офіційний сайт

НА ВОЛИНІ – ПЕРШИЙ ФОРУМ МЕДИЧНИХ ІННОВАЦІЙ

Його мета – напрацювати механізми взаємодії влади, науки, бізнесу, громадськості у впровадженні інноваційних рішень у вітчизняній медичній галузі.

Форуму ініційований Агенцією регіонального розвитку Волині у співпраці з ІТ-компаніями «MISU» та «Askep». Участь у ньому взяли не лише волиняни, дистанційно також доєдналися Одеська, Івано-Франківська, Рівненська, Сумська, Черкаська, Херсонська області. Загалом понад 100 учасників – це головні лікарі різнопрофільних лікарень, реабілітаційних центрів, первинної ланки меддопомоги, освітніх медичних закладів, представники бізнесу, міжнародних донорів – Програми розвитку ООН (ПРООН) та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», народні депутати і місцева влада. Волиньраду представляв заступник голови Григорій Пустовіт.

У своєму вітальному слові він подякував організаторам за таку важливу ініціативу і висловив упевненість, що піднята на форумі проблематика матиме практичну реалізацію. «Світ рухають вперед інновації. І Україні дуже важливо, навіть попри війну, не відставати. Я гордий і втішений тим, що Волинь – один з майданчиків, де актуалізується така потреба. Виявляється, цифровізація не лише спрощує життя, а й може допомогти його рятувати, сприяти якісному довголіттю. Дуже важливо, що сьогодні спілкуватимуться розробники інноваційних продуктів для медичної галузі і, власне, її практики – лікарі, це дасть змогу досягти найоптимальніших рішень. Цей форум – ще один доказ, що Україна переможе, бо ми думаємо про завтра. І воно обов’язково буде успішним, інноваційно-технологічним, сучасним, цивілізованим і українським», – висловив упевненість Григорій Пустовіт.

«Упродовж війни наша система охорони здоров’я понесла значні втрати, як матеріальні, так і кадрові. Проте, одночасно, українські медики продемонстрували і великий потенціал. І це, як і освіта, та точка росту, яка дасть поштовх до майбутнього економічного зростання. Нам потрібно виробити алгоритм досягнення цієї мети, і це спільна робота законодавців, медиків, бізнесу і влади на місцях», – зазначила народна депутатка Ірина Констанкевич.

Парламентар Вячеслав Рубльов додав, що міжнародна спільнота акумулює 50 мільярдів доларів на відновлення України: «І ми маємо до цього підготуватися, бо наші партери ставлять питання, чи зможемо ми ефективно розпорядитися цими ресурсами. Отож нам потрібен і прозахідний менеджмент, маємо підготувати відповідні кадри. Я хочу, щоб Волинь була локомотивом цього процесу».

Своїми інноваційними розробками та досвідом їх впровадження у медичній галузі поділилися засновники українських ІТ-компаній «MISU» та «Askep». Очільниця Агенції регіонального розвитку Волині Валерія Гончаренко зазначила, що обидві компанії увійшли до ТОП-50 найкращих стартапів світу. Отже MISU – це застосунок, який стежить за здоров’ям користувача в режимі 24/7 і може завчасно попереджати про критичний стан людини. Система моніторить, аналізує показники, передає їх лікарю та будує прогноз і персональні рекомендації за напрямками серцеві хвороби, критичні стани, ментальне і сімейне здоров’я. «Askep» – це медична інформаційна система для автоматизації робочих процесів і має комплексні рішення для різних профілів медзакладів. Користуватися нею можна з різних девайсів без прив’язки до робочого місця. До того ж система синхронізована із центральними інформаційними базами. Досвідом із застосуванням біоінженерії також поділилися провідні фахівці з США та Нідерландів.

Учасники форуму напрацюють дорожню карту спільних рішень щодо імплементації цифрових та інноваційних рішень у медичній галузі України. Окремим блоком відбулося обговорення ініціативи «Кластер Медичних Інновацій», як відкритої можливості для медичної галузі до розвитку. Також погоджено ініціативу впровадження на Волині пілотного освітнього проєкту із запровадження інновацій.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*