманітних змагань та прославлятимуть Волинь на весь світ».

Директор спортшколи Дмитро Піддубний підтверджує: закладу є ким пишатись. В його історії – багато талановитих і титулованих спортсменів. Гордістю ДЮСШ стала вихованка Ірина Климець – учасниця Олімпійських Ігор в Ріо-2016 та Токіо-2021.

Також сьогодні троє спортсменів отримали посвідчення Заслужених майстрів спорту – Олександра Мильчук, Дарина Пом’янович та Вікторія Куніцька. Дівчата – вихованки відділення спортивної акробатики, які в 2022 році вибороли ІІІ місце на ХІ Всесвітніх іграх з неолімпійських видів спорту та зайняли ІІ місце на етапі Кубка світу зі спортивної акробатики. А початківці отримали подарунки від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

ВОЛИНСЬКІЙ ГАЗОВІЙ СЛУЖБІ – 60

З нагоди ювілею від імені обласної ради Григорій Недопад відзначив кращих працівників «Волиньгазу».

Початком літочислення газової служби Волині вважається запалення в обласному центрі блакитного факелу централізованого газопостачання наприкінці грудня 1962 року. До цього, поки тривало будівництво мереж, яке у перспективі не припинялося упродовж 30 років, скраплений газ у балонах волинянам доставляли на кінних фірах. Сьогодні ж «Волиньгаз» обслуговує 255 тисяч абонентів та понад 4 тисяч підприємств та організацій. Задля цього працює понад 1300 фахівців.

Голова правління акціонерного товариства Мирослав Коротя зазначив, що найціннішим активом компанії «Волиньгаз» є трудовий колектив: «Я пишаюся нашими людьми. Вже через кілька днів після повномасштабного вторгнення, коли вся економіка завмерла, 90% працівників “Волиньгазу” приступили до роботи, щоб волиняни могли отримувати одну із базових послуг, а 36 наших співробітників стали захисниками. Тут працюють цілі династії, у багатьох в трудовій книжці єдиний запис – АТ «Волиньгаз». В компанію прийшло чимало молодих перспективних фахівців, які ініціюють багато новацій. Серед реалізованих – створення першої в Україні централізованої аварійно-диспетчерської служби «104», експериментальні майданчики з тестування альтернативного природному газу «зеленого» водню, формування електронної карти газотранспортної системи області», – зазначив він.

Мирослав Коротя також додав, що колектив АТ «Волиньгаз» активно допомагає Збройним силам України: для військових придбали декілька автомобілів, дрони, буржуйки, дизельні генератори, медикаменти, харчі, спальники на загальну суму 3,5 млн грн. Окрім того, працівники Луцького, Ковельського, Ратнівського та Володимир-Волинського відділень виготовляли бандажі і протитанкові їжаки.

Від імені депутатського корпусу краю волинських газовиків привітав і нагородив відзнаками обласної ради її голова Григорій Недопад. «З початком великої війни кожен українець зовсім по іншому оцінює фахівців критичної інфраструктури, а також послуги, які вони забезпечують. Ваш колектив один з тих, хто сьогодні тримає енергетичний фронт. Історія становлення підприємства від розвезення газових балонів кіньми – до високотехнологічних процесів, включно з апробацією альтернативних газу сумішей, дає підстави для впевненості, що і ці, спричинені агресором виклики, ви подолаєте. Тож бажаю здоров’я, натхнення, вправності і витривалості, бо попереду у нас дуже багато роботи. І – перемога», – переконаний очільник обласної ради.

В’ЯЧЕСЛАВ ЧОРНОВІЛ: «Я НАРОДИВСЯ В ТРИВОЗІ…»

З нагоди 85-ої річниці від дня народження волиняни вшанували пам’ять про політв’язня і публіциста, українського політика і громадського діяча, провідника українського національно-демократичного визвольного руху В’ячеслава Чорновола.

У пам’ятних заходах взяли участь представники громадськості та влади. Від імені обласної ради квіти до меморіальної дошки вічного опозиціонера і Героя України поклав заступник голови Григорій Пустовіт. Пам’ять про видатного співвітчизника присутні вшанували хвилиною мовчання.

У своїй знаменитій статті «Справді, хто є хто» В’ячеслав Чорновіл написав: «Я народився у тривозі, мати носила мене в часи, коли тривали масові репресії. Мабуть, в генах відбилася ця тривога і визначила мою подальшу долю».

Григорій Пустовіт зауважив, що багато з висловлювань В’ячеслава Чорновола виявилися пророчими. Зокрема, його твердження про те, що «над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й чекає остаточного колапсу нашого суспільства, щоб запустити хижі пазурі в живе тіло нашого народу».

«Сьогодні наша держава переживає цей трагічний момент істини. І найкращим пам’ятником В’ячеславу Чорноволу має бути незалежна національна демократична держава, про яку він мріяв усе своє життя», – зазначив заступник голови Волиньради.

НАГРУДНИЙ ЗНАК І ПРАПОР З АВТОГРАФОМ – НАГОРОДИ ВОЛИНЯНАМ ВІД ГОЛОВНОКОМАНДУВАЧА

Особисту відзнаку Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного за підтримку українського війська отримав і голова Волиньради Григорій Недопад.

Церемонія нагородження відбулася на Тернопільщині в каплиці-пантеоні, зведеній у 2014 році на честь загиблих Героїв у війні з російськими окупантами. Їхні імена для майбутніх поколінь навіки закарбовані у граніті храму. Щороку у серпні тут відбувається всеукраїнська проща родин загиблих.

На запрошення Міністерства оборони України у день храмового свята до цього знакового місця прибули рідні полеглих воїнів, волонтери і благодійники, військовослужбовці та представники влади з усіх західних областей. Присутні взяли участь в жалобному богослужінні та поклали квіти до пам’ятника полеглим Героям.

Окрім голови Волинської обласної ради за допомогу силам оборони нагороди Головнокомандувача ЗСУ – почесний нагрудний знак та прапор з особистим підписом – отримали також начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко, очільник благодійного фонду «Відродження України» Анатолій Капустюк, волонтери Андрій Маринюк, Віталій Ярема та Михайло Маркович.

Григорій Недопад висловив вдячність за удостоєну відзнаку, зауваживши, що сьогодні підтримка Збройних Сил України – це обов’язок кожного громадянина.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*