офіційний сайт

В ОБЛАСНІЙ РАДІ ВІДБУЛАСЬ РОБОЧА НАРАДА З КЕРІВНИКАМИ КОМУНАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Йшлося про підготовку обласних установ та підприємств до опалювального сезону, наявність та стан укриттів, що перебувають у їх користуванні, проблему безбар’єрного доступу, фінансове забезпечення цьогоріч і формування обласного бюджету на рік прийдешній.

За словами начальниці управління освіти і науки облдержадміністрації Наталії Матвіюк у всіх закладах освіти, які перебувають в комунальній власності обласної ради, є облаштовані укриття, яких якими зможуть скористатись 5260 учасників. Проте цього недостатньо, і над цим працюють. Крім додаткових укриттів заклади також потребують і облаштування пологих входів, пандусів, мобільних платформ. Бракує і 6-ти шкільних автобусів.

Голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що запросив Міністра освіти Оксена Лісового відвідати Волинь. «У нас існує низка проблем, які потребують уваги Міністерства освіти – це дофінансування облаштування якісних укриттів, також потрібно вирішити питання нестачі коштів освітньої субвенції. Тому керівникам комунальних закладів варто бути готовими до візиту Міністра». – попередив Григорій Недопад.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Легкодух зазначив, що питання облаштування укриттів актуальне і для закладів медичної сфери. Так, без бомбосховищ залишаються 3 обласних лікувальних установи. В той же час, значно краща ситуація з питанням безбар’єрності. Облаштування доступу потребують лише обласний медичний інститут, Ківерцівський та Ковельський фахові медичні коледжі.

Проблема з укриттями і в соціальній сфері – в усіх закладах відсутні сертифіковані захисні споруди, щоправда є найпростіші укриття, які своїми силами облаштували інтернатні установи. Однак в окремих закладах будь-які укриття звести неможливо через високий рівень ґрунтових вод.

Невирішеною лишається проблема з фасадом Волинського коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського, де в результаті негоди зірвало частину фасаду. Тож голова обласної ради поставив завдання перед департаментом культури, молоді та спорту вирішити питання з фінансуванням робіт.

«До опалювального сезону лишилося менше ніж 2 місяці. Є проблеми, які не озвучувалися впродовж багатьох років, інакше б заклади не були в тому стані який є зараз, – наголосив Григорій Недопад. – Ми маємо підготувати комунальні установи та зробити усе, щоб вони були готові до опалювального сезону».

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД: «ІНФОРМАЦІЙНИЙ ФРОНТ НЕ МЕНШ ВАЖЛИВИЙ, НІЖ ПОЛЕ БОЮ»

Під час засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування голова Волиньради Григорій Недопад зауважив, що в умовах воєнного стану та активації російської пропаганди питання інформаційної безпеки є вкрай важливим.

«Перемагати у боротьбі на інформаційному фронті сьогодні не менш важливо, аніж на полі бою. Наш ворог завдяки медійній пропаганді проникає у свідомість людей та спотворює дійсність. Тому ми маємо робити все можливе, щоб зарадити цьому процесу», – наголосив він.

Представниця Національної ради з питань телебачення і радіомовлення в області Лілія Бойко розповіла, що на жаль, на окремих територіях прикордонних Ковельського та Камінь-Каширського районів досі мають вплив 11 білоруських радіостанцій і 8 білоруських телепрограм цифрового формату DVB-T. Разом з тим вона зауважила, що ці території мають недостатнє покриття телесигналом вітчизняних мовників, що негативно позначається на інформаційному просторі регіону.

«У грудні 2019 року Нацрада прийняла рішення про створення загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі у стандарті DVB-T2. На території України у тестовому режимі уже працює 158 передавачів, тобто 95% держави покрито цим телебаченням. На Волині запущено 7 передавачів. Ця мережа транслюється на хвилях метрового діапазону, які краще огинають перешкоди і спроєктована так, щоб покрити території, де були проблеми з прийомом телесигналу, особливо в прикордонні», – зазначила вона.

Відтак, Лілія Бойко звернулася до керівників територіальних громад з проханням донести до їхніх мешканців цю інформацію. «Потрібно, щоб населення ваших громад оновило пошук каналів на своєму Т2 тюнері. Для цього достатньо запустити режим автопошуку каналів у меню тюнера чи телевізора. Найкраще для прийому телесигналу МХ-7 підійде антена метрового діапазону для прийому аналогового ТБ, які багато в кого збереглися. Також підходять вседіапазонні антени, які багато хто використовував для прийому цифрового ТБ раніше. Наприклад, дуже поширені так звані «польські»» – пояснила вона.

У ході засідання координаційної ради також йшлося про налагодження більш тісної співпраці органів місцевого самоврядування з громадською організацією «Центр освіти Університету третього віку». Очільниця цієї організації Оксана Степанюк закликала волинських самоврядців ініціювати створення у своїх громадах команд з числа активних людей поважного віку для участі у VI Міжнародному Фестивалі літньої Сеньйоріади «Спорт для всіх заради здоров’я», що відбуватиметься у Луцьку 25-26 серпня. «Започаткувавши цей фестиваль ми створили своєрідну платформу, для того, щоб літні люди відчували себе потрібними громаді та суспільству. У попередні роки з усіх тергромад області в нашому фестивалі брали участь лише представники Рожища, Ковеля та Горохова», – зазначила вона.

Упродовж дня за роботою обласної ради уважно спостерігала активна молодь з Торчинської громади, яка наразі проходить стажування у тамтешній селищній раді. Після засідання координаційної ради із активістами зустрівся голова обласної ради Григорій Недопад, аби розповісти їм про специфіку роботи, функції та повноваження головного представницького органу краю. Начальник відділу документообігу та організаційної роботи Торчинської селищної ради Алла Ревуцька, яка курує стажування, зауважила, що за ініціативи народного депутата Вячеслава Рубльова у Торчинський громаді вперше відбувається такий захід.

«Стажування цих молодих людей також відбувається за сприяння проєкту USAID «Говерла» у Волинській області. Упродовж двох тижнів вони спостерігали за роботою та спілкувалися із нашими спеціалістами, начальниками відділів. Це цікавий і корисний досвід як для них, так і для нас, аби пояснити прогресивним і перспективним молодим людям громади специфіку роботи селищної ради. Дуже корисним і цікавим також було ознайомлення із тонкощами роботи обласної ради», – зауважила вона.

У ЛІЦЕЇ З ПОСИЛЕНОЮ ВІЙСЬКОВО-ФІЗИЧНОЮ ПІДГОТОВКОЮ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ З ВІЙСЬКОВИМИ

Військові підписали угоду про співпрацю із Волинським обласним ліцеєм з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні. Воїни планують брати участь у підготовці ліцеїстів.

Як зазначив директор ліцею Павло Боснюк, заклад в топ-200 навчальних закладів України і цього року в закладі навчатиметься 1200 дітей.

«Під час навчання ми даємо первинні базові навички з військової справи, – зазначив Павло Боснюк. Багато наших військових не хочуть аби діти йшли по їхніх стопах. Проте діти самі роблять свій вибір. То ж ми прийняли 317 дітей, чиї батьки загинули або воюють».

Як зазначив представник військових, вони намагатимуться використовувати цю можливість в інтересах наших військових, в інтересах національної безпеки та майбутнього нашої держави.

ГРОМАДИ ЗАКЛИКАЮТЬ СПІВПРАЦЮВАТИ З АГЕНЦІЄЮ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

Про це йшлося під час чергового засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради.

«Ми зробили перезавантаження Агенції регіонального розвитку, до числа її співзасновників увійшла і обласна рада. Формальну структуру, яка існувала лише на папері, ми перетворили на локомотив розвитку нашої області. Є багато напрацювань та ідей, які мають бути втілені в життя», – зазначив голова Волиньради Григорій Недопад.

Т.в.о. директора Агенції регіонального розвитку Волині Валерія Гончаренко зауважила, що вже налагоджена співпраця із багатьма громадами. Основна ж місія роботи команди агенції – це написання та реалізація проєктів для грантових конкурсів. «Серед пріоритетів нашої діяльності: медицина, критична інфраструктура, розвиток громад і територій, формування портфелю проєктів громад, створення та розвиток проєктних команд комунальних установ та територіальних громад, а також формування інвестиційної політики регіону. Наші менеджери пройшли спеціальний навчальний курс і є сертифікованими експертами з написання проєктів транскордонного співробітництва»,- розповіла вона.

Вікторія Гончаренко зазначила, що серед офіційних партнерів Агенції такі потужні структури, як Український кластерний альянс, ВГО «Клуб мерів», Медична інформаційна система України (MISU), ДУ «Юкрейн Інвест», а також Луцький національний технічний університет та Волинський національний університет ім. Лесі Українки. «Вже найближчим часом ми плануємо підписати меморандуми про співпрацю із Агенціями регіонального розвитку Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Ми будемо спільно працювати в напрямку розвитку євроінтеграційних процесів та транскордонних програм. Серед проєктів регіонального значення, які ми вже реалізовуємо – інноваційний агрокластер «Західне полісся», а серед транскордонних – це створення нейро-центру на базі обласної клінічної лікарні, а також центру реабілітації та відновлювальної медицини у Ковелі», – зауважила вона.

Своєю чергою голова обласної ради Григорій Недопад висловив сподівання, що волинська Агенція регіонального розвитку вже найближчим часом стане також учасницею Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD. «Вчора, під час конгресових слухань я мав розмову з керівництвом цього потужного проєкту і отримав позитивну відповідь, що невдовзі такі ж конгресові слухання відбудуться на території Волині. Тому прошу долучились і проєктних менеджерів, і представників наших тергромад, аби налагодити співпрацю. Нагадаю також, що маємо тісні зв’язки із Лодзьким воєводством Республіки Польща. Наприкінці місяця плануємо виїзне засідання на території Лодзя з метою проведення навчальних курсів для наших проєктних менеджерів. Ті, хто покаже кращі результати, будуть включені у комісії європейського рівня та у перспективі зможуть брати участь у відборі інвестиційних проєктів з відбудови і розвитку нашої держави. Зараз формуємо команду з 10 осіб. Перевагу матимуть ті, хто володіє іноземними мовами. Тому запрошую керівників тергромад до участі», – наголосив він.

Волинські самоврядці позитивно оцінили перспективи співпраці із Агенцією регіонального розвитку Волині та висловили вдячність керівництву обласної ради за відновлення її роботи, адже це вкрай важливо в частині підготовки проєктих менеджерів на місцях, які сприятимуть участі громад у міжнародних програмах транскордонної співпраці.

ГОЛОВА ВОЛИНЬРАДИ СКЛИКАВ ЛІДЕРІВ ГРОМАД НА КООРДИНАЦІЙНУ РАДУ

Григорій Недопад наголосив на важливості роботи цього дорадчого органу, а надто в умовах, коли регіональна політика на загальнодержавному рівні розвивається досить мляво, зокрема, з огляду на об’єднання двох профільних міністерств та бездіяльність Української Асоціації районних та обласних рад.

«Ми не хочемо, щоб керівники самоврядних органів Волині залишались наодинці зі своїми проблемами. Має бути живе спілкування та обмін думками, з метою виявлення та вирішення важливих проблемних питань як на місцевому, так і на загальнообласному рівнях», – зауважив він.

Найперше він акцентував увагу голів громад на потребі фінансової підтримки обласного військового ліцею імені Героїв Небесної Сотні в частині розширення потужностей закладу.

«Сьогодні завершується вступна кампанія, і з 1350 поданих абітурієнтами заяв,можливо задовольнити лише 390. Тобто майже тисяча дітей, які мали намір здобувати знання з військової справи, не можуть цього зробити, бо просто немає місць. До честі керівника, він зумів взяти на навчання усіх дітей, батьки яких загинули або захищають Україну. Сьогодні триває реконструкція у двох житлових корпусах ліцею. У ході робіт з’ясувалося, що обсяг ремонту значно зріс. На що додатково потрібно відшукати 10 млн грн. 5 мільйонів на наш комунальний заклад буде виділено з обласного бюджету. Я прошу голів територіальних громад також долучитись до співфінансування цих ремонтних робіт, адже в ліцеї навчаються або ж мають такий намір і діти з ваших громад. Вочевидь, попит на навчання у ліцеї з року в рік зростатиме, адже професія військового сьогодні є однією із найбільш актуальних», – звернувся голова обласної ради до присутніх.

Фінансової підтримки з бюджетів усіх рівнів потребує й обласне бюро судово-медичної експертизи, зокрема, в частині евакуації полеглих волинських воїнів. «Крім своєї основної роботи з жовтня 2022 року на нас було покладено додаткові функції. В рамках гуманітарного проєкту «На Щиті», за сприяння ОВА, обласної ради і за погодженням Центрального управління Цивільно військового співробітництва Генштабу ЗСУ, ми здійснюємо транспортування тіл загиблих військовослужбовців з прифронтових міст до місця поховання. Обласна рада та ОВА допомогли налагодити чіткий алгоритм роботи та логістику доправки тіл загиблих у найкоротші терміни», – зауважила очільниця обласного бюро судово-медичної експертизи Лілія Вірун.

Вона розповіла, що евакуація полеглих воїнів здійснюється трьома спеціалізованим автомобілями-рефрижераторами, які надані благодійниками, у тому числі й закордонними. Кожне авто щомісячно здійснює 8 гуманітарних рейсів, протяжністю близько 20 тисяч км. «Я хочу висловити вдячність керівництву обласної ради за посильну допомогу у технічному обслуговуванні автомобілів. Також зауважу, що за сприяння обласної ради та ОВА для потреб бюро з обласного бюджету минулоріч було виділено додаткові асигнування в розмірі 164 тис. грн. на придбання паливно-мастильних матеріалів. Для цієї ж мети в обласному бюджеті на 2023 рік нам затверджено видатки в загальній сумі 430 тисяч гривень. Ми також налагодили співпрацю з Рівненською ОВА і вони також перераховують на баланс нашої установи кошти за транспортування своїх полеглих земляків», – зазначила вона.

Голова обласної ради висловив вдячність зокрема Луцькій, Ковельській, Підгайцівській та Боратиській тергромадам, які уже фінансово долучаються до фінансування місії «На щиті». «Я закликаю керівників інших громад також виділяти фінансування на ці потреби. Хай це буть невеликі кошти, але кожна громада долучиться до важливої справи. Давайте усі разом будемо робити все можливе, щоб достойно віддати останню шану нашим Героям. Це наш спільний біль», – підкреслив Григорій Недопад.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*