офіційний сайт

ДЕПУТАТИ ПІДСУМУВАЛИ 2022-Й СПОРТИВНИЙ РІК

Участь у засідання постійної комісії з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму також взяли перший заступник голови Юрій Поліщук, керівник профільного департаменту ОВА Олександр Хвіщук, керівники обласних комунальних спортивних установ та очільники фізкультурно-спортивних товариств.

Про виконання у 2022 році Обласної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури та спорту прозвітував директор департаменту культури, молоді та спорту обласної військової адміністрації Олександр Хвіщук. Він констатував, що минулоріч на реалізацію завдань та заходів програми з обласного бюджету було спрямовано 54,2 млн грн. Їх, зокрема, використано на фінансування 5 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також обласної школи вищої спортивної майстерності, центру фізичної культури і спорту для осіб з інвалідністю «Інваспорт» та центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». На проведення обласних спортивно-масових заходів та участь спортсменів у змаганнях всеукраїнського рівня використано понад 1,6 млн грн. Окрім цього, без малого 7 млн грн було призначено для виплат стипендій та одноразових грошових винагород учасникам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, молодим та перспективним спортсменам і їх тренерам, спортсменам та тренерам серед осіб з інвалідністю, видатним діячам і ветеранам спорту, що майже утричі більше, ніж у 2021 році. Також минулого року вдалося профінансувати придбання 2-ох квартир олімпійцям.

Перший заступник голови облради Юрій Поліщук зауважив, що попри військовий стан обсяг проведених спортивно-масових заходів, а також спорту вищих досягнень незначно відрізняється від мирного 2021 року. А голова профільної комісії Віктор Галан-Влащук відзначив, що вперше звіт про виконання програми подано настільки детально, а сама програма виконана на 90%, хоча у попередні роки цей відсоток був суттєво нижчим.

Предметний аналіз діяльності упродовж 2022 року представили і керівники обласних комунальних спортивних закладів. Зазначалося, що у перші місяці повномасштабної війни навчально-тренувальний процес довелося припинити, оскільки більшість спортивних закладів перетворилися на гуманітарні та волонтерські хаби і центри прийняття вимушених переселенців. Та вже згодом з облаштуванням укриттів вдалося відновити не тільки повноцінні тренування та навчання, а й проведення спортивно-масових заходів, а також відшукати можливості для зміцнення матеріально-технічної бази. Окрім того, Волинь, як тилова область, стала майданчиком для проведення змагань загальнодержавного рівня. Десятки волинських спортсменів здобули кваліфікаційні рівні, брали активну участь у міжнародних змаганнях та олімпіадах, пів сотні увійшли до збірних команд України. Масовий спорт націлений на більше залучення територіальних громад та розвиток у сільській місцевості.

За результатами розгляду голова спортивної комісії Віктор Галан-Влащук ініціював звернення до ФСТ «Колос» як засновника обласної спеціалізованої ДЮСШ олімпійського резерву «Олімп» про перехід її до обласної комунальної власності. «Школа в повному обсязі фінансується з обласного бюджету у вигляді цільової субвенції, оскільки установа не належить до комунальної власності обласної ради. А це обмежує можливості виділення капітальних видатків. Тож такий крок буде вигідним насамперед закладу», – обґрунтував очільник депутатської комісії свою пропозицію. Він також ініціює розглянути на найближчому засіданні комісії питання забезпечення медичного супроводу (йдеться про чергування бригади невідкладної допомоги) всеукраїнських та загальнообласних змагань, особливо із високотравматичних контактних видів спорту.

Окрім того, члени постійної комісії з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму одноголосно підтримали переможця конкурсу на посаду директора обласної ДЮСШ Дмитра Піддубного і рекомендували голові та депутатам облради укласти з ним контракт терміном на 5 років.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*