офіційний сайт

ГОЛОВА ВОЛИНЬРАДИ СКЛИКАВ ЛІДЕРІВ ГРОМАД НА КООРДИНАЦІЙНУ РАДУ

Григорій Недопад наголосив на важливості роботи цього дорадчого органу, а надто в умовах, коли регіональна політика на загальнодержавному рівні розвивається досить мляво, зокрема, з огляду на об’єднання двох профільних міністерств та бездіяльність Української Асоціації районних та обласних рад.

«Ми не хочемо, щоб керівники самоврядних органів Волині залишались наодинці зі своїми проблемами. Має бути живе спілкування та обмін думками, з метою виявлення та вирішення важливих проблемних питань як на місцевому, так і на загальнообласному рівнях», – зауважив він.

Найперше він акцентував увагу голів громад на потребі фінансової підтримки обласного військового ліцею імені Героїв Небесної Сотні в частині розширення потужностей закладу.

«Сьогодні завершується вступна кампанія, і з 1350 поданих абітурієнтами заяв,можливо задовольнити лише 390. Тобто майже тисяча дітей, які мали намір здобувати знання з військової справи, не можуть цього зробити, бо просто немає місць. До честі керівника, він зумів взяти на навчання усіх дітей, батьки яких загинули або захищають Україну. Сьогодні триває реконструкція у двох житлових корпусах ліцею. У ході робіт з’ясувалося, що обсяг ремонту значно зріс. На що додатково потрібно відшукати 10 млн грн. 5 мільйонів на наш комунальний заклад буде виділено з обласного бюджету. Я прошу голів територіальних громад також долучитись до співфінансування цих ремонтних робіт, адже в ліцеї навчаються або ж мають такий намір і діти з ваших громад. Вочевидь, попит на навчання у ліцеї з року в рік зростатиме, адже професія військового сьогодні є однією із найбільш актуальних», – звернувся голова обласної ради до присутніх.

Фінансової підтримки з бюджетів усіх рівнів потребує й обласне бюро судово-медичної експертизи, зокрема, в частині евакуації полеглих волинських воїнів. «Крім своєї основної роботи з жовтня 2022 року на нас було покладено додаткові функції. В рамках гуманітарного проєкту «На Щиті», за сприяння ОВА, обласної ради і за погодженням Центрального управління Цивільно військового співробітництва Генштабу ЗСУ, ми здійснюємо транспортування тіл загиблих військовослужбовців з прифронтових міст до місця поховання. Обласна рада та ОВА допомогли налагодити чіткий алгоритм роботи та логістику доправки тіл загиблих у найкоротші терміни», – зауважила очільниця обласного бюро судово-медичної експертизи Лілія Вірун.

Вона розповіла, що евакуація полеглих воїнів здійснюється трьома спеціалізованим автомобілями-рефрижераторами, які надані благодійниками, у тому числі й закордонними. Кожне авто щомісячно здійснює 8 гуманітарних рейсів, протяжністю близько 20 тисяч км. «Я хочу висловити вдячність керівництву обласної ради за посильну допомогу у технічному обслуговуванні автомобілів. Також зауважу, що за сприяння обласної ради та ОВА для потреб бюро з обласного бюджету минулоріч було виділено додаткові асигнування в розмірі 164 тис. грн. на придбання паливно-мастильних матеріалів. Для цієї ж мети в обласному бюджеті на 2023 рік нам затверджено видатки в загальній сумі 430 тисяч гривень. Ми також налагодили співпрацю з Рівненською ОВА і вони також перераховують на баланс нашої установи кошти за транспортування своїх полеглих земляків», – зазначила вона.

Голова обласної ради висловив вдячність зокрема Луцькій, Ковельській, Підгайцівській та Боратиській тергромадам, які уже фінансово долучаються до фінансування місії «На щиті». «Я закликаю керівників інших громад також виділяти фінансування на ці потреби. Хай це буть невеликі кошти, але кожна громада долучиться до важливої справи. Давайте усі разом будемо робити все можливе, щоб достойно віддати останню шану нашим Героям. Це наш спільний біль», – підкреслив Григорій Недопад.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*