офіційний сайт

ВОЛИНЬРАДА ВІДЗНАЧИЛА ТРІУМФАТОРІВ ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ З КОЗАЦЬКОГО ДВОБОЮ

Голова обласної ради Григорій Недопад та заступник очільника ОВА Юрій Гупало зустрілись із волинськими спортсменами, які у складі збірної команди України стали переможцями та призерами європейської першості з козацького двобою.

Голова обласної федерації козацького двобою Олександр Кулаков розповів, що нинішній Чемпіонат Європи зібрав майже тисячу учасників із понад 10 країн. Волинь представляли 18 спортсменів із спортивних клубів: ВРКБМ «PRIDE», БК «BUSHIDO», ВРКЄ «LEGION», СК «ФЕНІКС» та СК «ВОЇН». Поєдинки відбувались у розділах: Забава, Борня, Боротьба та Герць, а також у різних вікових категоріях – від дітей 7-ми років і до дорослих.

«Наш вид спорту, на жаль, поки не є олімпійським, однак велика війна в Україні, вплинула на його популярність в країнах Європи. Туди виїхало чимало наших талановитих спортсменів, які активно пропагують культуру національних бойових мистецтв. У Швейцарії та Австрії вже навіть відкрились федерації козацького двобою. Я маю велику надію, що наш вид спорту буде розвиватися й надалі та привертати максимальну увагу до України, а перемогами наших спортсменів на міжнародних спортивних майданчиках нам вдасться наблизити таку бажану перемогу на полі бою», – наголосив він.

«Тішить те, що на Волині розвиваються усі різновиди бойових мистецтв, адже доказом цьому є блискучий виступ наших спортсменів на європейській першості. Це велика заслуга кожного і кожної із вас, ваших тренерів та батьків, – підкреслив голова Волиньради Григорій Недопад. – Нам же як владі належить працювати над розвитком спортивної інфраструктури та збільшенням кількості тренувальних баз на Волині. Відвідавши у Польщі базу олімпійського резерву, я був дуже вражений побаченим. У наших перспективних планах також є зведення великої спортивної тренувальної арени з готелями та стадіонами на березі озера Пулемець. Шацька громада має намір виділити під цей проєкт близько 100 га землі. Також принагідно я хочу запросити юних спортсменів на навчання до нашого новоствореного спортивного ліцею, де вони матимуть усі умови для повноцінного освітнього та тренувального процесу».

Аби поцінувати досягнення тріумфаторів чемпіонату Європи з козацького двобою, спортсменів та їх наставників керівники області нагородили відзнаками обласної ради та ОВА, а також грамотами профільного департаменту виконавчої влади.

Так, подяки голови обласної ради Григорій Недопад вручив переможцям європейської першості в Сан-Марино: чемпіонці України з козацького двобою, рукопашу гопака, кікбоксингу, чемпіонці Європи з козацького двобою Ірині Петровій та чемпіону України та Європи з козацького двобою Дмитру Малярчуку, а також срібним призерам: Майстру спорту України зі змішаних єдиноборств ММА Олексію Альберді та Олександру Слєпку, який також є призером чемпіонату України з хортингу та бронзовим призером чемпіонату України з французького боксу «Сават», універсального бою. За підготовку спортменів, подяками відзначено тренера-викладача з козацького двобою, головного тренера регіонального клубу єдиноборств «LEGION», Майстра спорту України з рукопашного бою та універсального бою Андрія Заболотного, а також Романа Сьоміна – тренера-викладача з козацького двобою, керівника та тренера ГО «Спортивний клуб бойових мистецтв «ФЕНІКС».

ТРАНСКОРДОННЕ СПІВРОБІТНИЦТВО ЯК ОСНОВА ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ

Голова обласної ради Григорій Недопад взяв участь у Конгресових слуханнях, присвячених активізації регіонального партнерства з країнами ЄС, а також удосконаленню законодавства щодо участі місцевого самоврядування у транскордонному співробітництві.

Приводом для консультацій за участі Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, представників виконавчої і представницької влади регіонів, які межують з країнами ЄС, парламентарів та експертів став проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення участі місцевого самоврядування у транскордонному співробітництві».

Зазначалося, що в нових геополітичних умовах транскордонне співробітництво розглядається як основа євроінтеграційного поступу України. Досі партнерські стосунки з містами і регіонами європейських країн органи місцевого самоврядування вибудовували на власний розсуд. Однак, на порозі членства України в ЄС цей процес повинен бути уніфікованим і скоординованим. Автори проєкту закону наголошують, що йдеться не про контроль держави над транскордонною діяльністю громад, а про створення узгоджених механізмів та допомогу органам місцевого самоврядування у пошуках європейських партнерів та налагодженні ефективної співпраці з ними.

Один із співавторів законопроєкту Вячеслав Рубльов запевнив, що пропонований закон покликаний унормувати низку важливих питань, які удосконалюють реалізацію транскордонного співробітництва з урахуванням повномасштабної збройної агресії рф проти України, а також дозволять ширше залучати органи місцевого самоврядування як суб’єкта такого співробітництва, а це сприятиме кращому відновленню України.

Під час обговорення голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що транскордонне співробітництво досі практикувалося переважно прикордонними регіонами, тоді як за теперішніх обставин є необхідність залучати до традиції побратимства з євроспільнотою й решту областей України. Він запропонував розвивати цей процес посередництвом також і внутрішнього партнерства. «Як регіон з великим досвідом міжнародної добросусідської взаємодії ми готові укладати тристоронні угоди, таким чином залучаючи південні, східні чи північні області до транскордонного співробітництва», – висловив ініціативу Григорій Недопад.

НА ВОЛИНІ ЗМАГАЮТЬСЯ УЧНІВСЬКІ ЛІСНИЦТВА

Обласний етап всеукраїнського зльоту учнівських лісництв організовано обласним еколого-натуралістичним центром у співпраці з Волинським товариством лісівників, Луцьким національним технічним університетом та Поліським лісовим офісом.

За звання кращого змагалися 22 шкільних лісництва з 14 територіальних громад області. Привітав учасників перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. Він зазначив, що саме лісівники – це ті, хто найбільше співпрацює зі сферою освіти.

«Діти, які змалечку навчаються у шкільних лісництвах, здебільшого обирають професію саме у цій сфері, – зазначив Юрій Поліщук. – В нинішніх воєнних умовах ліс для нас – це не тільки екосистема, а й частина наших захисних споруд, ворог боїться людей, які виходять з лісу. Сьогодні багато лісівників воюють у ЗСУ, а єгерські бригади наводять жах на окупантів. Завдяки їм та тисячам тих, хто боронить нашу свободу, ми можемо продовжувати навчати наших дітей та вивчати навколишнє середовище».

Він також відзначив подяками обласної ради методистку Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Юлію Бондаренко, керівницю Четвертнянського шкільного лісництва Дарину Мельник, керівницю Цуманського шкільного лісництва Світлану Федорову та очільницю Замшанівського шкільного лісництва Інну Курилюк.

Під час зльоту чні захищатимуть свої наукові роботи, над якими працювали впродовж двох років. Основні теми пов’язані з життєдіяльністю лісу та його мешканців – діти вивчали життя та розвиток рослинного і тваринного світу, їх різноманіття та звички окремих видів, порівнювали екосистеми та аналізували вплив людини на них. Переможці конкурсу наукових робіт будуть представляти Волинь на Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв у жовтні цього року.

ЛОДЗЬКІ ЗУСТРІЧІ : ДІТИ, БЛАГОДІЙНИКИ, БУРГОМІСТРИ

В рамках робочої поїздки до Польщі та участі у Європейському економічному форумі голова Волиньради Григорій Недопад та його заступник Григорій Пустовіт навідалися також і до вихованців Затурцівської спеціальної школи, які з початку війни перебувають у гміні Щебрешин Замойського повіту Люблінського воєводства.

25 вихованців Затурцівської спеціальної школи «Центр освіти», з числа сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, знаходяться під опікою благодійної Фундації Честь Допомоги Дітям. Завдячуючи її президенту Пйотру Зигарскі, малеча мешкає у мальовничій місцевості польського села Кавенчинек, яке оточене лісом та чарівною природою, має дуже комфортний побут, якісне харчування та активне дозвілля на базі готельного комплексу «Ostoya Roztocze». Керівники обласної ради мали нагоду на власні очі переконатись, що волинські діти забезпечені усім необхідним і почуваються як у великій люблячій родині.

«Окрім гарних умов проживання із нашими особливими дітьми постійно працюють реабілітолог, психолог та вчитель-логопед. Малеча уже відвідала понад 10 європейських країн! Вихованці спецшколи побували на екскурсії у Кракові, взимку та влітку відпочивали у курортному Закопане, отримали шалені емоції від поїздки до найбільшого в Європі парку розваг та атракціонів Енерджиландія», – розповів очільник облради Григорій Недопад.

У вільний від навчання час діти відвідують зоопарки, кіно, театри, художні виставки, а також займаються спортом: велопробіги, плаванням на каяках, піші прогулянки стежками місцевого краєзнавчого парку.

Президент Фундації Честь Допомоги Дітям Пйотр Зигарскі також організував робочу зустріч керівництва Волиньради з бургомістрами міст Звежинець – Уршулою Колман та Щебрешин – Генриком Матеєм. Сторони домовилися про посилення гуманітарної допомоги Україні, поглиблення співпраці окремих регіонів Польщі із територіальними громадами Волині, а також продовження практики організації відпочинку та оздоровлення українських дітей у мальовничих місцевостях Польщі.

На згадку про зустріч благодійник Пйотр Зигарскі подарував голові обласної ради Григорію Недопаду футболку капітана польської збірної з футболу Роберта Левандовського з автографами провідних гравців команди. Очільник Волиньради висловив вдячність найперше за турботу про українських дітей, а також за такий цінний подарунок. Він пообіцяв організувати аукціон з продажу цієї футболки, а на виручені кошти забезпечити транспорт і доправлення на незабутній та змістовний відпочинок у Польщу діток з родин загиблих українських Героїв.

ВОЛИНЬ ПРИЙМАЄ ВСЕУКРАЇНСЬКІ ЗМАГАННЯ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

На чемпіонат України з легкої атлетики прибули спортсмени з 22 двох областей України та міста Київ.

Від імені голови та депутатів Волиньради привітав учасників турніру перший заступник голови Юрій Поліщук. Він висловив сподівання, що учасники змагань покажуть найвищі результати своїх виснажливих тренувань. «Волинь не вперше приймає чемпіонати всеукраїнського рівня. Ми працюємо для цього і щиро радіємо, що наша область стала осередком спортивного життя країни. Ви незламні, непохитні та непереможні! Ви довели, що на шляху до мети немає непосильних перепон, адже при війну, попри усі незгоди, ви тренуєтесь, стаєте сильнішими та прагнете перемог, – зазначив Юрій Поліщук. – Впевнений, що ви встановите рекорди регіонального, всеукраїнського, а потім і світового рівня. – Найкращі з вас будуть представляти Україну на міжнародному рівні, а це означає, що завдяки вам, на найголовніших спортивних аренах світу буде звучати українських Гімн та здійматиметься український Прапор. Вірте в себе, не здавайтесь і перемагайте».

Юрій Поліщук відзначив спортсменів грамотами та подяками обласної ради за їхній успіх у легкоатлетичних видах спорту. Загалом, за першість у Чемпіонаті змагалися більше 200 спортсменів, з яких Волинь представляв 21 учасник. Спортсмени виявляли вправність у таких дисциплінах як біг на різні дистанції, стрибки, штовхання та метання.

«Ми працювали цілий рік для того, аби цей Чемпіонат відбувався саме на Волині. Переконаний, що це дасть неабиякий поштовх для розвитку легкої атлетики в області, – зазначив очільник Волинського регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт”, депутат обласної ради Віктор Галан-Влащук. – Ми щиро вдячні за допомогу українському центру «Інваспорт», президенту Національного комітету спорту інвалідів України Валерію Сушкевичу. Але найголовніше: ми вдячні нашим Збройним Силам України – завдяки їхній незламності та невтомності ми можемо тренуватись, працювати та удосконалювати свої результати».

Державний тренер збірної паралімпійської команди України з легкої атлетики Андрій Фатєєв нагадав: найкращі учасники матимуть шанс представляти Україну на чемпіонаті світу у Франції, який відбудеться 8-17 липня.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*