офіційний сайт

ГРОМАДИ ЗАКЛИКАЮТЬ СПІВПРАЦЮВАТИ З АГЕНЦІЄЮ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

Про це йшлося під час чергового засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради.

«Ми зробили перезавантаження Агенції регіонального розвитку, до числа її співзасновників увійшла і обласна рада. Формальну структуру, яка існувала лише на папері, ми перетворили на локомотив розвитку нашої області. Є багато напрацювань та ідей, які мають бути втілені в життя», – зазначив голова Волиньради Григорій Недопад.

Т.в.о. директора Агенції регіонального розвитку Волині Валерія Гончаренко зауважила, що вже налагоджена співпраця із багатьма громадами. Основна ж місія роботи команди агенції – це написання та реалізація проєктів для грантових конкурсів. «Серед пріоритетів нашої діяльності: медицина, критична інфраструктура, розвиток громад і територій, формування портфелю проєктів громад, створення та розвиток проєктних команд комунальних установ та територіальних громад, а також формування інвестиційної політики регіону. Наші менеджери пройшли спеціальний навчальний курс і є сертифікованими експертами з написання проєктів транскордонного співробітництва»,- розповіла вона.

Вікторія Гончаренко зазначила, що серед офіційних партнерів Агенції такі потужні структури, як Український кластерний альянс, ВГО «Клуб мерів», Медична інформаційна система України (MISU), ДУ «Юкрейн Інвест», а також Луцький національний технічний університет та Волинський національний університет ім. Лесі Українки. «Вже найближчим часом ми плануємо підписати меморандуми про співпрацю із Агенціями регіонального розвитку Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Ми будемо спільно працювати в напрямку розвитку євроінтеграційних процесів та транскордонних програм. Серед проєктів регіонального значення, які ми вже реалізовуємо – інноваційний агрокластер «Західне полісся», а серед транскордонних – це створення нейро-центру на базі обласної клінічної лікарні, а також центру реабілітації та відновлювальної медицини у Ковелі», – зауважила вона.

Своєю чергою голова обласної ради Григорій Недопад висловив сподівання, що волинська Агенція регіонального розвитку вже найближчим часом стане також учасницею Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD. «Вчора, під час конгресових слухань я мав розмову з керівництвом цього потужного проєкту і отримав позитивну відповідь, що невдовзі такі ж конгресові слухання відбудуться на території Волині. Тому прошу долучились і проєктних менеджерів, і представників наших тергромад, аби налагодити співпрацю. Нагадаю також, що маємо тісні зв’язки із Лодзьким воєводством Республіки Польща. Наприкінці місяця плануємо виїзне засідання на території Лодзя з метою проведення навчальних курсів для наших проєктних менеджерів. Ті, хто покаже кращі результати, будуть включені у комісії європейського рівня та у перспективі зможуть брати участь у відборі інвестиційних проєктів з відбудови і розвитку нашої держави. Зараз формуємо команду з 10 осіб. Перевагу матимуть ті, хто володіє іноземними мовами. Тому запрошую керівників тергромад до участі», – наголосив він.

Волинські самоврядці позитивно оцінили перспективи співпраці із Агенцією регіонального розвитку Волині та висловили вдячність керівництву обласної ради за відновлення її роботи, адже це вкрай важливо в частині підготовки проєктих менеджерів на місцях, які сприятимуть участі громад у міжнародних програмах транскордонної співпраці.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*