офіційний сайт

РОДИНУ – ДЛЯ КОЖНОЇ ДИТИНИ

В обласному центрі Волині відбулась стратегічна сесія з формування системи кращого догляду для дітей, підтримки сімей та зміцнення спроможності громад у захисті прав та інтересів дітей.

У засіданні взяли участь голова обласної ради Григорій Недопад, заступниця Міністра соціальної політики України Уляна Токарєва, голова Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мурат Шахін, голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик, керівник секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Роман Романюк, заступник голови Волинської ОВА Сергій Мовенко, очільники громад та працівники соцслужб.

«2022-й рік обласна рада оголосила роком дитини. Ми запланували багато різних проєктів, на які мали залучити державні та грантові кошти, для зміцнення матеріальної бази та підвищення рівня інклюзії в комунальних закладах, які працюють з дітьми. Через повномасштабне вторгнення ця робота була призупинена, проте ми її продовжуємо цьогоріч, і якщо буде потрібно – то й у наступному. Кожен депутат переймається тим, в яких умовах перебувають діти. Днями ми відвідали колишній санаторій «Дачний», а зараз це центр комплексної реабілітації «Фенікс». Він перебуває в структурі обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства і особливий тим, що тут надаватимуть повний спектр медичних, психологічниї, реабілітаційниї та корекційних послуг дітям від 0 і до 18 років. Ми робимо усе можливе, аби в наших дітей було хороше майбутнє, аби вони були здоровими, і щоб всі проєкти, спрямовані на покращення їхнього життя, втілювались», – зазначив Григорій Недопад.

Повномасштабна війна загострила проблематику у системі захисту прав дітей. Окупантами депортовано десятки тисяч українських дітей, через жорстоку агресію зростає кількість сиріт. «Кожна дитина має зростати в сім’ї, де є тепло, опіка, любов і турбота. Тому першочергове завдання для кожного з нас – забезпечити це. Спільними зусиллями з ЮНІСЕФ, органами місцевої влади, територіальними громадами ми зможемо це зробити», – підкреслив керівник секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Роман Романюк.

В Міністерстві соціальної політики працюють над тим, аби збільшити кількість прийомних та патронатних сімей. «Головне завдання для нас – щоб діти виховувались в родинах. Ми продовжуємо масштабувати сімейні форми виховання та соцпослуги для родин. Зберегли всі соціальні виплати для батьків-вихователів з дитячих будинків сімейного типу, працюємо над розвитком патронатних сімей. Українці відгукуються на наш заклик – 80% дітей, які втратили батьків, потрапляють в родини», – розповіла заступниця Міністра соціальної політики України Уляна Токарєва.

Також під час заходу Волинь та ЮНІСЕФ в Україні підписали Декларацію про Наміри, яка дозволить у громадах області реалізовувати різнопланові проєкти у сфері захисту прав дітей.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*