офіційний сайт

ЛІКАРІ ТА МЕДСЕСТРИНСТВО: ТРАНСФОРМАЦІЯ В УМОВАХ ВІЙНИ І ПОСТВОЄННЕ ВІДНОВЛЕННЯ

На Волині розпочала роботу ІІ-га Міжнародна науково-практична конференція. Її учасників привітав голова обласної ради Григорій Недопад.

Адаптивність системи охорони здоров’я до особливостей воєнного стану, здатність вчасно та ефективно протистояти викликам, перерозподіляти кадрові та матеріальні ресурси, зберігаючи та відновлюючи свої базові структури і функції, реагувати на цілком нові потреби громадян і під час війни, і після її закінчення – усе це теми для аналізу, дискусії та обміну досвідом і практиками під час науково-практичного форуму, започаткованого з ініціативи Волинського медичного інституту і підтриманого Міністерством охорони здоров’я України, Науковим Товариством Шевченка, медичними вишами, Програмою розвитку ООН / UNDP Ukraine та іншими поважними співорганізаторами.

«До вирішення цих завдань мають бути залучені не лише медики, а й усі ланки суспільства. Саме тому учасниками нашої конференції є науковці і лікарі-практики, керівники закладів охорони здоров’я і представники медичного бізнесу, законодавчої, виконавчої та представницької влади, військові, духовенство, громадський сектор, наші партнери з Литви, Польщі, Нідерландів, Франції, США і, звісно ж, студентство», – зазначила, відкриваючи форум, керівниця Волинського медінституту Тетяна Пастрик.

Голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що Волинь залишила помітний слід в історії вітчизняної медицини, і висловив сподівання, що і цей науково-практичний форум стане історичною подією: «Пам’ятаю наші хвилювання як організаторів під час проведення першої конференції, чи буде вдалою ініціатива. Сьогодні ж, спостерігаючи масштаб і поважність представництва, актуальність тем для спільного обговорення та вирішення, є підстави для впевненості у майбутньому».

«Від лікарів і медсестер сьогодні залежить життя і воїна, і ветерана, і нації. Гасло бойових медиків «За ради кожного життя», має стати також і кредо усіх цивільних. Аби ми, як суспільство, змінилися і були гідними повернення наших Героїв з війни. У цій великій справі маємо бути єдиними», – закликала парламентарка Ірина Констанкевич.

Колегу підтримав і народний депутат Вячеслав Рубльов: «У цей час випробувань і майбутнього післявоєнного відновлення усі ми маємо трансформуватися духом, мати відповіді на питання: ким я буду, що можу зробити для країни. Вірю в українське майбутнє і в українських медиків».

У перший день міжнародного науково-практичного зібрання відбудуться два пленарних засідання на теми: «Досвід і трансформація галузі охорони здоров’я під час війни» та «Розвиток медицини і поствоєнне відновлення України». Завтра конференцію продовжить і доповнить ІІ-й Форум медичних інновацій «Здорова Волинь».

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*