офіційний сайт

ГРОМАДИ МОЖУТЬ ЗАЛУЧИТИ ЄВРОПЕЙСЬКІ ІНВЕСТИЦІЇ НА ЖИТЛО ДЛЯ ВПО

Про перспективи та можливості облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб в громадах Волині йшлося під час зустрічі керівництва області з представниками Українського фонду соціальних інвестицій (УФСІ). Волиньраду представляв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Як розповів директор Другого регіонального представництва УФСІ Василь Буртник, організація інвестує кошти міжнародних донорів у соціальну сферу. Найбільшими фундаторами є Уряди Німеччини і Японії, Світовий банк, Європейський Союз. За час своєї діяльності Фонд успішно реалізував в України 9 великих інфраструктурних проєктів та майже 1300 субпроєктів. Зараз працюють над черговим, мета якого підтримати ВПО та громади України у створенні житла для внутрішньо переміщених осіб шляхом відновлення існуючих будівель.

«Головна умова участі в цьому проєкті – щоб будівлі під переобладнанняперебували в комунальній власності громади, а в самій громаді мешкало не менше 15 тис. осіб. Перевага надається саме облаштуванню квартир для ВПО. Цільове використання житла для проживання внутрішньо переміщених осіб передбачається на 15 років», – роз’яснив Василь Буртник.

Механізм такий: найперше громади мають обрати приміщення, які потребують ремонту, після цього підписують меморандум про співпрацю із Фондом, Фонд оплачує виготовлення проектно-кошторисної документації та проводить реконструкцію.

Григорій Пустовіт зазначив, що участь волинських громад у проектах Фонду дозволить їм залучити кошти на ремонт споруд, в яких і зараз мешкають тимчасово переміщені особи, а такожстворюватикомфортні умов для їхнього подальшого проживання. «Багато з тих, хто зараз мешкає на Волині, не мають можливості повернутися в своє рідне місто, до свого будинку, – каже Григорій Пустовіт. – Громади мають унікальну можливість взяти участь в проєкті, розширити житловий фонд та створити хороші умови для ВПО».

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*