офіційний сайт

У ЛУЦЬКОМУ ПЕДКОЛЕДЖІ – ПОСВЯТА У СТУДЕНТИ

Участь в урочистостях взяли голова Волиньради Григорій Недопад, народна депутатка України Ірина Констанкевич, студентство та педагогічний колектив закладу.

431 вступник навчатимуться за спеціальностями: дошкільна освіта, початкова освіта, середня освіта/фізична культура та середня освіта/музичне мистецтво, а також новою освітньою програмою – комп’ютерні науки.

Ректор Луцького педколеджу Петро Бойчук висловив вдячність першокурсникам за усвідомлений вибір навчального закладу. «Ми живемо єдиним колективом, не ділимо на студентів і викладачів, адже тут навчаються майбутні вчителі. У перспективі ви станете тими фахівцями, які будуть надзвичайно затребуваними в країні після перемоги. Вам доведеться навчати діток не лише на Волині, а й по всій території України. Про те, що ви будете працевлаштовані, у мене немає жодного сумніву, бо наших студентів, які ще навчаються, уже сьогодні масово запрошують на роботу. Ми відпускаємо на індивідуальний план навчання не лише четверті курси випускників, а й третьокурсників, бо є велика потреба у педагогічних кадрах», – зауважив він.

Голова обласної ради Григорій Недопад привітав першокурсників із вступом. «Після української перемоги саме вам доведеться нести службу на освітньому фронті. Відновлення України, я переконаний вже у недалекому майбутньому, розпочинатиметься саме із вас – майбутніх учителів та вихователів. У вас є унікальна можливість здобути якісні знання в одному із найкращих вітчизняних вищих закладів педагогічної освіти. Саме культура і освітні традиції західної України дадуть можливість на звільнених територіях, які були навмисно русифіковані, створити якісно нову українську націю, пробудити в українських дітях почуття патріотизму та любові до рідної землі. Це, на мою думку, ваше головне завдання, і я щиро бажаю вам впоратись із ним», – підкреслив він.

Загалом у Луцькому педколеджі у новому навчальному році здобуватимуть знання понад півтори тисячі обдарованих, ініціативних та наполегливих студентів, продовжуючи традиції утвердження національної державності, високої освіченості, прагнення до творчої праці заради процвітання Батьківщини.

УКРАЇНА ПЕРЕОСМИСЛЮЄ РОЛЬ МЕДСЕСТРИНСТВА І СТАНДАРТИЗУЄ ЙОГО ЗА СВІТОВИМ ЗРАЗКОМ

Про роль медсестер та медбратів у галузі охорони здоров’я та стратегію розвитку медсестринства в Україні обговорювали під час наради за участі представників Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України та очільників закладів освіти, які готують фахівців з медсестринської справи. Досвідом і новаціями у цьому контексті поділилася в.о. ректора Волинського медичного інституту Тетяна Пастрик.

В Україні продовжується медична реформа, однією зі складових якої є трансформація медсестринської справи. Волинський медичний інститут в числі перших, де впровадили зміни у підготовці таких фахівців. «Основними шляхами цього є медсестринська ступенева освіта, і наш заклад – єдиний в області, який започаткував та реалізує бакалаврську медичну програму. Враховуючи виклики сучасності, було розпочато підготовку магістрів із медсестринства, і вже другий рік поспіль тут здійснюється набір за другим магістерським рівнем», – зазначила Тетяна Пастрик.

Вона додала, що в умовах війни надзвичайно важливо говорити про якфсну трансформацію медсестринської справи. Адже медсестри складають приблизно 3 із 5 медпрацівників. «Сестри медичні і брати медичні є важливою ланкою у галузі охорони здоров’я без якої неможливе підтримання, збереження і відновлення наших пацієнтів. Тож спільно із доктором Наташею Аззопарді-Мускат, доктором Ярно Хабіхтом, директором Центру розвитку медсестринства при Міністерстві охорони здоров’я України, доктором Катериною Балабановою та медсестрами з усієї країни ми мали нагоду обговорити успішне впровадження стратегій з розвитку медсестринства», – зазначила керівниця медичного інституту.

Тетяна Пастрик підкреслила, що спеціалісти ВООЗ надаватимуть і матеріальну і методичну підтримку впровадження нової стратегії медсестринства в Україні, а інститут продовжить готувати медичних працівників за світовими стандартами.

МИСТЕЦЬКОЇ СПІЛЬНОТИ НА ВОЛИНІ ДОДАЛОСЯ

У Волинському фаховому коледжі культури і мистецтв ім. Ігоря Стравінського відбулась урочиста академія з нагоди початку нового навчального року. Участь у заході взяв перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Цьогоріч на перший курс вступила сотня талановитої молоді. Вони навчатимуться за спеціальностями: сценічне мистецтво, фортепіано, оркестрові духові та струнні інструменти, образотворче мистецтво, хореографія і народні інструменти.

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук привітав із днем знань студентство, їх батьків та педагогів закладу від імені голови Григорія Недопада та усього депутатського корпусу. «Першокурсників я хочу запевнити у тому, що ви обрали один із найкращих мистецьких коледжів держави. Я переконаний, що вас радо приймуть у тутешню дружню мистецьку родину. Вам належить зараз натхненно вчитися, аби в недалекому майбутньому прославляти нашу Україну на усіх культурних фронтах», – наголосив він.

Як голова Наглядової ради закладу Юрій Поліщук також прийшов на урочистість з подарунками. «Це тубус від міни, мені його подарував один із бійців Луцького 53-го батальйону 100-ї бригади територіальної оборони у Костянтинівці. Також для майбутнього музею, який, як мені відомо, має бути відкритий у коледжі, подарую вам сьогодні і червоно-чорний стяг. Він сьогодні є більш символічним на фронті, де ллється червона кров наших патріотів на святі і багаті, українські землі. Не забуваймо ніколи про тих, хто стоїть сьогодні на сторожі нашого життя та спокою. А ви, як творчі люди, і надалі долучайтеся до різного роду мистецьких акцій та дійств, аби підтримувати наших Героїв. Їм дуже потрібна ваша пісня, чи танок, або ж ваші патріотичні малюнки, які гріють душу наших бійців на передовій», – підкреслив він.

«Ми всі мріємо про перемогу, ми всі допомагаємо наближати її. В нас відбувається безліч благодійних акцій на підтримку Збройних Сил України, я сподіваюсь, що така ж активність буде й надалі у наших творчих колективів закладу і у студентів особисто. І у новому навчальному році обіцяємо й надалі продовжувати нашу творчу місію. Ми неодмінно зробимо свій вагомий внесок в українську перемогу», – запевнив керівник коледжу Тарас Войтович.

Юрій Поліщук також вручив Подяку голови обласної ради за високу професійну майстерність, відданість справі, служіння українській культурі, вагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих фахівців викладачу циклової комісії спеціального фортепіано та концертмейстерства Наталії Сухоцькій.

ЛЮБЛИНЕЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ: ОСВІТНІ ПЕРСПЕКТИВИ

З нагоди початку нового навчального року перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук відвідав обласний комунальний заклад Люблинецький ліцей, аби взяти участь у загальних зборах трудового колективу.

Від імені засновника закладу він окреслив перспективи розвитку ліцею. «Ще донедавна ваш заклад мав статус інтернату, однак ми живемо в період реформ, коли відбувається багато змін, у тому числі і в освіті. Станом на сьогодні сиротинців в Україні уже немає. Щоб надалі працювати і розвиватися заклад має знайти свою нішу та напрямок розвитку задля того, щоб успішно функціонувати. Сьогодні залишається невизначеним профіль нашого Люблинецького ліцею. До прикладу, Княгининівський ліцей уже давно працює над удосконаленим вивченням іноземних мов, Володимирський ліцей трансформувався на спеціалізований заклад спортивного профілю», – зауважив він.

Юрій Поліщук стверджує: заклад має визначитись зі своїм профілем, щоб надалі бути максимально конкурентоспроможним. «На жаль, за останні десять років ваш ліцей за рейтингами профільного управління освіти з поміж інших обласних закладів загальної середньої освіти пасе задніх. Тому сьогодні гостро постає питання профілізації, які предмети і напрямок буде взято за основу, як буде розвиватися ліцей, і які у підсумку будуть знання у ваших випускників. У вас є широке поле для вибору. Тому адміністрація та увесь педагогічний колектив мають спільно обміркувати і визначитися, який профіль ви осилите, адже просто ліцеєм обласного підпорядкування, відповідно до діючого законодавства, він більше бути не може», – наголосив посадовець.

Він також повідомив, що напередодні конкурсна та профільна комісії обласної ради рекомендували призначити діючого виконувача обов’язки керівника Дмитра Матвіюка директором закладу, відповідне розпорядження підписав голова обласної ради Григорій Недопад. Юрій Поліщук привітав директора із зайнятою посадою та наголосив, що у визначений йому 2 -річний термін роботи заклад має виконати поставлене завдання.

«Це одне із основних завдань, яке ми будемо ставити перед новопризначеним директором, а він, у свою чергу, має ставити це завдання перед педагогічним колективом. У вас попереду рік-два наполегливої праці, щоб вийти на якісно вищий рівень розвитку. Буде нелегко, але ми зі свого боку обіцяємо максимальне сприяння. Ви маєте привабити сюди якомога більше дітей, у матеріально-технічному плані тут є всі умови, основне – наповнити ліцей змістом», – резюмував він.

У КНЯГИНИНІВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ ВІДБУЛОСЯ СВЯТО ПЕРШОГО ДЗВОНИКА

Із Днем знань ліцеїстів привітав голова Волиньради Григорій Недопад.

У ліцеї (Kniahynynok Lyceum) здобуватимуть освіту з поглибленим вивченням іноземних мов та інформатики 450 дітей, 143 учні на навчання вступили цьогоріч. Григорій Недопад звернувся до старшокласників та попросив їх допомагати вступникам швидше адаптуватися у новому для них закладі.

“Хтось із вас тільки переступив поріг ліцею, для когось із вас цей рік стане випускним і стартовим для вступу у вищий освітній заклад. Вірю, що ви натхненно здобуватимете нові знання, навчатиметеся на повну силу, адже ви – майбутнє України. Хай цей навчальний рік буде успішним для кожного із вас”, – побажав голова Волиньради.

Також від обласної ради Григорій Недопад подарував для закладу потужний генератор, який знадобиться у ліцеї в разі вимкнення електроенергії.

Очільниця ліцею, депутатка обласної ради Ольга Омелько побажала дітям успішного навчального року та закликала їх брати активну участь у житті ліцею.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*