офіційний сайт

ТРАНСКОРДОННЕ СПІВРОБІТНИЦТВО ЯК ОСНОВА ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ

Голова обласної ради Григорій Недопад взяв участь у Конгресових слуханнях, присвячених активізації регіонального партнерства з країнами ЄС, а також удосконаленню законодавства щодо участі місцевого самоврядування у транскордонному співробітництві.

Приводом для консультацій за участі Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, представників виконавчої і представницької влади регіонів, які межують з країнами ЄС, парламентарів та експертів став проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення участі місцевого самоврядування у транскордонному співробітництві».

Зазначалося, що в нових геополітичних умовах транскордонне співробітництво розглядається як основа євроінтеграційного поступу України. Досі партнерські стосунки з містами і регіонами європейських країн органи місцевого самоврядування вибудовували на власний розсуд. Однак, на порозі членства України в ЄС цей процес повинен бути уніфікованим і скоординованим. Автори проєкту закону наголошують, що йдеться не про контроль держави над транскордонною діяльністю громад, а про створення узгоджених механізмів та допомогу органам місцевого самоврядування у пошуках європейських партнерів та налагодженні ефективної співпраці з ними.

Один із співавторів законопроєкту Вячеслав Рубльов запевнив, що пропонований закон покликаний унормувати низку важливих питань, які удосконалюють реалізацію транскордонного співробітництва з урахуванням повномасштабної збройної агресії рф проти України, а також дозволять ширше залучати органи місцевого самоврядування як суб’єкта такого співробітництва, а це сприятиме кращому відновленню України.

Під час обговорення голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що транскордонне співробітництво досі практикувалося переважно прикордонними регіонами, тоді як за теперішніх обставин є необхідність залучати до традиції побратимства з євроспільнотою й решту областей України. Він запропонував розвивати цей процес посередництвом також і внутрішнього партнерства. «Як регіон з великим досвідом міжнародної добросусідської взаємодії ми готові укладати тристоронні угоди, таким чином залучаючи південні, східні чи північні області до транскордонного співробітництва», – висловив ініціативу Григорій Недопад.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*