офіційний сайт

ОВІЯНІ СЛАВОЮ І ПАМ’ЯТТЮ: ОБОРОНЦЯМ І ПОВСТАНЦЯМ ПРИСВЯТИЛИ ПАТРІОТИЧНИЙ ЗАХІД

Ініціаторами благодійної культурно-просвітницької зустрічі до Дня захисників і захисниць України та 81-ої річниці створення УПА стали обласний науково-методичний центр культури та Волинський осередок Союзу українок. Відвідали зібрання перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук та депутати Волиньради.

«До УПА пішли молоді юнаки та дівчата – цвіт нашої нації. Нині історію УПА досліджують науковці всього світу, адже це була армія без держави. Бо не було ні призивних пунктів, ні мобілізації, проте хлопці та дівчата йшли захищати свою Україну, свою націю, свою домівку. Тож їхній подвиг, як подвиг наших захисників із ЗСУ, ми маємо пам’ятати і цінувати», – підкреслила очільниця обласної організації Союзу українок Любов Ганейчук.

Юрій Поліщук зазначив, що історія створення та діяльності УПА в Україні недостатньо вивчена та потребує прискіпливої уваги. «Ми говоримо про Вовчак, говоримо про Колківську республіку, проте лишається багато сторінок недосліджених. У 1943 році вся Волинь перетворилася в єдину повстанську республіку, де панувала УПА. Ми не знаємо про Хотишівську республіку, не досліджена історія Скулинської республіки. Перед нами й істориками ще багато роботи», – підкреслив Юрій Поліщук.

Він додав, що воїнів УПА озброювали, одягали, годували та підтримували прості люди. А це свідчить про те, наш український народ є народом, який в будь-який момент може зорганізуватися та боротися до перемоги. Це засвідчили події 40-х років, про це свідчить нинішня російсько-українська війна.

Під час заходу також презентували фільм «Не роззброєнні» – створений на основі спогадів учасниць Волинського відділу Союзу українок про борців Української повстанської армії.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*