офіційний сайт

МЕДИЧНИЙ ОСКАР: ВИЗНАЧИЛИ КАНДИДАТІВ НА НАГОРОДЖЕННЯ ОРДЕНОМ СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА

На Волині підсумували результати конкурсного відбору кандидатів на нагородження відзнакою за професійність – Орденом Святого Пантелеймона. Переможців привітали голова обласної ради Григорій Недопад, народний депутат України Вячеслав Рубльов, представники органів влади, медичної спільноти області, духовенство.

Орден святого Пантелеймона – українська громадська ініціатива, а також однойменна відзнака за професіоналізм та милосердя медиків. Орден присуджується за значні результати в галузі охорони здоров’я, у духовному й фізичному розвитку українського суспільства. В минулі роки цією відзнакою були нагороджені: очільник медичного центру реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади Ігор Гнітньов, директор комунального підприємства «Луцька центральна районна лікарня» Підгайцівської сільської ради Сергій Коновал, заступник начальника госпіталю з медичної частини військової частини А4554 Сергій Платов, а також Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства.

«Ми дуже пишаємось тим, що наш медичні менеджери та комунальний заклад мають таку нагороду – орден святого Пантелеймона, – зазначив Григорій Недопад. – Знаю багато достойних людей, які мали б бути відзначені на такому високому рівні, адже під час повномасштабної війни волиняни акумулювали всі сили і можливості, аби наш регіон став найнадійнішим тилом. І особливо це стосується медичної галузі і розвитку та вдосконалення медичних закладів». Очільник Волиньради також відзначив двох медиків – медичну сестру дитячого відділення обласної інфекційної лікарні Олену Максименко та ерготерапевта відділення реабілітації КП медичного центру реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади Тетяну Ткачук – почесною грамотою обласної ради.

Директорка КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Ірина Горавська зазначила, що в лютому 2024 Поважна рада Ордену Святого Пантелеймона ухвалила рішення проводити конкурс у трьох номінаціях: для цивільних медиків, для військових медиків, для іноземних громадян та компаній за допомогу українському народу під час російської агресії.

За результатами конкурсу на присудження ордену переможцями стали лікар-нейрохірург обласної клінічної лікарні Іван Бобрик та реабілітолог, а нині військовий медик Олександр Солобчук.

СУЗІР’Я УСПІХУ: В КНЯГИНИНІВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ ВІДЗНАЧИЛИ НАЙСТАРАННІШИХ УЧНІВ

Грамоти і цінні подарунки 55 переможцям і призерам різноманітних олімпіад, конкурсів та турнірів вручив заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

«Наші діти перемогли на олімпіадах з англійської та німецької мов, також мають здобутки у міжнародних конкурсах та проєктах. Вони проявили себе на всеукраїнських та обласних конкурсах та турнірах «Мій Шевченко», «Я – журналіст», літературно-мистецькому конкурсі ім. Юліуша Словацького, де показали свою майстерність у написанні наукових робіт та декламації віршів. – зазначила керівниця ліцею. Депутатка обласної ради Ольга Омелько. – Ми пишаємося нашими вихованцями, адже вони беруть активну участь у програмі обміну майбутніх лідерів Future Leaders Exchange Program Flex, яка фінансується урядом Сполучених Штатів. Одразу двоє наших ліцеїстів стали переможцями цього конкурсу».

Очільниця ліцею підкреслила: для вмотивованих дітей немає меж. Вихованці Княгининівського ліцею перемогли і в Міжнародному конкурсі до Дня Європи, організованому Хорватською економічною школою з нагоди виборів до Європарламенту. В конкурсі взяли участь 147 учасників з 4 континентів.

«В кожному з вас є дар, який ви маєте активно розвивати та вдосконалювати. Це дозволить вам щодня ставати кращими, бути успішними в професії та в житті, тож не випадково, що цей захід має назву «Сузір’я успіху». Будьте успішними, вірте в свої сили, в свої таланти та не зупиняйтеся на досягнутих цілях». – звернувся до ліцеїстів Григорій Пустовіт.

Успіхів ліцеїсти досягають не лише в навчанні, вони ініціативні і в позакласній роботі: мають відзнаки всеукраїнських конкурсів як от «Школа проектного менеджменту» , організованого Луцьким національним технічним університетом та Малою академією наук, конкурс креативних ідей «Зробимо Волинь кращою», організований Волинським національним університетом ім. Лесі Українки, долучалися до Всеукраїнського військово-патріотичного конкурсу «Сокіл Джура» та брали участь в обласній акції «Без сім’ї і свого роду – нема нації та роду». Крім того, вони активно вивчали історію волинського краю та досліджували власний родовід, за що здобули окремі відзнаки від гостей заходу.

У ВОЛИНСЬКОМУ МЕДІНСТИТУТІ ВІДКРИЛИ СИМУЛЯЦІЙНИЙ ЦЕНТР

Перші практичні заняття студентів у новоствореному навчально-науковому осередку медичних симуляцій відвідали голова обласної ради Григорій Недопад, парламентар Вячеслав Рубльов та начальник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух.

Сучасне устаткування, манекени-тренажери та спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє в максимально реалістичних умовах опановувати практичні навички та відпрацювати алгоритм командної роботи з надання невідкладної медичної допомоги при критичних станах, травмах, масових ураженнях, пологах, в неонаталогії та педіатрії. Усе це відтепер буде доступне не лише студентам медичного вишу, а й для професійного вдосконалення медпрацівників під час післядипломної освіти.

На реалізацію ідеї знадобилося кілька років. Результат забезпечили ініціативність керівництва вишу, підтримка засновника комунального закладу освіти, допомога міжнародних партнерів й активна грантова діяльність колективу. Загальна вартість проєкту склала кількадесят мільйонів гривень.

«Це дорого. Але не розкіш, а вкрай необхідна умова для якісної підготовки медичних фахівців. Симуляційний центр і надалі матиме розвиток. Ми здобули черговий грант від ЮНІСЕФ на 50 тисяч доларів для створення тренінгово-ресурсного центру з підготовки патронажної медсестри. Це європейська універсально-програмна модель медичного супроводу дітей віком від 0 до 3 років. В рамках цього проєкту маємо намір відкрити тут і школу відповідального батьківства», – поділилася планами ректорка медінституту Тетяна Пастрик.

«Без хорошої практичної підготовки якісна освіта неможлива. Проведена титанічна робота. Але зусилля вартували того, бо їх кінцевий результат – це врятовані життя. Відкриття симуляційного центру, як на мене, прогресивна поступ не лише інституту, а й волинської медицини загалом», – підсумував голова Волиньради Григорій Недопад.

ЛІКАРІ ТА МЕДСЕСТРИНСТВО: ТРАНСФОРМАЦІЯ В УМОВАХ ВІЙНИ І ПОСТВОЄННЕ ВІДНОВЛЕННЯ

На Волині розпочала роботу ІІ-га Міжнародна науково-практична конференція. Її учасників привітав голова обласної ради Григорій Недопад.

Адаптивність системи охорони здоров’я до особливостей воєнного стану, здатність вчасно та ефективно протистояти викликам, перерозподіляти кадрові та матеріальні ресурси, зберігаючи та відновлюючи свої базові структури і функції, реагувати на цілком нові потреби громадян і під час війни, і після її закінчення – усе це теми для аналізу, дискусії та обміну досвідом і практиками під час науково-практичного форуму, започаткованого з ініціативи Волинського медичного інституту і підтриманого Міністерством охорони здоров’я України, Науковим Товариством Шевченка, медичними вишами, Програмою розвитку ООН / UNDP Ukraine та іншими поважними співорганізаторами.

«До вирішення цих завдань мають бути залучені не лише медики, а й усі ланки суспільства. Саме тому учасниками нашої конференції є науковці і лікарі-практики, керівники закладів охорони здоров’я і представники медичного бізнесу, законодавчої, виконавчої та представницької влади, військові, духовенство, громадський сектор, наші партнери з Литви, Польщі, Нідерландів, Франції, США і, звісно ж, студентство», – зазначила, відкриваючи форум, керівниця Волинського медінституту Тетяна Пастрик.

Голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що Волинь залишила помітний слід в історії вітчизняної медицини, і висловив сподівання, що і цей науково-практичний форум стане історичною подією: «Пам’ятаю наші хвилювання як організаторів під час проведення першої конференції, чи буде вдалою ініціатива. Сьогодні ж, спостерігаючи масштаб і поважність представництва, актуальність тем для спільного обговорення та вирішення, є підстави для впевненості у майбутньому».

«Від лікарів і медсестер сьогодні залежить життя і воїна, і ветерана, і нації. Гасло бойових медиків «За ради кожного життя», має стати також і кредо усіх цивільних. Аби ми, як суспільство, змінилися і були гідними повернення наших Героїв з війни. У цій великій справі маємо бути єдиними», – закликала парламентарка Ірина Констанкевич.

Колегу підтримав і народний депутат Вячеслав Рубльов: «У цей час випробувань і майбутнього післявоєнного відновлення усі ми маємо трансформуватися духом, мати відповіді на питання: ким я буду, що можу зробити для країни. Вірю в українське майбутнє і в українських медиків».

У перший день міжнародного науково-практичного зібрання відбудуться два пленарних засідання на теми: «Досвід і трансформація галузі охорони здоров’я під час війни» та «Розвиток медицини і поствоєнне відновлення України». Завтра конференцію продовжить і доповнить ІІ-й Форум медичних інновацій «Здорова Волинь».

ВИШИВАНКА – ДУХОВНА БРОНЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ

Щороку в третій четвер травня світова спільнота вшановує самобутність етнічного вишитого українського одягу. Керівництво, депутати та працівники виконавчого апарату Волинської обласної ради традиційно долучилися до відзначення всесвітнього Дня вишиванки.

«В умовах повномасштабної війни це свято має особливий сенс, бо вишиванка стала символом незламного українського духу та оберегом нації. Ми вбираємось у вишиванки задля збереження наших родоводу, культури, звичаїв, традицій та історії. Зрештою, щоб надихнути славне українське воїнство, яке на полі бою виборює наше право на незалежність та ідентичність», – зауважив голова обласної ради Григорій Недопад.

Він закликав волинян також долучитися до відзначення дня вишиванки і таким чином вкотре продемонструвати: ми – вільний народ, і перемога буде за нами, вишиванка – духовна броня українців, а Україна – броня усього світу!

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*