офіційний сайт

ПУБЛІЧНЕ ВРЯДУВАННЯ: КОНСУЛЬТАЦІЇ З ОПТИМІЗАЦІЇ ЗАКОНОДАВСТВА ТРИВАЮТЬ

Голова обласної ради Григорій Недопад у якості віцепрезидента з регіональної політики Української асоціації районних і обласних рад взяв участь в узгоджувальній нараді щодо законодавчих змін.

Йдеться про проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо організації діяльності місцевих державних адміністрацій та уточнення їх окремих повноважень». Теперішня зустріч проводиться з метою врегулювання спірних позицій та пропозицій, висловлених зацікавленими сторонами під час обговорення законопроєкту у так званому «страсбурзькому форматі» за участі високопосадовців Ради Європи. Участь у дискусії взяли представники міністерств розвитку громад, територій та інфраструктури, фінансів, окремих обласних державних (військових) адміністрацій та Української асоціації районних і обласних рад (УАРОР).

Консенсусу вдалося досягти щодо положень майбутнього закону про статус та атрибути місцевих державних адміністрацій, призначення голів ОДА, їх повноваження та припинення повноважень, особливості здійснення місцевими державними адміністраціями повноважень в умовах воєнного чи надзвичайного стану чи оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації, взаємодії з центральними органами влади, місцевого самоврядування та громадськими організаціями.

Як зазначив Григорій Недопад найбільше пропозицій та зауважень УАРОР було подано до 34 статті цього законопроєкту щодо відносин місцевих державних адміністрацій з обласними і районними радами, зокрема в частині делегованих повноважень, підзвітності та підконтрольності ОВА відповідним радам за виконання цих повноважень, а також процедури висловлення недовіри голові місцевої адміністрації. Однак, після обговорення законодавчих змін у конфіденційному форматі за участі міжнародних партнерів, Асоціацією було прийняте рішення відтермінувати внесення цих поправок до завершення дії воєнного стану.

«Загалом УАРОР відстоює позицію, що політична нині посада керівника ОВА у перспективі має набути ознак професійного системного управлінця. Тож в Асоціації ми створили робочу групу, яка продовжить напрацьовувати положення, покликані удосконалити вітчизняну систему публічного управління та синхронізувати її з європейськими нормами», – зауважив Григорій Недопад.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*