офіційний сайт

«ФЕНІКС»: НОВЕ ЖИТТЯ КОЛИШНЬОГО САНАТОРІЮ «ДАЧНИЙ»

Депутати обласної ради на чолі з головою Григорієм Недопадом з робочим візитом відвідали центр комплексної реабілітації «Фенікс».

У 2020-му санаторій матері і дитини «Дачний», що у селі Жабка, приєднали до Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства, аби створити тут цілісний комплекс, де надаватимуть увесь спектр медичних послуг дітям від народження – і аж до повноліття.

У центрі комплексної реабілітації – 130 стаціонарних ліжок, чотириразове харчування та додатковий полуденок, який забезпечує «Дитяча місія. Україна».

«Щорічно тут отримують медичну допомогу 2 тисячі пацієнтів з Волині та інших регіонів України. Ми зосередились на тому, аби організувати повноцінну реабілітацію не тільки для діток, але й для їхніх батьків, адже усі ті, хто доглядають за дітьми-інвалідами, мають проблеми зі здоров’ям. Тому для них також передбачені процедури та харчування. Допомога пацієнтам надається безкоштовно, адже медичне об’єднання працює за державною програмою медичних гарантій», – розповідає генеральна директорка КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Ірина Горавська.

В закладі широка реабілітаційна база, яка постійно оновлюється, крім того тут зберегли традиції і методику соціально-педагогічного відновлення. Тут проводять фізичну реабілітацію, ерготерапію, апаратну фізіотерапію, водолікування, теплолікування, логопедичну і психологічну корекцію. Також активно використовують іпотерапію – дітки можуть взаємодіяти зі спеціально навченими поні, які адаптовані до можливостей хворих в опануванні верхової їзди.

Головний лікар закладу Олег Лопатін зазначає, що головне завдання колективу – соціалізувати дітей та поставити їх на ноги.

«А це означає, що завдяки роботі наших реабілітологів, кількість дітей з інвалідністю стає меншою», – підкреслює медик.

Упродовж двох останніх років у центрі реабілітації проведено величезний обсяг робіт: встановили протипожежну сигналізацію, додаткову лінію електроживлення, а також потужний генератор на 80 кВт, облаштували сертифіковане укриття, оновили стаціонарний корпус та багато іншого.

«Але є проблема, яка потребує рішення: в центрі є два корпуси, які з’єднані між собою дуже незручними сходами, через які батьки змушені переносити дітей на руках. Тож ми плануємо побудувати підйомник, який зробить перебування пацієнтів значно комфортнішим», – зазначає Ірина Горавська.

Крім того, вона планує провести утеплення приміщень центру для більшої енергоефективності закладу. Також завершується реконструкція окремої будівлі на 7 двомісних палат.

«Тут буде організований центр психологічної реабілітації для дітей, які піддавались насильству. Крім того, запланували й облаштування кабінетів для наших спеціалістів – логопедичного, сенсорної терапії та психологічного розвантаження», – розповів Олег Лопатін. Усі ремонтні роботи здійснюють за рахунок благодійних залучених коштів. Такий підрозділ надзвичайно потрібний – лише за перший квартал в медичне об’єднання поступили 16 дітей з ознаками насилля, які потребували не тільки медичної, але й психологічної допомоги.

Голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що колишній санаторій змінився до невпізнанності. «Нам потрібно робити все, аби наші діти могли отримати якісне медичне обслуговування та реабілітацію. Ми будемо працювати над тим, аби забезпечити потреби центру та створити усі необхідні умови для пацієнтів», – наголосив очільник обласної ради.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*