офіційний сайт

МИНАЄ 82-ГА РІЧНИЦЯ ТРАГЕДІЇ ЛУЦЬКОЇ В’ЯЗНИЦІ

23-24 червня для обласного центру Волині – особливо скорботні дати. У ці дні 1941 року на території Луцької тюрми співробітники НКВС СРСР здійснили масове винищення невільників. У застінках Луцької в’язниці на той час утримувалося понад дві тисячі арештантів з числа представників наукової та творчої інтелігенції, духовенства, молодих патріотів, а також активістів ОУН.

Вшанувати пам’ять розстріляних в’язнів Луцької тюрми прийшли заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, очільник ОВА Юрій Погуляйко, Луцький міський голова Ігор Поліщук, голова Луцької районної ради Олександр Гурський, члени родин політв’язнів, правоохоронці, військовослужбовці, духовенство, студентська молодь та небайдужа громадськість.

Схиливши голови у хвилині мовчання, присутні пом’янули невільників Луцької в’язниці та усіх, чиє життя забрала нинішня російсько-українська війна. Священнослужителі ПЦУ на чолі із Митрополитом Луцьким та Волинським Михаїлом відслужили панахиду.

«Щороку 23 червня ця площа наповнена особливою тугою та молитвою. Ми приходимо на це місце, щоб пошанувати невинно убієнних в’язнів Луцької тюрми. У цій могилі покоїться півтисячі зібраних та ідентифікованих останків, але історія говорить, що за наказом радянської влади розстріляними на цьому місці були кілька тисяч людей. Ця пам’ять – важливий урок для усіх нас про те, що дружби з росією бути не може, а тоталітарний режим чинить лише трагедії. І знову росія прийшла до нас із війною, щоб нищити український народ. Головне – засвоїти урок, хто є нашим сусідом, і звідки нам чекати біди і нападу. Нам потрібно бути сильними, кріпитися, єднатися, любити свою землю та захищати свою Батьківщину, крім нас цього ніхто не зробить», – звернувся до присутніх Владика Михаїл.

Опісля керівники області та міста, а також рідні загиблих поклали квіти до меморіальних дошок. На завершення заходу присутні спільно виконали Державний Гімн України.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*