офіційний сайт

УКРАЇНА ПЕРЕОСМИСЛЮЄ РОЛЬ МЕДСЕСТРИНСТВА І СТАНДАРТИЗУЄ ЙОГО ЗА СВІТОВИМ ЗРАЗКОМ

Про роль медсестер та медбратів у галузі охорони здоров’я та стратегію розвитку медсестринства в Україні обговорювали під час наради за участі представників Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України та очільників закладів освіти, які готують фахівців з медсестринської справи. Досвідом і новаціями у цьому контексті поділилася в.о. ректора Волинського медичного інституту Тетяна Пастрик.

В Україні продовжується медична реформа, однією зі складових якої є трансформація медсестринської справи. Волинський медичний інститут в числі перших, де впровадили зміни у підготовці таких фахівців. «Основними шляхами цього є медсестринська ступенева освіта, і наш заклад – єдиний в області, який започаткував та реалізує бакалаврську медичну програму. Враховуючи виклики сучасності, було розпочато підготовку магістрів із медсестринства, і вже другий рік поспіль тут здійснюється набір за другим магістерським рівнем», – зазначила Тетяна Пастрик.

Вона додала, що в умовах війни надзвичайно важливо говорити про якфсну трансформацію медсестринської справи. Адже медсестри складають приблизно 3 із 5 медпрацівників. «Сестри медичні і брати медичні є важливою ланкою у галузі охорони здоров’я без якої неможливе підтримання, збереження і відновлення наших пацієнтів. Тож спільно із доктором Наташею Аззопарді-Мускат, доктором Ярно Хабіхтом, директором Центру розвитку медсестринства при Міністерстві охорони здоров’я України, доктором Катериною Балабановою та медсестрами з усієї країни ми мали нагоду обговорити успішне впровадження стратегій з розвитку медсестринства», – зазначила керівниця медичного інституту.

Тетяна Пастрик підкреслила, що спеціалісти ВООЗ надаватимуть і матеріальну і методичну підтримку впровадження нової стратегії медсестринства в Україні, а інститут продовжить готувати медичних працівників за світовими стандартами.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*