офіційний сайт

У БІБЛІОТЕЦІ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ – ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

До 83-ї річниці заснування книгозбірні у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбувся день відкритих дверей «Бібліотека – наш дім».

З нагоди святкової дати у закладі провели низку панельних дискусій та презентували українсько-німецьку виставку «Волинь і Північний Рейн-Вестфалія: мости з минулого в сучасне».

Участь у одній із панельних дискусій «Тримаймо культурний фронт. Спільно – до перемоги» взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

«Коли з’явився телевізор, ми думали що кінотеатри не працюватимуть. Коли з’явився інтернет, ми думали, що книжки та бібліотеки відійдуть в минуле. Проте кінотеатри працюють, книжки купують і читають, а бібліотеки працюють. Бібліотека це той геніальний винахід людства, який завжди буде з нами, – зазначив Григорій Пустовіт. – Наші бібліотеки і, зокрема, бібліотека Олени Пчілки, постійно розвиваються та шукають ефективні методи взаємодії з читачами. І це надихає».

Він підкреслив: воєнний фронт з’являється там, де програє культура – туди приходять танки, зброя і окупанти. «Зараз ми стаємо свідками того, як змінюється наша держава і наші люди. Зараз ми усвідомили, наскільки важлива українська культура, українська мова. І бібліотеки – це наш провідник і натхненник до розвитку», – наголосив Григорій Пустовіт.

Очільниця книгозбірні Наталія Граніч розповіла, що в планах розвитку закладу на наступні кілька років – зробити його доступним для маломобільних верств населення, облаштувати безбар’єрний та комфортний простір для навчання та відпочинку. «Крім того, ми плануємо зробити ремонт приміщень, цифровізувати бібліотечні процеси та послуги, розширити перелік послуг, а також взаємодію з українськими та закордонними партнерами», – розповіла Наталія Граніч.

Під час заходу керівниця книгозбірні вручила найактивнішим читачам та ветеранам бібліотечної справи постійні читацькі квитки, які дають можливість пожиттєвого користування фондами бібліотеки імені Олени Пчілки.

НА ВОЛИНІ – З ДРУЖНІМ ВІЗИТОМ ЧЕСЬКА ДЕЛЕГАЦІЯ

Урядовців та дипломатів Чеської Республіки, колег з краю Височина, а також Закарпатської обласної ради прийняв голова Волиньради Григорій Недопад.

До складу чеської делегації увійшли голова Крайового Уряду краю Височина і керівник благодійного фонду ViZa Зденєк Кадлец, представник департаменту у справах ветеранів війни та військових поховань Міністерства оборони Чеської Республіки Павел Філіпек, очільниця канцелярії гетьмана, координаторка співпраці з регіонами України Катерина Свободова, член Постійної конференції Йозеф Недвед, амбасадори Генерального консульства Чеської Республіки у Львові Давід Нови та Володимир Кадлец. Делегацію супроводжував Володимир Чубірко -голова Закарпатської обласної ради, у якої з чеськими партерами 15-річна тісна співпраця.

Очільник Крайового Уряду регіону Височина Зденєк Кадлец повідомив, що поїздку західними теренами України вони спланували, аби, найперше, продемонструвати свою підтримку українцям у їхній боротьбі з агресором. Одночасно чеські партнери прагнуть вшанувати пам’ять своїх співвітчизників, які мешкали і поховані в Україні.

Зустріч відбулася на території Боратинської громади, де свого часу було найбільше на Волині поселення чехів. Голова сільської ради Сергій Яручик розповів, що громада дбайливо доглядає місцевий чеський цвинтар. Сторони домовилися, що невдовзі тут буде споруджено меморіальну стелу.

На знак вдячності чеська делегація передала у дар громаді автомобіль швидкої допомоги, який також завантажили медичними препаратами і виробами та генератором. Григорій Недопад висловив вдячність чеським колегам за дружню і гуманітарну підтримку. А голова громади Сергій Яручик додав, що подарунок дуже доречний, оскільки у 20-титисячній громаді, до якої входять 25 сіл, невдовзі планують обладнати п’яту за рахунком амбулаторію сімейної медицини.

Голова обласної ради також обговорив з представниками чеської делегації можливі напрямки співпраці Волині і краю Височина.

ОКРИЛЕНІ БЕЗМЕЖНОЮ ЛЮБОВ’Ю ДО СВІТУ

У Луцьку презентували особливу фотовиставку. У центрі кадру – діти з аутичними розладами. До відкриття експозиції світлин долучились заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт, єпископ Луцької дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталій Скомаровський, директор релігійної організації «Карітас-Спес Луцьк», отець канонік Павло Хом’як, самі фотомоделі та їхні батьки.

Ініціаторами проєкту виступили громадські організації, які опікуються дітьми із аутизмом «Повір у себе» та «Янголята». З реалізацією ідеї допомогли у «Карітас-Спес Луцьк», адже підтримка дітей та молоді із особливими потребами є одним із пріоритетних напрямків діяльності цієї організації. Організатори запевняють: ця виставка про безмежну любов – батьків до своїх дітей, дітей з особливим світосприйняттям – до навколишнього світу.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт висловив вдячність організаторам та учасникам експозиції від себе особисто, голови Волиньради та усіх депутатів. «Сьогодні ми маємо змогу побачити красу і внутрішній світ особливих дітей. Ця фотовиставка – нагода допомогти їм інтегруватись у суспільство, щоб якомога більше людей звернуло увагу на їх потреби. Кожна світлина випромінює любов – взаємну і щиру. Нехай вона надихає, додає наснаги і робить усіх нас кращими, більш відкритими, а також допоможе зрозуміти тих, хто дивиться на цей світ інакше», – наголосив він.

У фотосесії взяли участь близько 30 дітей. Крізь призму об’єктиву фотомайстра Анатолія Оліха діти продемонстрували своє прагнення мати щасливе і безтурботне майбуття.

У ЛУЦЬКУ – ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР З ДЗЮДО

Змагання серед молоді до 23 років проводяться на честь бронзового призера Олімпійських ігор, волинянина Руслана Машуренка.

Учасниками традиційного турніру, який на Волині проводиться уже 15 років, цьогоріч стали більше 200 юнаків і дівчат.

Привітав учасників змагань голова відділення Національного олімпійського комітету України у Волинській області, голова обласноі ради Григорій Недопад.

«Щороку турнір з дзюдо збирає кращих дзюдоїстів з усієї України. Хлопці та дівчата приїжджають позмагатися, навчитися новому та проявити свій талант, – наголосив очільник Волиньради. – Ми пишаємося тим, що Волинь виростила такого спортсмена як Руслан Машуренко. Попри усі незгоди, попри війну наші спортсмени продовжують тренуватися, приїздять на змагання, виборюють чергові перемоги та нагороди і доводять: українська нація – це нація незламних духом та сильних людей».

Засновник турніру – заслужений працівник фізичної культури та спорту, заслужений тренер України, учасник бойових дій в Афганістані Анатолій Бондарєв. Він тренував Руслана Машуренка впродовж 1998-2002 років.

Сам спортсмен наголосив, що переможці змагань отримують звання майстра спорту України. «Кожен з вас націлений на найвищий результат, заради якого ви плідно тренувалися довгий час. Тож хай переможе найкращий», – підкреслив Руслан Машуренко.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*