офіційний сайт

ДИСЦИПЛІНАРНІ, КАДРОВІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ – ПИТАННЯ ОСВІТНЬОЇ КОМІСІЇ

Відбулося чергове засідання постійної депутатської комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку.

Розгляд першого питання порядку денного видався дискусійним. Йшлося про дисциплінарне стягнення в межах антикорупційного законодавства щодо керівниці Волинського еколого-натуралістичного центру Валентини Остапчук. Суть справи деталізувала начальниця відділу комунального майна виконавчого апарату обласної ради Олена Кузьменко: очільниця закладу позашкільної освіти влаштувала свою онуку на посаду фахівця із тендерних закупівель, не повідомивши засновника – обласну раду про конфлікт інтересів, як того вимагає ЗУ «Про запобігання корупції».

З метою врегулювання конфлікту інтересів ще у червні минулого року розпорядженням голови Волиньради Валентину Остапчук було зобов’язано кожне своє управлінське рішення узгоджувати із засновником. Проте, за словами Олени Кузьменко, директорка еколого-натуралістичного центру розпорядчий документ проігнорувала і продовжувала призначати своїй онуці премії та стимулюючі виплати в умовах конфлікту інтересів. До слова, зазначені факти оцінили і правоохоронні органи, винісши аж 34 протоколи про адміністративні правопорушення. Сама ж Валентина Остапчук у пояснювальній записці зазначила, що не вважає свої дії протиправними, оскільки родичка не перебувала у її безпосередньому підпорядкуванні.

Олена Кузьменко повідомила, що вказане корупційне діяння передбачає відповідальність у вигляді звільнення із займаної посади або ж оголошення догани, і запропонувала членам профільної комісії визначитися із видом стягнення. Депутати Людмила Стасюк, Валентина Магурчак та Михайло Скопюк стали на захист директорки еколого-натуралістичного центру, вказуючи на бездоганний багаторічний освітянський досвід Валентини Остапчук, її високі професійні якості, новаторство і здобутки у галузі позашкільної освіти, і наполягли врахувати це при винесенні рішення про відповідальність. Депутат Андрій Бокоч зауважив, що заслуги керівниці комунальної установи ніхто не піддає сумніву, але антикорупційне законодавство повинно виконуватися безумовно, як і розпорядчі документи обласної ради, інакше це створить небажані прецеденти для інших керівників обласних комунальних закладів.

«Остаточне рішення у цій справі винесе суд, але, зважаючи на фахові заслуги директорки центру, у якості дисциплінарного стягнення достатньо буде обмежитися доганою», – висловила пропозицію депутатка Валентина Магурчак. Члени комісії підтримали рекомендацію з результатом 3 голоси – «за», один – «проти». Голова депутатської комісії Ольга Омелько участі в голосуванні не брала, заявивши про конфлікт інтересів, оскільки працює в еколого-натуралістичному центрі. Варто зазначити, що напередодні рекомендації притягнути Валентину Остапчук до відповідальності винесла і комісія з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією.

Щодо інших питань порядку денного депутати також рекомендували голові обласної ради укласти контракт на п’ятирічний період з директором Володимир-Волинського педагогічного фахового коледжу ім. А. Ю. Кримського Миколою Савельєвим як переможцем конкурсу. Окрім того, у зв’язку із завершенням терміну дії контракту, члени комісії погодили переведення директорки обласної бібліотеки для юнацтва Алли Єфремової у статус тимчасово виконувачки обов’язки до проведення конкурсного відбору на цю посаду.

Також освітянська комісія урадила винести на розгляд сесії проєкт рішення «Про Комплексну програму розвитку та функціонування української мови у Волинській області на 2023–2026 роки». Розробником програмного документу та ініціатором його внесення є депутатка обласної ради Ористлава Сидорчук, яка, до слова, працює в команді Уповноваженого із захисту державної мови.

На завершення начальниця відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери виконавчого апарату Галина Карнаухова запропонувала продовжити традицію виїзних засідань комісії та ознайомитися з роботою обласних комунальних установ з новим менеджментом. Депутати вирішили, що найближчим часом відвідають ляльковий та драматичний театри.

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку

УКРПОШТА УВІКОВІЧНИЛА ГВАРДІЮ НАСТУПУ

Вийшов у світ новий поштовий блок “Слава Силам оборони і безпеки України! Гвардія наступу”.

Участь у спецпогашенні чергової патріотичної поштівки взяли голова обласної ради Григорій Недопад, очільник ОВА Юрій Погуляйко, керівник ГУ Національної поліції в області Юрій Крошко, начальник 6 Волинського прикордонного загону Сергій Лозінський, а також командир військової частини Володимир Олійник.

Нова марка зображує бійців спеціальних штурмових підрозділів – Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «Ми продовжуємо випуск серії героїчних поштових марок, розпочату у 2022 році, і сьогодні презентуємо поштовий блок із трьох марок, присвячених “Гвардії Наступу”. Упевнений, що хоробрі та відчайдушні захисники цих спецпідрозділів, які вже невдовзі звільнятимуть окуповані території, відіб’ють ворога, наблизивши нашу перемогу”, – переконаний керівник Волинської дирекції «Укрпошти» Іван Люсак.

«Наш підрозділ називається «Лють» – це штурмова бригада, у якій представлені поліцейські з усіх куточків України, у тому числі й волиняни. Лють, яка накопичилась у нас за більш ніж рік війни, буде втілена в зброї. Наша помста неминуча», – запевнив начальник ГУ Національної поліції у Волинській області Юрій Крошко.

«У складі нацгвардії України вже сформовано шість бригад Гвардії наступу, які сьогодні проходять бойове злагодження і готові до виконання завдань за призначенням. Тримаємо стрій і єдиним кулаком наближаємо перемогу», – додав командир однієї з військових частин Володимир Олійник.

«Наш підрозділ «Сталевий кордон», уже сформований, навчений та готовий до виконання бойових завдань. Дуже приємно, що ми також увійдемо в історію за посередництвом цих марок», – зауважив начальник 6 Волинського прикордонного загону Сергій Лозінський.

Голова обласної ради Григорій Недопад назвав поштовий блок, присвячений Гвардії наступу, знаковим. «Нацгвардія, прикордонна служба та нацполіція у перші дні хвилини та дні повномасштабного вторгнення стали на захист країни. А сформувавши Гвардію наступу, поженуть окупанта за поребрик і творитимуть нову – переможну історію України», – підкреслив він.

Автор ескізів марок та конвертів — заслужений художник України Олександр Охапкін. Тираж поштового блоку – 235 тисяч примірників, вартість блоку – 69 грн. Придбати новий поштовий випуск можна у відділеннях Укрпошти, в офіційному філателістичному онлайн-магазині та на маркетплейсах eBay і Amazon.

Відеоверсія засідання конкурсної комісії на якій її члени рекомендували призначити начальником обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні Павла Боснюка

ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ

Члени комісії визначилися із переможцем на посаду начальника обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні.

Очільник комісії з проведення конкурсів на посади керівників обласних комунальних закладів

загальної середньої освіти, перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук зазначив, що заяву на участь у конкурсі подав один претендент – це нинішній керівник, який очолює ліцей із часу його заснування у 2000 році, Павло Боснюк.

Відповідно до правил проведення конкурсу претендент у присутності членів комісії пройшов три етапи випробувань. Письмове тестування на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти кандидат склав за половину відведеного часу і набрав 26 із 30 можливих балів. Професійні компетентності шляхом виконання ситуаційного завдання (йшлося про організацію навчального процесу в умовах карантинних та інших безпекових обмежень) члени комісії оцінили у 17 балів з 20 максимальних. І найвищий бал – 20 Павло Боснюк отримав за відкриту презентацію перспективи ліцею, яку він озвучив, спираючись на стратегічний план розвитку освітньої установи до 2030 року.

Павло Боснюк розповів, що за якістю підготовки та потужністю матеріально-технічної бази Волинський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні входить до категорії лідерів серед освітніх установ держави. На тепер у закладі здобувають освіту майже тисяча дітей з усіх регіонів. А на вступ до ліцею щорічно щонайменше четверо претендентів на місце. Окрім того, більше половини випускників продовжують навчання у військових вишах.

Члени конкурсної комісії подякували керівникові за бездоганну багаторічну працю, а також своїм рішенням рекомендували голові обласної ради призначити Боснюка Павла Зіновійовича і на наступний термін начальником Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні.

ПЕРЕМОГЛИ НАЦИЗМ – ПЕРЕМОЖЕМО Й РАШИЗМ

У День пам’яті та примирення волиняни вшановують усіх жертв Другої світової війни і кожного, хто боровся з нацизмом.

З цієї нагоди на меморіалі «Вічна Слава» відбулися жалобні заходи, участь у яких взяли представники громадськості, сил оборони, ветеранів, духовенства і влади. Волиньраду представляв заступник голови Григорій Пустовіт.

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл відслужив панахиду за втраченими у Другій світовій життями, а їх налічують від 50 до 80 мільйонів. Україна втратила у цій війні понад 3 мільйони військових і близько 5 мільйонів цивільних. З 2014 року українці знову протистоять агресору, який поєднав ознаки нацистського та комуністичного тоталітарних режимів, і непохитно вірять у перемогу над рашизмом.

Пам’ять про жертв антигуманних режимів присутні вшанували хвилиною мовчання і поклали квіти до підніжжя монументу «Поранений солдат».

ДЛЯ ЮНИХ ІСТОРИКІВ ВЛАШТУВАЛИ ТРАДИЦІЙНИЙ ОБЛАСНИЙ ТУРНІР

Стартували XXIII змагання юних істориків, спільно започатковані волинським осередком Малої академії наук і факультетом історії, політології та національної безпеки ВНУ ім. Лесі Українки. Участь в офіційному відкритті турніру взяв перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Цьогоріч на інтелектуальному полі змагатимуться 90 старшокласників у 18-ти командах з Луцька, Ковеля, Нововолинська, двох обласних наукових ліцеїв, Боратинської, Забродівської, Горохівської, Любомльської, Підгайцівської, Торчинської, Ратнівської, Заболотівської, Іваничівської, Локачинської, Маневицької та Мар’янівської територіальних громад.

«Турнір відбувається у два етапи. Перший уже проведено на регіональному або міському рівнях, а сьогодні, під час другого етапу, ми визначимо найкращу команду за підсумками наукових дискусій у відбірковому, півфінальному та фінальному історичних раундах», – розповіла директорка Волинської обласної МАН Тетяна Михалюк.

У вітальному слові до юних знавців історії перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук відзначив важливість проведення таких змагань, які вже здобули неабияку популярність серед учнівської молоді Волині. «Історія – надзвичайно важливий предмет і сьогодні триває дискусія про те, що він має бути одним із основних при складанні випускниками ЗНО. Я також прихильник цього, бо кожен українець має досконало знати історію своєї держави, щоб у майбутньому будувати гідну, заможну та процвітаючу Україну. Переконаний, що більшість учнів, які беруть участь в олімпіадах, турнірах, конкурсах, захистах наукових робіт, неодмінно будуть здавати ЗНО з історії і ставатимуть студентами історичних факультетів, зокрема й ВНУ, випускником якого я також є і горджусь цим. Хочу побажати учасникам гарних змагань, позитивної боротьби і нехай переможе та команда, яка найкраще знає історію. Зичу усім нам, щоб новітня історія України творилась під мирним і переможним українським небом!», – підкреслив він.

Декан факультету історії, політології та національної безпеки ВНУ ім. Лесі Українки Ярослав Ярош запевнив, що викладачі будуть чесно і об’єктивно визначати переможців. Він також анонсував, що на учасників турніру, окрім розумової, чекатиме ще й фізична активність. «Сьогодні ми також запропонуємо своєрідну форму соціальної взаємодії зі студентським активом нашого факультету у формі флешмобу, в рамках якого ви спільно напишете надихаючі меседжі та побажання українським захисникам, які сьогодні тримають над нами небо і виборюють перемогу», – наголосив він.

І БУДЕ МИР, І ВИШНІ ЗАЦВІТУТЬ…

Творчий звіт під такою назвою запропонувало глядачам відділення хорового диригування та співу Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського. Майстерність викладачів та студентів оцінив і перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Філігранний соло-вокал і гармонійне багатоголосся, академічна класика і сучасні естрадні твори, а капела і в оркестровому супроводі – студенти 1-4 курсів коледжу продемонстрували усе, що опанували упродовж навчального року. Тематика ж мистецького заходу була пронизана вірою у неминучу перемогу та вищістю світла і життя над темрявою та смертю.

Звітний концерт організували в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків. Цьогоріч це вже 4-ий творчий звіт коледжу із 9-ти запланованих, – розповів директор освітнього закладу Тарас Войтович. Безпекова ситуація змушує шукати багато невеликих локацій замість однієї масштабної для спільного звіту усіх відділень коледжу. Але така камерність у поєднанні з різним антуражем лише на користь глядацького сприйняття, – впевнений Тарас Войтович.

Що, як глядач, підтвердив і перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук: «Хорове мистецтво в оточенні мистецтва образотворчого – дуже хороша ідея. Враження неймовірні – концентроване сприйняття прекрасного усіма органами чуття. Не менш вражаючий і підсумок праці викладацького та студентського колективів – це фахово, різноманітно і надихаюче. Зичу усім безперервного професійного зростання, невичерпної творчості і найвищих досягнень!», – висловив він побажання від імені голови та депутатів обласної ради.

Також відзнаки Волиньради та ОВА отримали педагоги коледжу: Галина Гнатюк, Наталія Стецюк, Алла Забойкіна, Людмила Бабачик та заслужена діячка мистецтв України Валентина Гаврилюк.

ВОЛИНСЬКІ ЛЕГКОАТЛЕТИ ОТРИМАЛИ ВІДЗНАКИ ОБЛАСНОЇ ВЛАДИ

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук спільно із начальником ОВА Юрієм Погуляйком, його заступниками та депутатом облради, керівником регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Віктором Галаном-Влащуком вручили відзнаки провідному волинському параатлету Ярославу Окапінському та його тренеру Андрію Рожку, а також срібному призеру чемпіонату світу з легкої атлетики серед ветеранів з метання спису Миколі Оніщуку.

З нагоди успішного виступу на кваліфікаційному турнірі World Para Athletics GrandPrix, 14th Fazza International Para Athletics Championships, що відбувся в м. Дубаї, учасника XVI літніх Паралімпійських Ігор, переможця та призера чемпіонатів України, Європи та світу Ярослава Окапінського відзначено подякою голови обласної ради. За професійну підготовку спортсмена таку ж відзнаку отримав його наставник – директор та тренер-викладач з легкої атлетики ОДЮСШ для осіб з інвалідністю Андрій Рожок. Відзнаку ОВА також вручили члену національної збірної команди України з легкої атлетики серед ветеранів, який з 1990 року представляє Волинь на змаганнях з ветеранського спорту та є 15-ти разовим чемпіоном України серед ветеранів в метанні спису, Миколі Оніщуку. Він встановив 7 національних рекордів серед ветеранів в метанні спису, а у квітні цього року став срібним призером ветеранського чемпіонату світу з легкої атлетики. Виручені за здобуті медалі кошти, а також грошову винагороду від обласного осередку НОК України, спортсмен вирішив переказати на потреби Збройних Сил України.

«Сьогодні дуже тепла зустріч. Вона свідчить, що звитяги наших спортсменів не підвладні ні віку, ні проблемам зі здоров’ям, ні війні. Вони достойно презентують Волинь та Україну та виборюють найвищі нагороди на престижних міжнародних змаганнях. Чим також виконують дуже важливу дипломатичну місію, коли прославляють нашу державу в такий складний час і цим самим наближають українську перемогу», – підкреслив звертаючись до присутніх перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Він також зазначив, що під час турніру в Дубаї тримав постійний зв’язок із тренером параатлета Андрієм Рожком. «Я щодня отримував найсвіжішу інформацію про здобуті високі нагороди Ярослава Окапінського. Тому мені вдвічі приємніше вручати сьогодні йому та наставнику ці відзнаки обласної ради. Знаю, що ви уже готуєтеся до виступів на чемпіонаті світу, який відбудеться у Парижі, а по тому – й до участі у Паралімпійських іграх. Перефразовуючи відомий вислів, я щиро бажаю вам побачити Париж і перемогти!», – наголосив він.

У ВОЛИНЬРАДІ МАЙБУТНІ ПОЛІТОЛОГИ ВИВЧАЛИ МІСЦЕВУ ПОЛІТИКУ

Зі студентами ВНУ, які опановують політологію, спілкувалися голова обласної ради Григорій Недопад, депутати Юрій Ройко та Андрій Бокоч.

Реформа місцевого самоврядування, переваги і виклики децентралізації, взаємодія між місцевими та центральними органами влади, вплив політичних партій на представництво громад у самоврядних органах, формування місцевої політики і стратегії розвитку громада, міжмуніципальне співробітництво, євроінтеграційні процеси, роль молоді у суспільних та політичних процесах – ці та інші питання обговорили представники волинського парламенту під час ознайомчого візиту студентів до обласної ради.

Очільник Волиньради Григорій Недопад детально розповів про одну з найголовніших реформ в країні – децентралізацію влади. «Реформа місцевого самоврядування – це найперше про можливість ефективного управління, бо на місцях краще, як у столиці, знають, які проблеми потребують першочергового вирішення. Друге – це якісні публічні послуги і їх наближення до людей: освіта, медицина, комунальні блага, поводження з відходами, соціальні та адміністративні послуги тощо. Це основа для довгострокового розвитку, яка привабить більше активного бізнесу, інвестицій, робочих місць, а отже й – надходжень та можливостей для зростання», – зазначив Григорій Недопад.

Він також зауважив, що завершити децентралізаційну реформу завадила велика війна. «Складно розмірковувати про місцеве самоврядування без грошей, без центральної влади, яка прагне децентралізації, та без прагматичного але творчого мислення. Вдосконалювати є що. Я переконаний, що після перемоги владний дуалізм вдасться подолати. Думаю, відбудеться і переформатування громад, оскільки окремі з них створювалися за принципом не економічної доцільності, а політичної необхідності. І, нарешті, обласні ради отримають свої виконкоми», – висловив він упевненість.

Про зміст і мету роботи обласної ради, її політичну структурованість, а також про діяльність постійних депутатських комісій предметно розповів депутат Юрій Ройко. Відповідаючи на питання він також зауважив, що присутність у найвищому представницькому органі краю 7 політичних фракцій, які тією чи іншою мірою конкурують між собою, усе ж не заважає консолідовано ухвалювати актуальні і важливі рішення в інтересах усієї волинської громади. Юрій Ройко також зазначив, що такою ж конструктивною є взаємодія обласної ради з депутатами Верховної Ради України, обраними від Волині.

Депутат Волиньради Андрій Бокоч зосередив увагу студентів на необхідності бути активними у суспільно-політичних процесах. «Чи є серед вас дотичні до громадських рухів чи політичних партій? Жодного. Але як майбутні політологи ви неодмінно повинні бути залучені до цього: ходити на зустрічі з усіма політичними лідерами, працювати у виборчих штабах, ставати громадськими помічниками депутатів. Усе це досвід, який знадобиться вам після завершення навчання», – стверджує депутат.

Професор кафедри політології Василь Бусленко, який супроводжував групу студентів, запропонував обласній раді співпрацю: «Використовуючи можливості кафедри можемо допомогти з аналітикою, дослідженнями, соціологією різних суспільно-політичних процесів. Студенти ж паралельно отримають практичне застосування своїх знань».

Григорій Недопад своєю чергою запросив майбутніх політологів відвідувати засідання сесій та депутатських комісій. «Децентралізація виявила гостру нестачу кадрів у місцевому самоврядуванні. Адміністрування, публічне управління, політологія – ці спеціальності, які конче потрібні вже сьогодні. Тому вчіться, розвивайтеся, бо завтра саме вам управляти громадами, регіонами. країною», – підсумував зустріч голова Волиньради.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*