офіційний сайт

ОВІЯНІ СЛАВОЮ І ПАМ’ЯТТЮ: ОБОРОНЦЯМ І ПОВСТАНЦЯМ ПРИСВЯТИЛИ ПАТРІОТИЧНИЙ ЗАХІД

Ініціаторами благодійної культурно-просвітницької зустрічі до Дня захисників і захисниць України та 81-ої річниці створення УПА стали обласний науково-методичний центр культури та Волинський осередок Союзу українок. Відвідали зібрання перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук та депутати Волиньради.

«До УПА пішли молоді юнаки та дівчата – цвіт нашої нації. Нині історію УПА досліджують науковці всього світу, адже це була армія без держави. Бо не було ні призивних пунктів, ні мобілізації, проте хлопці та дівчата йшли захищати свою Україну, свою націю, свою домівку. Тож їхній подвиг, як подвиг наших захисників із ЗСУ, ми маємо пам’ятати і цінувати», – підкреслила очільниця обласної організації Союзу українок Любов Ганейчук.

Юрій Поліщук зазначив, що історія створення та діяльності УПА в Україні недостатньо вивчена та потребує прискіпливої уваги. «Ми говоримо про Вовчак, говоримо про Колківську республіку, проте лишається багато сторінок недосліджених. У 1943 році вся Волинь перетворилася в єдину повстанську республіку, де панувала УПА. Ми не знаємо про Хотишівську республіку, не досліджена історія Скулинської республіки. Перед нами й істориками ще багато роботи», – підкреслив Юрій Поліщук.

Він додав, що воїнів УПА озброювали, одягали, годували та підтримували прості люди. А це свідчить про те, наш український народ є народом, який в будь-який момент може зорганізуватися та боротися до перемоги. Це засвідчили події 40-х років, про це свідчить нинішня російсько-українська війна.

Під час заходу також презентували фільм «Не роззброєнні» – створений на основі спогадів учасниць Волинського відділу Союзу українок про борців Української повстанської армії.

НА ВОЛИНІ РОЗРОБЛЯТИМУТЬ ГЕОАНАЛІТИЧНИЙ ПОРТАЛ

В рамках впровадження проєкту USAID «Підвищення ефективності і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») в області створять інтелектуальну систему аналізу даних та підтримки прийняття управлінських рішень. У першій координаційній зустрічі взяли участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, заступники голови ОВА Олександр Троханенко та Вікторія Левчук.

Як зазначила представниця USAID «ГОВЕРЛА» Галина Семенець, інформаційна система стане основою для прийняття ефективних управлінських рішень не лише на рівні області та територіальних громад, а й для бізнесу та донорів. Вона зазначила, що такі система уже працюють на Львівщині, а також у Полтавській, Рівненській та Сумській областях.

«Ми готові запропонувати програмне забезпечення, з яким ви зможете розпочати роботу з наповнення і формування порталу, а також розширимо перелік функціональних продуктів, якими ви зможете користуватись, – зазначила вона. – Не має однакових систем в цих 4 областях – кожна відрізняється по наповненості. До прикладу, для Львівщини з початком повномасштабного вторгнення було важливо мати чітку картину, куди прийняти тимчасово переміщених людей та релокований бізнес, для Полтавщини – на першому місці була безпека, на Сумщині – можливості для відселення людей з 5-кілометрової зони від кордону з росією».

Геоаналітичний портал поєднує дані різних карт, зображень супутників, аерофотознімків, а також інші географічні дані, які відображають різні аспекти території. Він може включати можливості пошуку, навігації, масштабування, шарування даних, проведення аналізу та створення звітів і картографічних візуалізацій та дозволяє користувачам отримувати доступ до геопросторової інформації й використовувати її для прийняття обґрунтованих рішень та здійснення аналітики на основі географічних даних.

«Це потужна система, яка дозволить приймати оптимальні управлінські рішення, провести аналіз та чітко побачити картину на основі реальних даних. Портал, який запрацює, сподіваюсь, в найближчому майбутньому, зможемо використовувати для планування територіального розвитку, оцінки природних ресурсів, впровадження соціальної інфраструктури, аналізу місцевої економіки, екологічного стану, розробки проєктів та багато іншого», – зазначив Григорій Пустовіт. Він висловив вдячність спеціалістам проекту USAID «ГОВЕРЛА» за співпрацю та підтримку органів місцевого самоврядування у розбудові демократії.

ВОЛИНЬРАДА ЗАДОВОЛЬНИЛА ЗАПИТ НАЦГВАРДІЙЦІВ

Голова обласної ради Григорій Недопад у взаємодії із засновницею Фундації допомоги захисникам України Лесею Рудь та очільником БФ «Фонд національного розвитку» Олександром Кулаковим передали волинським нацгвардійцям запитувану допомогу.

Про потужний генератор для потреб особового складу в очікуванні ймовірно складної зими клопотався командир частини Володимир Олійник. «З таким проханням я звернувся до голови обласної ради. І, чесно кажучи, не сподівався, що наше прохання буд задоволене буквально за лічені дні, бо ж ідеться про дизельний агрегат вагою у кілька тонн і ціною у сотні тисяч», – зауважив військовослужбовець.

«Надпотужний 36-тикіловтний генератор вартістю понад 300 тисяч гривень вдалося придбати завдяки нашим надійним партнерам – Лесі Рудь (Фундація допомоги захисникам України) і Олександру Кулакову («Фонд національного розвитку»). Ці благодійні організації потужно і системно допомагають військовим, до того ж працюють за принципом «з рук – в руки» і особисто доправляють допомогу тим, хто її потребує. Спасибі за співпрацю!», – висловив вдячність Григорій Недопад. Він також передав для потреб нацгвардійців близько півсотні комплектів плащів-наметів.

Своєю чергою як вияв вдячності від імені особового складу частини Володимир Олійник нагородив Лесю Рудь, Олександра Кулакова та Григорія Недопада відзнаками НГУ.

ВОЛИНЬ ДІЛИТЬСЯ З УКРАЇНОЮ ДОСВІДОМ З ЄВРОПЕЇЗАЦІЇ ОСВІТИ

Упродовж тижня в області триватиме XXXI щорічна конференція Асоціації керівників закладів освіти “Відроджені гімназії України” на тему: «Стратегія проведення реформи системи освіти України в умовах воєнного стану та входження у європейський освітній простір». На урочисте відкриття заходу завітав перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Для участі в конференції на Волинь прибули керівники закладів загальної середньої освіти з 16 областей та міста Києва. «Ми маємо на меті вивчити досвід Волинської області, як одного із передових регіонів в частині впровадження реформи системи освіти, починаючи із 2018 року. Дізнатись про виклики і проблеми на цьому шляху, у чому волинські педагоги бачать плюси і мінуси реформування. За результатами роботи ми підготуємо звернення до міністра освіти і науки України Оксена Лісового із нашими пропозиціями і баченням подальших змін», – наголосив директор громадської організації “Відроджені гімназії України” Ярослав Турянський.

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук привітав учасників конференції від імені депутатського корпусу і голови Григорія Недопада. «Хочу побажати вам плідної роботи і лише позитивних вражень від перебування у нашому краї. Я переконаний, що спілкування та обмін досвідом для керівників освітніх закладів – це найкраще навчання. А надто в умовах децентралізаційних процесів. Реформа системи освіти – процес тривалий і живий, він потребуватиме і змін, і доповнень. І щоб результат ми отримали дійсно ефективний та оптимальний, такі зустрічі, як сьогодні, колегіальні дискусії, обмін кращими практиками, повинні бути постійними, а спільні висновки і рекомендації – врахованими», – вважає посадовець.

Для учасників конференції волинські педагоги підготували добірку доповідей на актуальні теми: «Виклики та стратегії розвитку освіти Волині в умовах воєнного стану», «Професійний розвиток керівників закладів освіти в умовах реформування освітньої галузі», «Реформування системи освіти Луцької міської територіальної громади в умовах воєнного стану та входження України у європейський освітній простір», а також «Освітні втрати в умовах війни: як їх компенсувати».

Упродовж першого дня конференції гості також ознайомляться з роботою чотирьох ліцеїв Луцької міської тергромади. У програмі заходу також відвідини освітніх закладів Ковельської, Вишнівської та Рівненської територіальних громад.

ЩОБ КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕ БУЛО ПЕРЕВОДУ

На Волині стартував обласний фестиваль «Козацька слава», який приурочили до Дня українського козацтва та Дня захисників і захисниць України. Учасників привітали голова Волиньрад, керівник регіонального відділення НОКУ Григорій Недопад, очільник профільної депутатської комісії Віктор Галан-Влащук та начальник обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Павло Боснюк, який на базі спорткомплексу закладу і приймав змагання.

Цьогоріч змагання з популяризації козацької слави проводяться вдесяте, їх організатором традиційно виступає обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». За словами керівника цієї комунальної установи Олександра Хриплюка, завдання фестивалю – пропаганда здорового способу життя, формування свідомої потреби у заняттях спортом, запровадження сучасних європейських стандартів активного дозвілля, демонстрація витривалості, швидкості та інших фізичних якостей сучасних українських козаків та козачок.

До участі у теперішньому турнірі долучилися сім команд: Волинського 6-го прикордонного загону, бригади авіаторів, ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні, Академії рекреаційних технологій і права, Луцького педколеджу, ВНУ та ЛНТУ.

Відкриваючи фестиваль, до присутніх звернувся Григорій Недопад: «Знати свою ідентичність, пам’ятати, якого ти роду-племені, відчувати зв’язок поколінь – важливо для нації, і надважливо у часи важких випробувань. Тут сьогодні зібралися і чинні воїни, і майбутні військовослужбовці, і допризовна молодь, яких об’єднує зв’язок поколінь та прагнення продовжувати традиції славних пращурів – професійного і хороброго війська козацького. Цю спадкоємність щоденно доводять наші захисники у справі оборони країни. Тож змагайтеся завзято, покажіть найкращий результат, і хай переможе сильніший».

У командних та особистих заліках учасники змагатимуться у загальній фізичній підготовці, козацьких естафетах, перетягуванні линви, поводженні зі зброєю, дартсі та у виді «Універсальний спортсмен». На переможців чекають кубки і подарунки.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*