офіційний сайт

ЮНІСЕФ І ВОЛИНЬ ПІДПИШУТЬ УГОДУ ПРО РОЗВИТОК СИСТЕМИ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Про це йшлося під час зустрічі голови обласної ради Григорія Недопада і його заступника Григорія Пустовіта з керівницею програм із захисту дітей фонду ЮНІСЕФ в Україні Олександрою Чуркіною.

На Волині з ознайомчим візитом команда дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) перебуває три тижні. В організації прийнято рішення крім гуманітарної місії відновити і програми розвитку системи захисту дітей на відносно безпечних територіях України. Олександра Чуркіна розповіла, що Волинь демонструє надзвичайну відкритість до співпраці, про свою готовність реалізовувати та співфінансувати проєкти ЮНІСЕФ активно виказують і громади області. Вона також відзначила надзвичайно високий професійний рівень фахівців таких обласних комунальних закладів як територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства, будинок маляти та Рожищенський притулок для дітей.

«Наша програма розрахована на 2-3 роки, і ми плануємо в тій чи іншій мірі охопити нею усі 54 громади області», – зауважила Олександра Чуркіна. Допомога передбачається за кількома напрямками. Перший – це підтримка системи захисту дітей (йдеться про навчання працівників служб у справах дітей, соціальних фахівців, забезпечення оргтехнікою та облаштування нових робочих місць, а також дофінансування на рівні 75% додаткових посад фахівців із соціальної роботи).

Голова обласної ради Григорій Недопад вважає таку пропозицію дуже слушною: «Це надзвичайно актуальна потреба, бо окремі територіальні громади у нас, на жаль, створювалися не за економічним, а політичним принципом, тому їм бракує власних надходжень на покриття усіх делегованих державою повноважень. Окрім того, за час війни багато людей у цій сфері змінилося, чимало виїхало, відтак навчання спеціалістів теж надзвичайно потрібне».

Другий напрямок передбачає розширення соціальних послуг для родин з дітьми і включатиме також компоненту з реконструкції та ремонту, – повідомила представниця ЮНІСЕФ. «Найперше орієнтуємося на найуразливішу категорію – дітей з інвалідністю, плануємо створювати центри раннього втручання, відділення денного догляду, маємо намір суттєво розширити інститут психологів, що дуже знадобиться після повернення захисників з війни. Вже маємо топ -10 громад, де уже готові виділяти і приміщення, і вкладатися коштами для цих проєктів. Важливо, що ці об’єкти лишатимуться у власності громад», – запевнила Олександра Чуркіна. Третій напрям – це розвиток альтернативних сімейних форм: створення і облаштування прийомних і патронатних родин, будинків сімейного типу і їхній супровід упродовж 6 місяців.

Окремо учасники зустрічі обговорили намір ЮНІСЕФ допомогти трасформувати обласний будинок дитини у центр дитячої паліативної допомоги та раннього втручання, а також створення на базі одного з приміщень санаторію матері і дитини «Дачний» центру дружнього допиту і реабілітації дітей, які постраждали від насильства (йдеться про допомогу з ремонтом, оснащенням та навчання персоналу).

На завершення зустрічі сторони домовилися, що днями усі плани та наміри будуть викладені у двосторонній угоді про співпрацю. Григорій Недопад запевнив, що з боку Волиньради будуть максимальними організаційна, управлінська та фінансова співучасть в реалізації озвучених проєктів.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*