офіційний сайт

«ФЕНІКС»: НОВЕ ЖИТТЯ КОЛИШНЬОГО САНАТОРІЮ «ДАЧНИЙ»

Депутати обласної ради на чолі з головою Григорієм Недопадом з робочим візитом відвідали центр комплексної реабілітації «Фенікс».

У 2020-му санаторій матері і дитини «Дачний», що у селі Жабка, приєднали до Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства, аби створити тут цілісний комплекс, де надаватимуть увесь спектр медичних послуг дітям від народження – і аж до повноліття.

У центрі комплексної реабілітації – 130 стаціонарних ліжок, чотириразове харчування та додатковий полуденок, який забезпечує «Дитяча місія. Україна».

«Щорічно тут отримують медичну допомогу 2 тисячі пацієнтів з Волині та інших регіонів України. Ми зосередились на тому, аби організувати повноцінну реабілітацію не тільки для діток, але й для їхніх батьків, адже усі ті, хто доглядають за дітьми-інвалідами, мають проблеми зі здоров’ям. Тому для них також передбачені процедури та харчування. Допомога пацієнтам надається безкоштовно, адже медичне об’єднання працює за державною програмою медичних гарантій», – розповідає генеральна директорка КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Ірина Горавська.

В закладі широка реабілітаційна база, яка постійно оновлюється, крім того тут зберегли традиції і методику соціально-педагогічного відновлення. Тут проводять фізичну реабілітацію, ерготерапію, апаратну фізіотерапію, водолікування, теплолікування, логопедичну і психологічну корекцію. Також активно використовують іпотерапію – дітки можуть взаємодіяти зі спеціально навченими поні, які адаптовані до можливостей хворих в опануванні верхової їзди.

Головний лікар закладу Олег Лопатін зазначає, що головне завдання колективу – соціалізувати дітей та поставити їх на ноги.

«А це означає, що завдяки роботі наших реабілітологів, кількість дітей з інвалідністю стає меншою», – підкреслює медик.

Упродовж двох останніх років у центрі реабілітації проведено величезний обсяг робіт: встановили протипожежну сигналізацію, додаткову лінію електроживлення, а також потужний генератор на 80 кВт, облаштували сертифіковане укриття, оновили стаціонарний корпус та багато іншого.

«Але є проблема, яка потребує рішення: в центрі є два корпуси, які з’єднані між собою дуже незручними сходами, через які батьки змушені переносити дітей на руках. Тож ми плануємо побудувати підйомник, який зробить перебування пацієнтів значно комфортнішим», – зазначає Ірина Горавська.

Крім того, вона планує провести утеплення приміщень центру для більшої енергоефективності закладу. Також завершується реконструкція окремої будівлі на 7 двомісних палат.

«Тут буде організований центр психологічної реабілітації для дітей, які піддавались насильству. Крім того, запланували й облаштування кабінетів для наших спеціалістів – логопедичного, сенсорної терапії та психологічного розвантаження», – розповів Олег Лопатін. Усі ремонтні роботи здійснюють за рахунок благодійних залучених коштів. Такий підрозділ надзвичайно потрібний – лише за перший квартал в медичне об’єднання поступили 16 дітей з ознаками насилля, які потребували не тільки медичної, але й психологічної допомоги.

Голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що колишній санаторій змінився до невпізнанності. «Нам потрібно робити все, аби наші діти могли отримати якісне медичне обслуговування та реабілітацію. Ми будемо працювати над тим, аби забезпечити потреби центру та створити усі необхідні умови для пацієнтів», – наголосив очільник обласної ради.

ЮНІСЕФ І ВОЛИНЬ ПІДПИШУТЬ УГОДУ ПРО РОЗВИТОК СИСТЕМИ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Про це йшлося під час зустрічі голови обласної ради Григорія Недопада і його заступника Григорія Пустовіта з керівницею програм із захисту дітей фонду ЮНІСЕФ в Україні Олександрою Чуркіною.

На Волині з ознайомчим візитом команда дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) перебуває три тижні. В організації прийнято рішення крім гуманітарної місії відновити і програми розвитку системи захисту дітей на відносно безпечних територіях України. Олександра Чуркіна розповіла, що Волинь демонструє надзвичайну відкритість до співпраці, про свою готовність реалізовувати та співфінансувати проєкти ЮНІСЕФ активно виказують і громади області. Вона також відзначила надзвичайно високий професійний рівень фахівців таких обласних комунальних закладів як територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства, будинок маляти та Рожищенський притулок для дітей.

«Наша програма розрахована на 2-3 роки, і ми плануємо в тій чи іншій мірі охопити нею усі 54 громади області», – зауважила Олександра Чуркіна. Допомога передбачається за кількома напрямками. Перший – це підтримка системи захисту дітей (йдеться про навчання працівників служб у справах дітей, соціальних фахівців, забезпечення оргтехнікою та облаштування нових робочих місць, а також дофінансування на рівні 75% додаткових посад фахівців із соціальної роботи).

Голова обласної ради Григорій Недопад вважає таку пропозицію дуже слушною: «Це надзвичайно актуальна потреба, бо окремі територіальні громади у нас, на жаль, створювалися не за економічним, а політичним принципом, тому їм бракує власних надходжень на покриття усіх делегованих державою повноважень. Окрім того, за час війни багато людей у цій сфері змінилося, чимало виїхало, відтак навчання спеціалістів теж надзвичайно потрібне».

Другий напрямок передбачає розширення соціальних послуг для родин з дітьми і включатиме також компоненту з реконструкції та ремонту, – повідомила представниця ЮНІСЕФ. «Найперше орієнтуємося на найуразливішу категорію – дітей з інвалідністю, плануємо створювати центри раннього втручання, відділення денного догляду, маємо намір суттєво розширити інститут психологів, що дуже знадобиться після повернення захисників з війни. Вже маємо топ -10 громад, де уже готові виділяти і приміщення, і вкладатися коштами для цих проєктів. Важливо, що ці об’єкти лишатимуться у власності громад», – запевнила Олександра Чуркіна. Третій напрям – це розвиток альтернативних сімейних форм: створення і облаштування прийомних і патронатних родин, будинків сімейного типу і їхній супровід упродовж 6 місяців.

Окремо учасники зустрічі обговорили намір ЮНІСЕФ допомогти трасформувати обласний будинок дитини у центр дитячої паліативної допомоги та раннього втручання, а також створення на базі одного з приміщень санаторію матері і дитини «Дачний» центру дружнього допиту і реабілітації дітей, які постраждали від насильства (йдеться про допомогу з ремонтом, оснащенням та навчання персоналу).

На завершення зустрічі сторони домовилися, що днями усі плани та наміри будуть викладені у двосторонній угоді про співпрацю. Григорій Недопад запевнив, що з боку Волиньради будуть максимальними організаційна, управлінська та фінансова співучасть в реалізації озвучених проєктів.

37 РОКОВИНИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ: ВОЛИНЯНИ ПАМ’ЯТАЮТЬ…

26 квітня – День пам’яті аварії на ЧАЕС. Цього дня в Україні також вшановують пам’ять жертв радіаційних аварій та катастроф. За ініціативи ООН у світі відзначається Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу.

З цієї нагоди на меморіальному комплексі «Вічна Слава» відбувся скорботний захід. Попри дощову погоду поблизу пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» зібрались десятки ліквідаторів аварії на ЧАЕС, рятувальники, правоохоронці та військовослужбовці, представники громадськості, а також влади області та Луцька. Участь у вшануванні взяли заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт, заступниця очільника ОВА Мирослава Якимчук та заступник Луцького міського голови Віктор Вербич.

Під звуки скорботного Чорнобильського дзвону присутні схилили голови у хвилині мовчання на честь пам’яті тих, хто не вижив у боротьбі із «мирним атомом», а також поклали квіти до підніжжя монументу «Жертвам Чорнобиля».

Довідково:

В Україні від Чорнобильської аварії постраждали 1 млн 769 тис осіб. З них 188 тис – це ліквідатори катастрофи на ЧАЕС, 1 млн 588 тис потерпілі та близько 2,5 тис люди, які брали участь у ліквідації наслідків інших аварій. Серед ліквідаторів аварії на ЧАЕС було 3,5 тис волинян.

ВОЛИНЬ ЗУСТРІЧАЄ ДРУЗІВ: У ПЕДКОЛЕДЖІ – ВОЛЕЙБОЛЬНИЙ ТУРНІР

Традиційні змагання з дівочого волейболу, які започатковано Волинським обласним педагогічним коледжем, цьогоріч ХХХ-і ювілейні. Спортсменок привітав голова обласної ради Григорій Недопад.

У турнірі беруть участь не тільки команди з Волині, приїхали й гості з навчальних закладів Тернополя, Бродів, Білої Церкви. Окрім змагань у програмі також іобмін досвідом між тренерами в галузі фізичної культури і спорту та організації спортивно-масової роботи.

«Сьогодні ювілейна дата — 30 років від дня заснування турніру. Впродовж трьох десятиліть, попри всі труднощі, які проживала наша країна, ці змагання відбувалися в області. Наше головне завдання – тримати освітній і спортивний фронт, – зазначив керівник педколеджу Петро Бойчук. – Тож бажаю кожній команді успішного старту та переможного фінішу».

Голова Волиньради, очільник Федерації волейболу області, керівник відділення Національного олімпійського комітету у Волинській області Григорій Недопад зазначив, що традиція запрошувати на спортивні змагання команди з інших областей України об’єднує регіони в єдину спортивну родину.

«Цей турнір – дуже добра традиція, адже наші студенти та викладачі можуть налагодити зв’язки з іншими навчальними закладами, навчитись чомусь новому та – найголовніше – стати добрими друзями. А гості турніру зможуть краще познайомитися із древнім Луцьком та волинськими традиціями», – зазначив Григорій Недопад.

Він також відзначив Почесною грамотою обласної ради керівника обласної дитячо-юнацької спортивної школи з ігрових видів спорту Дмитра Піддубного.

ДО ДОБРОБАТУ «АРЕЙ» ЗНОВУ ПРЯМУЄ ДОПОМОГА

Частину вантажу спорядили за кошти, зібрані під час футбольного турніру, який організували Волиньрада, гіпермаркет «Там-Там» і ФК «Волинь».

Під час третіх за рахунком благодійних змагань з міні-футболу вдалося зібрати майже 110 тисяч гривень. За них придбали, капітально відремонтували, пофарбували та обладнали під водовоз автомобіль. Саме про такий специфічний транспорт і просили добробатівці з «Арею».

«Доставляти будь що на лінію активних бойових дій надзвичайно складно. По наших позиціях ворог безперервно застосовує артилерію та авіацію. Буває, що упродовж тижня підрозділи втрачають до 10 авто. Хлопці в окопах іноді по кілька днів без їжі і води, поки з’явиться можливість їх підвезти. Комбат просив про транспорт, яким би відразу можна було доставити на передові позиції великий об’єм питної води. Тож замовлення виконали, обладнавши авто цистерною», – розповів голова обласної ради Григорій Недопад. Він також забезпечив пальним волонтерську місію, яка доправить допомогу на фронт.

Волонтер Руслан Роговський, який опікується «арейцями» від початку великої війни, зауважив, що до зібраних під час футбольного турніру коштів ще понад 50 тисяч додав волинський бізнес. На цю суму придбали міношукачі та захисні саперні обладунки, усе це також дуже потрібне добробатівцям. «Зараз хлопці переміщаються на Маріїнський напрямок, до цього стримували навалу у Вознесенську, билися за Херсон, боронили Криворіжжя. Тобто вони постійно – на найгарячіших напрямках. І я вдячний Григорію Недопаду, обласній раді за посильну допомогу цьому підрозділу амуніцією, генераторами, спорядженням та автотранспортом», – висловив подяку Руслан Роговський.

Ініціатор благодійних футбольних турнірів, керівник гіпермаркету «Там-Там» Віктор Кульбачинський запевнив, що місія з підтримки батальйону «Арей» триватиме й надалі, як і не припинятиметься допомога іншим підрозділам сил оборони аж до остаточної перемоги над окупантом.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*