офіційний сайт

ВОЛИНЬ ОТРИМАЛА ЧЕРГОВИЙ ВАНТАЖ ВІД ПОЛЬСЬКИХ ДРУЗІВ

Сьогодні голова Волиньради Григорій Недопад спільно з депутаткою обласної ради Ольгою Омелько розподілили гуманітарну допомогу між комунальними закладами.

Майже 10 тонн гігієнічних та санітарних засобів у партнерстві з компанією PERSAN S.A – польським виробником косметики та побутових розчинів спорядив Ян Вєсьолек – очільник Сілезького регіонального Товариства друзів дітей, з яким в обласної ради підписаний меморандум про партнерство. Проте, під час війни договір про співпрацю у галузі позашкільної освіти дітей трансформувався також і в гуманітарну підтримку. Різноманітну допомогу Ян Вєсьолек у взаємодії з депутаткою обласної ради Ольгою Омелько доправляє на Волинь не вперше.

Цього разу це – засоби гігієни (шампуні, мило, гелі для душу) та миючі і дезінфікуючі розчини для сантехніки та підлоги. Їх отримали Володимир-Волинський ліцей «Центр освіти», обласний еколого-натуралістичний центр, половина з надісланого, обсягом близько 5 тонн, призначається для психіатричної лікарні.

Головна лікарка медустанови Людмила Юрко подякувала за актуальну допомогу: «Нашій лікарні надають різноманітну підтримку, але таких речей завжди обмаль, а потреба у нас постійно велика. З початку війни наш заклад удвічі перевантажений, і потік пацієнтів, на жаль, не знижується, на сьогодні їх понад 600». Вона також зазначила, що невирішеною потребою залишаються лікарняні меблі, зокрема, ліжка та приліжкові тумби. Представники засновника медзакладу пообіцяли допомогти з вирішенням.

ОБ’ЄДНАННЯ ОБЛАСНОЇ ЛІКАРНІ ТА ОНКОЦЕНТРУ: ВІДБУЛАСЬ НАРАДА ЗА УЧАСТІ НСЗУ

Заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт взяв участь у нараді щодо приєднання обласного медичного центру онкології до обласної клінічної лікарні за участі очільника ВОКЛ Олександра Дудара, начальника обласного управління охорони здоров’я Юрія Легкодуха, представників Національної служби здоров’я України (НСЗУ) та персоналу онкоцентру.

Основними питаннями до обговорення було подальше контрактування об’єднаного медичного закладу. За словами Олександра Дудара, перелік медичних послуги, за винятком двох пакетів, в обох закладах однаковий. Тож просять НСЗУ максимально швидко провести уніфікацію.

Представники Нацслужби здоров’я запевнили, що пакети медичних послуг обох закладів будуть об’єднані. Для повноцінного функціонування у перехідний період медзакладу потрібно утворити оперативне управління, яке, як засновник, має погодити обласна рада.

КАБМІН ОЦІНЮЄ МОЖЛИВОСТІ ВОЛИНІ ПРАЦЮВАТИ З МІЖНАРОДНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ

Голова обласної ради Григорій Недопад спільно із заступниками очільника ОВА Сергієм Мовенком, Олександром Троханенком та Юрієм Гупалом провели робочу зустріч із радником віцепрем’єр- міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарасом Голубом і головою правління ГО «Центр реформ та місцевого розвитку» Андрієм Гінкулом. Модератором спілкування виступила т.в.о. керівника Агенції регіонального розвитку Волині Валерія Гончаренко.

Як зауважив Тарас Голуб, їх візит зумовлений пожвавленням транскордонного співробітництва та процесами практичної євроінтеграції, у зв’язку із набуттям Україною кандидатства на членство в ЄС. «У складі Єврокомісії утворено окремий департамент для України, такого раніше ніколи не було, тобто процеси дуже активні. А відтак, наше завдання – конвертувати політичну підтримку в практичну. Це стосується як загальнонаціональних програм, так і потужних регіональних. У нас уже є певні успіхи в частині національних програм. Так, Мінінфраструктури подало 6 проєктів з розбудови пунктів пропуску, один із яких буде реалізовано на Волині», – розповів радник.

Він також додав, що в офісі віцерем’єр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції України сьогодні роблять значний акцент на активізації проєктної діяльності в регіонах і громадах та генерації комплексу актуальних для України програм. «Ми сьогодні отримали чудовий шанс просити у Єврокомісії саме те, що нам реально потрібно. Для прикордонних регіонів – це дуже важливо в частині транспортного сполучення, митних переходів, для територій, де тривають військові дії, – відбудова інфраструктури», – наголосив Тарас Голуб.

Голова правління ГО «Центр реформ та місцевого розвитку» Андрій Гінкул відмітив, що Волинська область є однією з лідерів в державі по роботі із транскордонними проєктами і продемонструвала успішні приклади їх реалізації. «Ми нині маємо змогу отримати значно більші обсяги фінансування, а відтак повинні мати на поготові не десятки, а сотні розроблених проєктів, що стосуватимуться різних сфер життєдіяльності регіону та громад, – зауважив він. – Сьогодні ми у пошуку області, з якою зможемо створити взірцевий приклад, де у найшвидшій перспективі буде фахова командна спроможність, яка продукуватиме велику кількість проєктів», – наголосив він.

У результаті дискусії усі присутні зійшлись на думці, що найбільш дієвим інструментом для реалізації таких амбітних цілей на Волині має стати оновлена Агенція регіонального розвитку, як єдиний центр управління проєктною та інвестиційною діяльністю всього регіону. Голова обласної ради Григорій Недопад анонсував проведення засідання наглядової ради агенції, де розглянуть ці пріоритетні питання.

«ВСТАНЕ УКРАЇНА. І РОЗВІЄ ТЬМУ НЕВОЛІ, СВІТ ПРАВДИ ЗАСВІТИТЬ»: ВОЛИНЯНИ ВШАНУВАЛИ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРОРОКА

9 березня виповнюється 209 років від дня народження українського поета, прозаїка, мислителя, живописця та громадського діяча Тараса Шевченка. Для багатьох поколінь наших співвітчизників він став символом свободи та боротьби за незалежність, а сьогодні його пророчі слова особливо надихають українців.

«Перемагаємо з Тарасом Шевченком», – так називається благодійна акція на підтримку Збройних Сил України, яку влаштували біля пам’ятника Кобзареві в обласному центрі. Крім того, за традицією тут уже вдесяте відбувся громадський мистецький захід «Прийди зі своїм «Кобзарем». Зі своїми примірниками найпопулярнішого видання прийшли понад 60 учасників.

У пошануванні духовного батька нації взяв участь перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, заступниця очільника ОВА Вікторія Левчук, секретар Луцької міської ради Юрій Безпятко, студентська та учнівська молодь, творча інтелігенція краю та представники громадськості.

«Тарас Шевченко нам нагадує, що війна з москалем триває не 9 років. Вона триває більше двох століть. Ми повинні про це пам’ятати», – підкреслив голова Луцької міської організації Спілки воїнів АТО Олег Кобилинський, звертаючись до учасників дійства.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять Тараса Шевченка та українських Героїв, які захищаючи нашу батьківщину віддали за неї життя, поклали квіти до підніжжя пам’ятника Великому Кобзареві та спільно виконали Гімн.

ГРОМАДИ МОЖУТЬ ЗАЛУЧИТИ ЄВРОПЕЙСЬКІ ІНВЕСТИЦІЇ НА ЖИТЛО ДЛЯ ВПО

Про перспективи та можливості облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб в громадах Волині йшлося під час зустрічі керівництва області з представниками Українського фонду соціальних інвестицій (УФСІ). Волиньраду представляв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Як розповів директор Другого регіонального представництва УФСІ Василь Буртник, організація інвестує кошти міжнародних донорів у соціальну сферу. Найбільшими фундаторами є Уряди Німеччини і Японії, Світовий банк, Європейський Союз. За час своєї діяльності Фонд успішно реалізував в України 9 великих інфраструктурних проєктів та майже 1300 субпроєктів. Зараз працюють над черговим, мета якого підтримати ВПО та громади України у створенні житла для внутрішньо переміщених осіб шляхом відновлення існуючих будівель.

«Головна умова участі в цьому проєкті – щоб будівлі під переобладнанняперебували в комунальній власності громади, а в самій громаді мешкало не менше 15 тис. осіб. Перевага надається саме облаштуванню квартир для ВПО. Цільове використання житла для проживання внутрішньо переміщених осіб передбачається на 15 років», – роз’яснив Василь Буртник.

Механізм такий: найперше громади мають обрати приміщення, які потребують ремонту, після цього підписують меморандум про співпрацю із Фондом, Фонд оплачує виготовлення проектно-кошторисної документації та проводить реконструкцію.

Григорій Пустовіт зазначив, що участь волинських громад у проектах Фонду дозволить їм залучити кошти на ремонт споруд, в яких і зараз мешкають тимчасово переміщені особи, а такожстворюватикомфортні умов для їхнього подальшого проживання. «Багато з тих, хто зараз мешкає на Волині, не мають можливості повернутися в своє рідне місто, до свого будинку, – каже Григорій Пустовіт. – Громади мають унікальну можливість взяти участь в проєкті, розширити житловий фонд та створити хороші умови для ВПО».

Засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДІТЕЙ, ПІДТРИМКА ВЧЕНИХ, РЕОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ

Ці та інші питання розглянули сьогодні члени постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку. У роботі комісії також взяли участь перший заступник голови Юрій Поліщук, виконувач обов’язки керуючого справами апарату ради Юрій Ройко, голови профільних депутатських комісії Орест Маховський та Юлія Вусенко, керівники структурних підрозділів ОВА.

З метою соціальної підтримки окремих категорій громадян члени освітньої комісії одноголосно схвалили проєкт рішення про забезпечення у закладах загальної середньої освіти обласної комунальної власності безоплатним харчуванням дітей військовослужбовців, мобілізованих, співробітників правоохоронних органів, які беруть безпосередню участь у бойових діях, а також дітей, чиї батьки зникли безвісти під час перебування в зонах виконання бойових завдань.

Також голова комісії Ольга Омелько повідомила присутніх, що до обласної ради надійшло клопотання від ЛНТУ та ВНУ про присудження щорічних винагород Волиньради у науковій царині. Так, у своїх висновках на здобуття у 2023 році стипендій Волинської обласної ради для молодих вчених комісія рекомендувала підтримати кандидатури Владислава Коломечюка – начальника відділу міжнародних зв’язків Волинського національного університету імені Лесі Українки та Валентини Ткачук – докторки технічних наук, професорки кафедри товарознавства та експертизи в митній справі Луцького національного технічного університету. Для відзначення ж обласною Премією за заслуги у сфері науки рекомендовано докторку фізико-математичних наук, професорку кафедри експериментальної фізики, інформаційних та освітніх технологій ВНУ Галину Мирончук та докторку технічних наук, професорку кафедри товарознавства та експертизи в митній справі ЛНТУ Світлану Ягелюк.

У зв’язку з перейменування міста Володимир-Волинського у Володимир виникла потреба у коригуванні і назви установ. Зокрема, депутати погодили відповідні зміни у найменуванні закладів обласної комунальної власності Володимир-Волинського педагогічного фахового коледжу імені Агатангела Кримського та Володимир-Волинської спеціальної школи.

Члени освітньої комісії також схвалили та рекомендували депутатам підтримати проєкти сесійних рішень про прийняття Нововолинського центру професійно-технічної освіти з державної в обласну комунальну власність та про реорганізацію Володимир-Волинського ліцею «Центр освіти» шляхом його перетворення у Володимирський спортивний ліцей. Депутат обласної ради Андрій Бокоч додав, що на разі тривають консультації з представниками батьківського комітету з метою максимального врахування при реорганізації інтересів дітей, які зараз навчаються у Володимир-Волинському центрі освіти.

Окрім того, освітня комісія, за поданням закладів передвищої фахової освіти, схвалила нову редакцію персонального складу Наглядової ради Волинського коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського, а також рекомендувала підтримати утворення Наглядової ради Ковельського медичного коледжу та затвердити її персональний склад на наступних 5 років.

Депутати також взяли до відома інформацію про стан виконання у 2022 році Регіональної програми соціально-культурного розвитку національних меншин та погодили план роботи обласної ради на І півріччя 2023 року.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*