офіційний сайт

КЛАСТЕРНИЙ РОЗВИТОК ВОЛИНІ: МОЖЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

У Ковелі відбувся регіональний економічний форум «Кластерний розвиток Волині», організований Агенцією регіонального розвитку Волині, Проєктом USAID/ГОВЕРЛА, Ковельськими РВА та районною радою і Шацькою селищною радою. У заході взяли участь голова обласної ради Григорій Недопад, народний депутат Вячеслав Рубльов, голови та представники територіальних громад області.

Мета форуму – напрацювати рекомендації для виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо кластеризації виробничих систем регіону.

Так, за словами т. в.о. директора Агенції регіонального розвитку Волині Валерії Гончаренко, в Україні немає документу, який би окреслював напрямки промислової стратегії – дія останнього закінчилась в 2020 році. Тож громадам доводиться самим вирішувати, які у них сильні сторони та позиції, які напрямки промисловості доцільно розвивати на свій території та як залучати інвесторів. Так виникла ідея створити інноваційний агрокластер «Західне Полісся» на базі Ковельського району.

«До цього кластеру входять 14 громад, де проживає 135 тис. населення. Перед тим, як почати працювати в напрямку пошуку інвесторів та бізнес-пропозицій, в громадах треба провести два види досліджень. Перше – кластерного потенціалу, яке дозволить визначити та прорахувати на якій території має бути завод, підприємство чи будь-що інше. Друге – агроресурсного матеріалу. Важливо, аби кожен голова громади мав дослідження ґрунтів і води на підпорядкованій території, знав де що можна вирощувати, а де випасати худобу. Ці дані дозволяють скласти бізнес-план або пропозицію для інвесторів», – зазначила Валерія Гончаренко.

Вона наголосила, що в Європі нараховується близько 3 тисяч кластерів, а це 40% робочих місць і 87% всіх патентів, які створюються в ЄС. Тобто кластери є рушіями інновацій, локомотивом економічного розвитку регіонів та росту економіки в цілому.

«Війна триває, але ми готові до роботи. За останні десятиліття показали, що в нас є господарі, є родючі землі, ми впевнено рухаємося до того, щоб нарощувати наші потужності, – наголосив Григорій Недопад. – З приємністю хочу відзначити, що Волинська Агенція регіонального розвитку перезавантажилася і вже допомагає нашим громадам залучати бізнес та інвесторів з тим, аби запрацював повний цикл, щоб тут вирощували, переробляли та зберігали».

В свою чергу народний депутат переконаний, що на рівні області наші громади повинні набувати чим більше закордонних партнерів та об’єднуватись задля амбітних цілей. Як приклад наводить меморандум про співпрацю між трьома громадами – Доросинівською, Рожищенською та Копачівською, які домовились спільно розвивати освітні і медичні заклади на території цих ТГ.

«Волинь має чудові перспективи для розвитку: це і близькість до кордону, розвинена автотранспортна і залізнична інфраструктура та два пункти пропуску, які дозволяють максимально швидко провести зустрічі із закордонними партнерами. Тому давайте разом працювати над умовами для створення і розвитку прибуткових бізнес-структур, які приноситимуть гроші в бюджети ваших громад, – каже Вячеслав Рубльов. – Кластеризація дає можливість робити додану вартість до будь-якого продукту. Адже ми стаємо не просто виробниками чи постачальниками продукції, але й створюємо нові робочі місця. Тому ми маємо говорити про перспективи і розвивати Волинський регіон».

Як зазначила голова Ковельської районної адміністрації Ольга Черен, за останній місяць в районі значно зросла кількість зареєстрованих фізичних осіб-підприємців. А отже, це свідчить про те, що бізнес хоче працювати, може створювати нові робочі місця і шукає для цього можливості. І головне завдання влади – допомогти їм у цьому.

РЕМОНТНОМУ БАТАЛЬЙОНУ ПЕРЕДАЛИ ТЕХІНСТРУМЕНТИ

Очільник депутатського корпусу Григорій Недопад передав чергову партію гуманітарної допомоги обласної ради для потреб одного із ремонтних підрозділів Збройних сил України.

Для відновлення озброєння і військової техніки рембатівцям спорядили найнеобхідніше – будівельний інвентар, налобні ліхтарі, а також комплект інструментарію.

«Нам волонтери подекуди доправляють з-за кордону сучасні та якісні зразки техінструментів, на фронті такі речі не завжди потрібні, а от ремонтному підрозділу, я переконаний, вони неодмінно стануть у нагоді. Таким чином ми частково задовольняємо ваш перелік запитів і працюємо далі, аби виконати ваші потреби уповні», – запевнив Григорій Недопад.

Крім того, було обговорено й питання виділення з обласного бюджету 3 млн грн для реконструкції існуючих та облаштування нових ремонтних площ для потреб військових. Із цим запитом командир військової частини Володимир Оліярник звертався до голови обласної ради кількома тижнями раніше. Григорій Недопад повідомив, що питання перебуває на його особистому контролі та уже в процесі виконання.

«Мною були проведені відповідні переговори. Я погодив виділення коштів із обласної казни із начальником ОВА Юрієм Погуляйком. Ми також розглянемо це питання на найближчому засіданні ради оборони області. Профільне відомство спільно із департаментом фінансів облвійськадміністрації уже працюють над внесенням змін до обласної програми матеріально-технічного забезпечення військових частин через яку ми зможемо виділити необхідну суму коштів», – зазначив очільник Волиньради.

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД: «ЗАРАЗ УСІ МИ – ОДНА РОДИНА»

Голова обласної ради Григорій Недопад спільно з громадською організацією «Елеос-Волинь» з гостинцями відвідали вимушених переселенців.

До одного з гуртожитків Луцького педагогічного коледжу голова обласної ради з благодійниками навідується не вперше. З початку повномасштабного вторгнення тут прийняли понад тисячу внутрішньо переміщених осіб з Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської областей. Зараз тут мешкають більше 60 осіб, третина з яких – діти, а ще – інваліди та літні люди.

«Сьогодні немає мешканців сходу чи заходу, своїх і чужих. Зараз ми усі – одна родина, тому маємо дбати один про одного. Кожен з вас не лише повноправний, але й особливий мешканець волинської громади. І ми намагаємося робити усе – від умов проживання до працевлаштування та соціального захисту дітей і дорослих, – щоб віддалік від рідних місць ви не почувалися ні самотніми, ні полишеними», – зазначив Григорій Недопад. Він також запевнив, що внутрішньо переміщені й надалі можуть розраховувати на всебічну підтримку з боку обласної ради.

Керівник освітнього закладу Петро Бойчук підтвердив, що для своїх нових пожильців вони створили максимально комфортні умови: обладнали пральню, кімнату одягу, належною побутовою технікою оснащені кухні. Про переселенців постійно піклується не лише викладацький колектив, а й студенти. Приміром, до навчального року Студентська рада коледжу усім діткам придбала рюкзаки та шкільне приладдя.

Вдруге за кілька місяців підтримати тутешніх мешканців виявила намір і громадська організація, заснована Православною церквою України, «Елеос-Волинь». Як розповіла теперішня її керівниця Наталя Райниш, «Елеос-Волинь» – це благодійно-волонтерська спільнота, яка має за мету соціальне служіння. Організація опікується як військовими, так і внутрішньо переміщеними особами, родинами і самотніми, дітьми і людьми з інвалідністю. До слова, активним членом цієї громадської організації є працівник виконавчого апарату Волиньради Станіслав Ольшевський.

Сьогодні «Елеос-Волинь» у співпраці із торговою мережею «Сільпо» передала внутрішньо переміщеним особам сертифікати на суму 1 200 гривень. На них упродовж року можна придбати будь які продукти, крім алкоголю та тютюну.

Вимушені переселенці висловили вдячність за відчутну допомогу та піклування.

29 СІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

В обласному центрі Волині вшанували пам’ять молодих українських патріотів, які загинули у нерівному бою під Крутами. Цьогоріч минають 105 роковини від дня тих трагічних подій.

У переддень цієї пам’ятної дати віддати шану героїчній молоді біля меморіального знаку «Героям Крут – борцям за Незалежність України» зібралися духовенство, представники громадськості та влади. Вклонитися пам’яті загиблих прийшов перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Очільники різних конфесій відслужили панахиду та освятили пам’ятник Героїв Крут. Опісля до присутніх звернувся Митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

«Ця подія має особливу вагу в історії виборювання Україною своєї незалежності. З Богом у серці та любов’ю до своєї Батьківщини під Крутами відбулася велика битва, не у масштабах кількості людей, а у своїй значимості, яка стала для нашого народу символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за свободу рідної землі. І цей пам’ятний знак, який спорудила родина нині депутата обласної ради Івана Мирки, нагадує нам про цю визначну подію столітньої давнини, яка сьогодні знову не дає нам забути, хто є нашим сусідом. Ми, волиняни, далекі від Крут територіально, але близькі духовно до цієї вікопомної події. Ми, як і щороку, знову прийшли сьогодні на це місце вшанувати Героїв, і вчергове нагадати усім нам про жахіття російської агресії на початку ХХ століття, яка достукалась до сердець багатьох українців, які сьогодні змінили історію і всі, як один, стали на захист незалежності України. Хтось взяв до рук зброю, а хтось виконує гуманітарну місію тим самим наближаючи нашу перемогу», – мовив владика Михаїл.

Після спільної молитви учасники заходу хвилиною мовчання вшанували загиблих Героїв та поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку. Пам’ятна подія завершилася спільним виконанням Державного Гімну України.

ВОЛИНЬ ВШАНУВАЛА ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

У пам’ятних заходах взяли участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, представники ОВА та громадськості.

На місці масового знищення євреїв, що у мікрорайоні Вересневий, вони помолилися за невинно убієнних. Упродовж червня-серпня 1942 року німецькі нацисти розстріляли тут понад 15 тисяч осіб – мешканців Луцька та околиць.

Через 48 років, 10 червня 1990 року на місці братської могили облаштували меморіал жертв єврейського Голокосту. До підніжжя пам’ятника присутні поклали квіти, а члени єврейської громади, за традицією, – камінці.

НОВИЙ ПРОСТІР – ДЛЯ НОВИХ ІДЕЙ

Волинський обласний молодіжний центр презентував свій новий просторий офіс. З новосіллям молодіжний осередок привітав перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Про розширення просторових меж у молодіжному центрі краю мріяли майже рік. А кілька місяців тому з таким проханням звернулися до засновника комунальної установи – Волинської обласної ради. Керівниця осередку Яна Романюк стверджує: що довше й інтенсивніше працює молодіжний центр, то більше активної молоді сюди тягнеться. Тут їх навчають, спонукають до особистісного зростання, мотивують до генерації нестандартних ідей і допомагають з їх реалізацією. І на 40 квадратних метрах уже складно було розмістити усіх охочих. Тож обласна рада без зволікання проблему залагодила.

І ось – просторий (на сотню квадратів) креативний простір готовий. Новий офіс молодіжного центру розташований у тому ж приміщенні на вул. Винниченка, 67, але на кілька поверхів вище. З нагоди новосілля влаштували презентацію, на яку запросили молодіжних лідерів та організації, друзів та партнерів.

З доброю подією від імені голови обласної ради та депутатського корпусу молодь привітав Юрій Поліщук. «Я вважаю, що молодь не треба повчати. Натомість, варто створити умови, допомогти з якимись ресурсами і зацікавити. Що ми, обласна рада, як засновник і зробили. А далі все станеться якнайкраще. Бо молодість дієва і безстрашна, позбавлена стереотипів і сповнена прагнень. Ви володієте прогресивними знаннями і здоровими амбіціями. Саме ви – творці щасливого майбутнього нашої держави. Україна – найперспективніша країна світу, ми з вами це знаємо. І завдяки нашій молоді у цьому переконається й увесь світ»,- висловив упевненість перший заступник голови облради.

БЛАГОДІЙНИКИ – ОБЛАСНИМ МЕДЗАКЛАДАМ

В рамках меморандуму про взаємодію з обласною радою благодійна організація «Відродження України» передала чергову гуманітарну допомогу.

Загалом понад 10 тисяч одиниць стерильних засобів гігієни з органічних матеріалів виробництва німецької компанії Tosama отримали обласне територіальне медичне об‘єднання захисту материнства й дитинства, медичний центр онкології, обласні психіатрична та інфекційна лікарні, а також фтизіопульмонологічний диспансер.

Вантаж до обласних комунальних закладів доставили президент благодійної організації Анатолій Капустюк та очільниця гуманітарно-соціального відділу виконавчого апарату обласної ради Галина Карнаухова.

Керівники медичних закладів висловили вдячність за допомогу і заявили про актуальність потреби у таких засобах гігієни. Благодійники запевнили, що невдовзі буде доставлено додаткову партію.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*