офіційний сайт

В ОБЛАСНІЙ ЛІКАРНІ СТВОРИЛИ НАГЛЯДОВУ РАДУ, ВІДБУЛОСЯ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ

Колегіальний орган очолив народний депутат Вячеслав Рубльов, до складу увійшли депутати обласної ради Ігор Лех, Юрій Харченко, Анатолій Вітів, Володимир Дибель, Анатолій Никонюк, а також очільник управління охорони здоров’я ОДА Юрій Легкодух та підприємці. Перше засідання наглядової ради відвідав голова Волиньради Григорій Недопад.

«Створення в комунальних закладах медичного спрямування наглядових або піклувальних рад – це хороше рішення, адже дозволить формувати стратегічний та інвестиційні плани лікувальних установ, контролювати роботу керівництва, вносити пропозиції щодо діяльності закладу, – зазначив Григорій Недопад. – Переконаний, що кожен з членів наглядової ради буде максимально допомагати обласній лікарні та сприяти її розвитку».

Директор багатопрофільної клініки Олександр Дудар ознайомив членів наглядової ради із роботою закладу, розповів про досягнення та плани. «Впродовж року в стаціонарі лікується більше 29 тис. пацієнтів та виконується більше 17 тис. оперативних втручань., в середньому 70 операцій щодень. Заклад активно розвивається – ми працюємо в області трансплантології і вже провели 4 пересадки серця, 34 пересадки нирок. Жодна з обласних лікарень не має таких результатів, – розповів Олександр Дудар. – В планах – створення бактеріологічної лабораторії, що дозволить розширити кількість пакетів послуг від Національної служби здоров’я, практично завершено облаштування кардіологічної реанімація. Впевнені, що усі задуми ми реалізуємо». Крім того, він додав, що лікарня активно працює над залученням грантових коштів та налагоджує співпрацю із закордонними партнерами.

Під час засідання також обрали голову, заступника та секретаря наглядової ради. Так, за пропозицією Юрія Легкодуха головою наглядової ради було обрано народного депутата України Вячеслава Рубльова. «Я вдячний за довіру та працюватиму ще активніше задля розвитку лікарні. Додам, що з обласною лікарнею уже маємо чудові результати співпраці – з бюджету на соціально-економічний розвиток медзаклад отримав лапароскопічну стійку, цистоскоп, аудіометр на загальну суму 4 млн. грн.», – додав Вячеслав Рубльов.

Заступником голови наглядової ради обрали депутата обласної ради Анатолія Вітіва, а секретарем – Ігоря Леха.

ПУБЛІЧНЕ ВРЯДУВАННЯ: КОНСУЛЬТАЦІЇ З ОПТИМІЗАЦІЇ ЗАКОНОДАВСТВА ТРИВАЮТЬ

Голова обласної ради Григорій Недопад у якості віцепрезидента з регіональної політики Української асоціації районних і обласних рад взяв участь в узгоджувальній нараді щодо законодавчих змін.

Йдеться про проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо організації діяльності місцевих державних адміністрацій та уточнення їх окремих повноважень». Теперішня зустріч проводиться з метою врегулювання спірних позицій та пропозицій, висловлених зацікавленими сторонами під час обговорення законопроєкту у так званому «страсбурзькому форматі» за участі високопосадовців Ради Європи. Участь у дискусії взяли представники міністерств розвитку громад, територій та інфраструктури, фінансів, окремих обласних державних (військових) адміністрацій та Української асоціації районних і обласних рад (УАРОР).

Консенсусу вдалося досягти щодо положень майбутнього закону про статус та атрибути місцевих державних адміністрацій, призначення голів ОДА, їх повноваження та припинення повноважень, особливості здійснення місцевими державними адміністраціями повноважень в умовах воєнного чи надзвичайного стану чи оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації, взаємодії з центральними органами влади, місцевого самоврядування та громадськими організаціями.

Як зазначив Григорій Недопад найбільше пропозицій та зауважень УАРОР було подано до 34 статті цього законопроєкту щодо відносин місцевих державних адміністрацій з обласними і районними радами, зокрема в частині делегованих повноважень, підзвітності та підконтрольності ОВА відповідним радам за виконання цих повноважень, а також процедури висловлення недовіри голові місцевої адміністрації. Однак, після обговорення законодавчих змін у конфіденційному форматі за участі міжнародних партнерів, Асоціацією було прийняте рішення відтермінувати внесення цих поправок до завершення дії воєнного стану.

«Загалом УАРОР відстоює позицію, що політична нині посада керівника ОВА у перспективі має набути ознак професійного системного управлінця. Тож в Асоціації ми створили робочу групу, яка продовжить напрацьовувати положення, покликані удосконалити вітчизняну систему публічного управління та синхронізувати її з європейськими нормами», – зауважив Григорій Недопад.

НА ВОЛИНІ – ПЕРШИЙ ФОРУМ МЕДИЧНИХ ІННОВАЦІЙ

Його мета – напрацювати механізми взаємодії влади, науки, бізнесу, громадськості у впровадженні інноваційних рішень у вітчизняній медичній галузі.

Форуму ініційований Агенцією регіонального розвитку Волині у співпраці з ІТ-компаніями «MISU» та «Askep». Участь у ньому взяли не лише волиняни, дистанційно також доєдналися Одеська, Івано-Франківська, Рівненська, Сумська, Черкаська, Херсонська області. Загалом понад 100 учасників – це головні лікарі різнопрофільних лікарень, реабілітаційних центрів, первинної ланки меддопомоги, освітніх медичних закладів, представники бізнесу, міжнародних донорів – Програми розвитку ООН (ПРООН) та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», народні депутати і місцева влада. Волиньраду представляв заступник голови Григорій Пустовіт.

У своєму вітальному слові він подякував організаторам за таку важливу ініціативу і висловив упевненість, що піднята на форумі проблематика матиме практичну реалізацію. «Світ рухають вперед інновації. І Україні дуже важливо, навіть попри війну, не відставати. Я гордий і втішений тим, що Волинь – один з майданчиків, де актуалізується така потреба. Виявляється, цифровізація не лише спрощує життя, а й може допомогти його рятувати, сприяти якісному довголіттю. Дуже важливо, що сьогодні спілкуватимуться розробники інноваційних продуктів для медичної галузі і, власне, її практики – лікарі, це дасть змогу досягти найоптимальніших рішень. Цей форум – ще один доказ, що Україна переможе, бо ми думаємо про завтра. І воно обов’язково буде успішним, інноваційно-технологічним, сучасним, цивілізованим і українським», – висловив упевненість Григорій Пустовіт.

«Упродовж війни наша система охорони здоров’я понесла значні втрати, як матеріальні, так і кадрові. Проте, одночасно, українські медики продемонстрували і великий потенціал. І це, як і освіта, та точка росту, яка дасть поштовх до майбутнього економічного зростання. Нам потрібно виробити алгоритм досягнення цієї мети, і це спільна робота законодавців, медиків, бізнесу і влади на місцях», – зазначила народна депутатка Ірина Констанкевич.

Парламентар Вячеслав Рубльов додав, що міжнародна спільнота акумулює 50 мільярдів доларів на відновлення України: «І ми маємо до цього підготуватися, бо наші партери ставлять питання, чи зможемо ми ефективно розпорядитися цими ресурсами. Отож нам потрібен і прозахідний менеджмент, маємо підготувати відповідні кадри. Я хочу, щоб Волинь була локомотивом цього процесу».

Своїми інноваційними розробками та досвідом їх впровадження у медичній галузі поділилися засновники українських ІТ-компаній «MISU» та «Askep». Очільниця Агенції регіонального розвитку Волині Валерія Гончаренко зазначила, що обидві компанії увійшли до ТОП-50 найкращих стартапів світу. Отже MISU – це застосунок, який стежить за здоров’ям користувача в режимі 24/7 і може завчасно попереджати про критичний стан людини. Система моніторить, аналізує показники, передає їх лікарю та будує прогноз і персональні рекомендації за напрямками серцеві хвороби, критичні стани, ментальне і сімейне здоров’я. «Askep» – це медична інформаційна система для автоматизації робочих процесів і має комплексні рішення для різних профілів медзакладів. Користуватися нею можна з різних девайсів без прив’язки до робочого місця. До того ж система синхронізована із центральними інформаційними базами. Досвідом із застосуванням біоінженерії також поділилися провідні фахівці з США та Нідерландів.

Учасники форуму напрацюють дорожню карту спільних рішень щодо імплементації цифрових та інноваційних рішень у медичній галузі України. Окремим блоком відбулося обговорення ініціативи «Кластер Медичних Інновацій», як відкритої можливості для медичної галузі до розвитку. Також погоджено ініціативу впровадження на Волині пілотного освітнього проєкту із запровадження інновацій.

НА ВОЛИНІ ЗМАГАЮТЬСЯ ВАЖКОАТЛЕТИ ЗА ПРИЗИ МИКОЛИ АВРАМЕНКА

Відкритий турнір з важкої атлетики на призи Заслуженого тренера України Миколи Авраменка проходить на базі обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос». Участь в офіційному відкритті змагань взяли голова Волиньради, очільник обласного осередку Національного олімпійського комітету України Григорій Недопад, перший заступник голови регіонального відділення НОК та очільник постійної комісії облради з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму Віктор Галан-Влащук.

Змагання з важкої атлетики серед юнаків та дівчат на призи Миколи Авраменка відбувається уже дванадцятий рік поспіль. Традиційний турнір ініціювали вихованці відомого тренера, зокрема його син, директор обласної ШВСМ Андрій Авраменко. Перший турнір було приурочено до 60-річчя Миколи Авраменка. Цьогоріч учасниками першості стали 60 важкоатлетів віком від 15 до 20 років із Волинської та Рівненської областей. Переможців визначатимуть у 10-ти вагових категоріях.

Сам іменитий тренер Микола Авраменко відзначив, що у нинішньому турнірі беруть участь чимало титулованих спортсменів, які уже здобули звання майстрів спорту України. «Мені надзвичайно приємно, що важка атлетика на Волині розвивається. Цей вид спорту народився з нуля у Камені-Каширському, і сьогодні ми маємо рекордсменок і чемпіонок України та Європи. Також з найкращого боку хочу відзначити підготовку важкоатлетів на базі Ковельської ДЮСШ. Усі вони прибули на цей турнір, який ми відкриваємо сьогодні попри усі складнощі, зумовлені війною. Бажаю усім учасникам міцного здоров’я, нових осилених кілограмів, нехай ці змагання стануть гарним стартовим майданчиком для вашої боротьби на європейських та світових першостях. Я переконаний, що ми неодмінно побачимо серед цієї юні майбутнього олімпійського чемпіона», – наголосив він.

Зі стартом змагань учасників та організаторів заходу привітав голова обласної ради, очільник волинського осередку НОК України Григорій Недопад. З нагоди Дня народження він вручив Миколі Авраменку цінний подарунок, а юним важкоатлетам побажав продемонструвати свої найкращі результати в ім’я великого тренера та основоположника кращих традицій важкої атлетики. «Це направду людина легенда не лише для Волині, а й для усієї української та світової важкої атлетики. Адже велика кількість талановитих вихованців Миколи Григоровича Авраменка стали учасниками олімпійських ігор, переможцями та призерами чемпіонатів різних рівнів в Україні, Європі та світі. Це людина, яка любить спорт і віддала йому усе своє життя, а це заслуговує на глибоку шану», – резюмував Григорій Недопад.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*