офіційний сайт

29 СІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

В обласному центрі Волині вшанували пам’ять молодих українських патріотів, які загинули у нерівному бою під Крутами. Цьогоріч минають 105 роковини від дня тих трагічних подій.

У переддень цієї пам’ятної дати віддати шану героїчній молоді біля меморіального знаку «Героям Крут – борцям за Незалежність України» зібралися духовенство, представники громадськості та влади. Вклонитися пам’яті загиблих прийшов перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Очільники різних конфесій відслужили панахиду та освятили пам’ятник Героїв Крут. Опісля до присутніх звернувся Митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

«Ця подія має особливу вагу в історії виборювання Україною своєї незалежності. З Богом у серці та любов’ю до своєї Батьківщини під Крутами відбулася велика битва, не у масштабах кількості людей, а у своїй значимості, яка стала для нашого народу символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за свободу рідної землі. І цей пам’ятний знак, який спорудила родина нині депутата обласної ради Івана Мирки, нагадує нам про цю визначну подію столітньої давнини, яка сьогодні знову не дає нам забути, хто є нашим сусідом. Ми, волиняни, далекі від Крут територіально, але близькі духовно до цієї вікопомної події. Ми, як і щороку, знову прийшли сьогодні на це місце вшанувати Героїв, і вчергове нагадати усім нам про жахіття російської агресії на початку ХХ століття, яка достукалась до сердець багатьох українців, які сьогодні змінили історію і всі, як один, стали на захист незалежності України. Хтось взяв до рук зброю, а хтось виконує гуманітарну місію тим самим наближаючи нашу перемогу», – мовив владика Михаїл.

Після спільної молитви учасники заходу хвилиною мовчання вшанували загиблих Героїв та поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку. Пам’ятна подія завершилася спільним виконанням Державного Гімну України.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*