День: 22.05.2024
ПРО ВИБОРЧУ І КОНТРОЛЬНУ КОМІСІЇ, СЛУЖБОВЕ РОЗСЛІДУВАННЯ І ЗВЕРНЕННЯ ОБЛАСНОЇ РАДИ
Ці та інші питання розглянули сьогодні члени постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією.
Так, керівник організаційного відділу виконавчого апарату обласної ради, депутат Юрій Ройко поінформував колег про рішення Волинської обласної територіальної виборчої комісії щодо визнання повноважень депутата обласної ради: замість Валентина Кошельника, який достроково склав депутатські повноваження, до найвищого представницького органу краю за черговістю обрано Людмилу Панасюк з виборчого списку фракції «За майбутнє».
Окрім того члени профільної комісії погодили персональний склад та Положення про тимчасову контрольну комісію (ТКК) з практичного втілення рішень Волиньради, пов’язаних із припиненням на території області діяльності релігійних організацій, підпорядкованих державі-агресору. Такий орган створюється на виконання рішення сесії. До його складу включено представників усіх депутатських фракцій, а очолити комісію пропонується Володимиру Бондару. До повноважень ТКК віднесено контроль роботи департаменту культури, молоді та спорту ОВА в частині виконання сесійних рішень щодо діяльності УПЦ МП; розгляд питання використання культових будівель та іншого майна релігійними організаціями, підпорядкованими державі-агресору; підготовка звітів та пропозицій із зазначеної проблематики. Остаточне рішення має схвалити сесія обласної ради.
Також, за поданням Ковельської окружної прокуратури, члени профільної комісії ухвалили рекомендації провести службове розслідування за фактом порушення вимог ЗУ «Про запобігання корупції» директором Люблинецького ліцею Дмитром Матвіюком. Як пояснила консультантка з питань запобігання та виявлення корупції Ірина Прус, на керівника освітнього закладу складено 6 протоколів за 3 фактами правопорушень, пов’язаних з корупцією. Йдеться про конфлікт інтересів та вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів. Зокрема, керівник підписував документи про власне, преміювання, прийняв на роботу близьку особу. При цьому він не дотримався процедури повідомлення про наявний конфлікт інтересів і не отримав письмовий дозвіл від засновника.
Голова депутатської комісії Анатолій Вітів зазначив, що це типове порушення антикорупційного законодавства, яке систематично вчиняють керівники комунальних закладів: «На цю тему для них організовуємо навчання, надсилаємо роз‘яснення, після розгляду кожного такого випадку комісією скеровуються стоси застережень і рекомендацій, але викорінити це ганебне явище так і не вдається». Тож він пропонує у якості запобіжника внести зміни в умови контракту, відповідно до яких вчинення правопорушення, пов’язаного із корупцією, буде підставою для звільнення.
Також члени постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією розглянули і проаналізували до схвалення ряд ініційованих окремими депутатами проєктів звернень Волинської обласної ради до центральних органів влади.
СЬОГОДНІ 163-ТЯ РІЧНИЦЯ ПЕРЕПОХОВАННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ
З нагоди пам’ятної дати біля постаменту Тараса Шевченка у Луцьку відбувся захід з ушанування видатного українця.
«Як умру, то поховайте мене на могилі, серед степу широкого на Вкраїні милій. Щоб лани широкополі, і Дніпро, і кручі було видно, було чути, як реве ревучий… », – написав поет у своєму «Заповіті». Аби вкотре згадати пророчі Кобзареві слова, наголосити на актуальності його поезії нині, у час, коли українці чинять опір російській збройній агресії, та вклонитись пам’яті українського світоча прийшли представники громадськості, духовенства та влади. Волиньраду представляв перший заступник голови Юрій Поліщук.
Священники відслужили панахиду, присутні склали спільну молитву. «Ми сьогодні тут, аби віддати шану справжньому Героєві України. У цей день було виконано його заповіт – Шевченко повернувся на рідну землю, яку любив. Тарасове віще слово є для нас свого роду зброєю у боротьбі за свободу та незалежність. Українські воїни захищають нас, надихаючись його пророчими словами та незборимим духом. Він сказав: «І на оновленій землі врага не буде супостата…», – звернувся до присутніх отець Максим.
До підніжжя монументу Великому Кобзареві учасники заходу поклали квіти та спільно виконали Державний Гімн України.
МАЙНОВА КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА СЕСІЙНІ ПИТАННЯ
Більшість питань порядку денного стосувалися погоджень передачі матеріальних цінностей між обласними комунальними підприємствами.
Так, «Волиньфармпостач» передає стелажі для «Волинської обласної бази спеціального медичного постачання», обласна інфекційна лікарня – ліки для обласної психіатричної лікарні. Головненська спецшкола скеровує для Заболотівської та Затурцівської спецшкіл посуд. Майно також передається і Волинським академічним обласним музично-драматичним театром імені Т. Г. Шевченка у комунальну власність Луцької територіальної громади. Зокрема, це котли, баки, насоси, теплотраси та інше. Також депутати погодили передачу рухомого майна з балансу комунального закладу професійної освіти «Нововолинський центр професійної освіти» Волинської обласної ради, у комунальну власність Нововолинської міської територіальної громади.
На баланс області погодили прийняття земельної ділянки розміром 0,023 га із комунальної власності Луцької територіальної громади. Згадана земельна ділянка знаходиться позаду приміщення обласного КП «Волиньпроект» і призначена для обслуговування будівлі інженерно-лабораторного корпусу згаданого підприємства. Також обранці громади дали дозвіл КП «Волинська обласна лікарня «Хоспіс» на виготовлення технічної документації із поділу земельної ділянки, яка знаходиться поблизу закладу. Оскільки на території лікарні розміщене відділення «швидкої», потрібне місце для стоянки санітарного транспорту. Депутати також проголосували за надання дозволу Волинському медичному інституту на розробку землеустрою та відведення земельних ділянок зі зміною цільового призначення. Зокрема, заклад змінює цільове призначення п’яти ділянок для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти.
Члени комісії також погодили зміни до порядків проведення конкурсів на посади керівників комунальних підприємств, установ організацій та закладів охорони здоров’я, а також нове положення про проведення конкурсного добору на посаду керівників комунальних закладів культури. Відтепер конкурсний відбір керівників закладів культури буде проводити обласна рада, а не профільне управління ОДА.
ПЛІЧ-О-ПЛІЧ: НА ВОЛИНІ СТАРТУВАВ ФІНАЛЬНИЙ ЕТАП ЗМАГАНЬ ШКІЛЬНИХ ЛІГ
Учасників обласного підсумкового туру всеукраїнського проєкту «Пліч-о-пліч» привітав перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.
Ініційовані Президентом України спортивні змагання серед школярів мають на меті залучити дітей до фізичного розвитку, формування у них лідерських якостей через спорт, можливість самовиразитися, відчути командний дух. Це 5 локацій з таких видів спорту, як волейбол, баскетбол, футзал, спортивне орієнтування та черліденг.
Обласний етап сьогодні розпочався з футболу. До фіналу за підсумками районних змагань увійшли команди Володимирського спортивного ліцею, Маневицького ліцею №2, Ковельського ліцею №11, Ківерцівського ліцею № 3 та представники Луцької громади – Заборольський ліцей №32.
Перед змаганнями хлопчаків підбадьорив перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. «Сьогодні на європейському просторі відбуваються два масштабних футбольних турніри. Один із них – у нас, інший – це фінал Ліги Європи. Проте, наш важливіший! По-перше, у нас більше команд, 5, а не 2. По-друге, ви лише на початку шляху, і найяскравіші ваші перемоги ще попереду. Хочу, щоб через кілька років хтось із вас прославляв Україну у фіналах Кубка Європи чи Ліги чемпіонів. Сьогодні ж ви захищатимете честь не тільки своєї школи, а й цілого району чи обласного центру. Тож хай переможе сильніший», – висловив він побажання.
За поєдинком школярів спостерігали зірки українського футболу Василь Сачко і Тарас Михалик , олімпієць Іван Банзерук та керівник обласної школи вищої спортивної майстерності Андрій Авраменко.
Відеоверсія засідання постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області
ВОЛИНЬ ПІДПИСАЛА ЧОТИРИСТОРОННЮ УГОДУ З ШВЕЙЦАРСЬКИМИ ПАРТНЕРАМИ
Меморандум укладено між швейцарсько-українським проєктом «Згуртованість та регіональний розвиток України» (UCORD), Агенцією регіонального розвитку (АРР) Волині обласною радою та ОВА.
На церемонії підписання документу були присутні голова Волиньради Григорій Недопад, очільник ОВА Юрій Погуляйко, керівниця АРР Валерія Гончаренко, а також депутати обласної ради.
Проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD, започаткований у грудні 2022 р., втілюється за підтримки Швейцарії компанією NIRAS Sweden AB. Метою проєкту є сприяння скоординованим діям з відновлення та злагодженого регіонального розвитку з боку громадян, бізнесу і органів влади, що у свою чергу покращує якість життя людей, зміцнює стійкість суспільства, мир та соціальну згуртованість в Україні. Проєкт реалізується через 3 компоненти: «Регіональний розвиток», «Розвиток потенціалу та екологічних послуг», «Соціальна згуртованість через культуру та залученість громадян». Меморандумом передбачається впровадження проєкту з інституційної підтримки Волинської агенції регіонального розвитку, який триватиме до листопада 2026 року.
«Радий бачити представників UCORD на Волині і вдячний за можливість розширити інвестиційні можливості нашого регіону. Попри умови обмеженого бюджету та недостатнього фінансування ми намагаємося розвиватися, адже цього чекають волиняни. Переконаний, що сьогоднішній Меморандум стане поштовхом для посилення роботи та залучення міжнародної донорської допомоги», – зазначив Григорій Недопад.
Очільниця АРР області Валерія Гончаренко зазначила, що підписання меморандуму із міжнародним проєктом UCORD – результат тривалого та ретельного відбору, а також потужної роботи агенції.
«Ми раді, що Волинська область стала нашим партнером. Від нас підтримка буде у вигляді прямого фінансування Агенції, бо ми віримо, що АРР повинні стати потужними інструментами державної регіональної політики та економічного розвитку в регіонах, – додала керівниця проєкту UCORD Марина Бриль. – Ми впевнені, що співпраця буде плідною, особливо в секторах розвитку культури, креативних індустрій, а також в екологічному напрямку – в сферах управління відходами, водопостачання та водовідведення».
ДЕСЯТА РІЧНИЦЯ: ПАМ’ЯНУЛИ ВОЛИНСЬКИХ ВОЇНІВ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ ПІД ВОЛНОВАХОЮ
Сьогодні, 22 травня, Волинь схиляє голову на знак вшанування земляків, які у 2014 році загинули під Волновахою внаслідок підступного нападу бойовиків.
Того трагічного дня поклали життя десятеро волинян: майор Леонід Полінкевич, старший сержант Олександр Артемук, молодший сержант Дмитро Йовзик, солдати Володимир Зарадюк, Віталій Махновець, Володимир Прокопчук, Микола Бондарук, Віталій Ліщук, Михайло Грицюк та Павло Попов.
До фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за єдність України» вклонитись їхній пам’яті, а також усіх, хто віддав життя за визволення країни, прийшли родини загиблих, бойові побратими, представники громадськості, правоохоронних органів та влади. Участь у скорботному заході взяв голова Волиньради Григорій Недопад. Присутні поклали квіти до підніжжя фотостенду та схилили голови у хвилині мовчання за загиблими волинськими воїнами.
Від імені депутатів обласної ради її голова Григорій Недопад висловлюють щирі співчуття рідним і близьким полеглих військовослужбовців. «Сьогодні минає рівно 10 років відтоді, коли на Волинь прийшла ця страшна звістка… Нам ніколи не забути, як тут, на Театральному майдані, зібрались тисячі волинян, аби провести наших Героїв в останню дорогу та вклонитись їх подвигу. Ми не маємо права цього забувати і прощати. Переконаний, що наші Збройні сили зроблять усе можливе, аби помститися ворогу та здобути таку важливу для усіх нас перемогу у цій війні. Ми ж у свою чергу будемо підтримувати українське воїнство у їх нелегкій боротьбі», – наголосив Григорій Недопад.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку
1) Про щорічну Премію Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти
Доповідач: Голова комісії
Запрошені:
Матвіюк Наталія Василівна – начальник управління освіти і науки обласної державної адміністрації
2) Про контингент учнів Володимирського спортивного ліцею Волинської обласної ради
Доповідач: Рудчик Ольга Іванівна – в. о. директора Володимирського спортивного ліцею Волинської обласної ради
Запрошені:
Карнаухова Галина Йосипівна – начальник відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери
Матвіюк Наталія Василівна – начальник управління освіти і науки обласної державної адміністрації
Хвіщук Олександр Віталійович – директор департаменту культури, молоді та спорту обласної державної адміністрації,
3) Різне.
Засідання комісії відбудеться 23 травня о 10:00 годині у пресцентрі обласної ради.