У змаганнях взяли участь 10 команд, до складу яких увійшли військові, правоохоронці та представники влади.
Підвищити рівень фізичної підготовки, спортивної майстерності та професійної працездатності – так окреслив цілі турніру його ініціатор – 6 Волинський прикордонний загін. Конкуренцію у футболі їм склали команди головних управлінь в області: СБУ, Національної в патрульної поліції, ДСНС, прокуратури, податкової служби, а також команди 204-ї севастопольської бригади тактичної авіації, Національної гвардії, Волиньради та ОВА.
Григорій Недопад привітав учасників змагань від імені депутатського корпусу і зіграв у складі збірної «владної»команди. «Добре, що наші військові та правоохоронці відгукнулися та взяли участь у святі футболу. Під час спортивної гри вони познайомляться, потоваришують та будуть ще ефективнішими у своїй роботі. Ми щиро вдячні за організацію цього спортивного турніру керівнику прикордонників Сергію Лозінському, а також нашим воїнам – за те, що маємо можливість провести таку гру», – зазначив Григорій Недопад.
За підсумками змагань І місце в турнірі зайняла збірна команда обласної ради та облвійськадміністрації, ІІ – за командою головного управління Національної поліції, а ІІІ вибороли гравці з управління СБУ у Волинській області.
Учасників змагань від імені депутатів та очільника обласної ради привітав заступник голови Григорій Пустовіт.
Цьогоріч у традиційному відкритому чемпіонаті Луцька з спортивної акробатики беруть участь майже сотня спортсменів віком від 5 до 20 років. Змагатимуться команди з Волинської, Львівської, Київської, Дніпропетровської та Одеської областей. Про високий рейтинг змагань свідчить склад суддівського журі: майстерність акробатів оцінюватимуть 10 суддів національної категорії з різних регіонів України.
«Щиро бажаю, щоб ці змагання піднесли кожного з вас ще на сходинку вище. Продемонструйте усе, чого ви навчилися, що здобули великим бажанням і важкою працею на тренуваннях. Я не сумніваюся, що сьогодні ми побачимо і силу, і гнучкість, і красу, і гармонію, і динаміку, і баланс. Окрема вдячність тренерам, за те, що вкладають свої знання, вміння, досвід і душу, за те, що плекають і виховують гарних, сильних, вольових і справжніх українців. Підозрюю, що суддям буде надзвичайно важко обрати кращих. Бажаю вам перемоги, як усі ми бажаємо сьогодні перемоги України!», – звернувся до присутніх Григорій Пустовіт.
Окрім спортивних відзнак кожен учасник чемпіонату, не залежно від результатів, отримає також цінні подарунки. Про це подбали благодійні фонди «Тільки разом» та «Віримо в Україну».
В обласному центрі Волині відбулась стратегічна сесія з формування системи кращого догляду для дітей, підтримки сімей та зміцнення спроможності громад у захисті прав та інтересів дітей.
У засіданні взяли участь голова обласної ради Григорій Недопад, заступниця Міністра соціальної політики України Уляна Токарєва, голова Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мурат Шахін, голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик, керівник секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Роман Романюк, заступник голови Волинської ОВА Сергій Мовенко, очільники громад та працівники соцслужб.
«2022-й рік обласна рада оголосила роком дитини. Ми запланували багато різних проєктів, на які мали залучити державні та грантові кошти, для зміцнення матеріальної бази та підвищення рівня інклюзії в комунальних закладах, які працюють з дітьми. Через повномасштабне вторгнення ця робота була призупинена, проте ми її продовжуємо цьогоріч, і якщо буде потрібно – то й у наступному. Кожен депутат переймається тим, в яких умовах перебувають діти. Днями ми відвідали колишній санаторій «Дачний», а зараз це центр комплексної реабілітації «Фенікс». Він перебуває в структурі обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства і особливий тим, що тут надаватимуть повний спектр медичних, психологічниї, реабілітаційниї та корекційних послуг дітям від 0 і до 18 років. Ми робимо усе можливе, аби в наших дітей було хороше майбутнє, аби вони були здоровими, і щоб всі проєкти, спрямовані на покращення їхнього життя, втілювались», – зазначив Григорій Недопад.
Повномасштабна війна загострила проблематику у системі захисту прав дітей. Окупантами депортовано десятки тисяч українських дітей, через жорстоку агресію зростає кількість сиріт. «Кожна дитина має зростати в сім’ї, де є тепло, опіка, любов і турбота. Тому першочергове завдання для кожного з нас – забезпечити це. Спільними зусиллями з ЮНІСЕФ, органами місцевої влади, територіальними громадами ми зможемо це зробити», – підкреслив керівник секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Роман Романюк.
В Міністерстві соціальної політики працюють над тим, аби збільшити кількість прийомних та патронатних сімей. «Головне завдання для нас – щоб діти виховувались в родинах. Ми продовжуємо масштабувати сімейні форми виховання та соцпослуги для родин. Зберегли всі соціальні виплати для батьків-вихователів з дитячих будинків сімейного типу, працюємо над розвитком патронатних сімей. Українці відгукуються на наш заклик – 80% дітей, які втратили батьків, потрапляють в родини», – розповіла заступниця Міністра соціальної політики України Уляна Токарєва.
Також під час заходу Волинь та ЮНІСЕФ в Україні підписали Декларацію про Наміри, яка дозволить у громадах області реалізовувати різнопланові проєкти у сфері захисту прав дітей.
З цієї нагоди, аби привернути увагу суспільства і роботодавців до запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, просування культури охорони праці, з ініціативи Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели промоційний захід.
Участь у ньому взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт. «Люди часто нехтують правилами безпеки на робочих місцях і, буває, отримують травми і навіть втрачають життя. Тому роль інспекторів з безпеки праці переоцінити важко, одночасно, її часто недооцінюють. Дякую за вашу важливу працю, наполегливість та послідовність, адже це запорука збережених життя та здоров’я інших людей», – звернувся він до присутніх.
Григорій Пустовіт також вручив відзнаки обласної ради кращим працівникам Управління інспекційної діяльності Західного міжрегіонального управління Держпраці. Так, почесною грамотою нагороджено лікаря з гігієни Івана Мартинчука. Подяки голови обласної ради також отримали державні інспектори Юрій Старушик та Леонід Зубко.
Заступник начальника Західного міжрегіонального управління Держпраці Андрій Харлампович та голова Федерації профспілок Волинської області Іванна Дубинка-Філозоф у ході заходу підписали угоду про співпрацю. Її мета – координація дій задля захисту прав працівників на гідні та безпечні умови праці, зниження рівня незадекларованої праці, зменшення виробничого травматизму, скорочення заборгованості із заробітної плати, підвищення правової обізнаності працівників, посилення ефективності державного нагляду та громадського контролю за додержанням роботодавцями вимог законодавства про працю та охорону праці.
Окрім того, Андрій Харлампович вручив нагороди переможцям обласного туру XІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей-2023», який щорічно проводиться з метою привернення уваги дітей до питань безпеки праці та уникнення травматизму.