офіційний сайт

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДІТЕЙ, ПІДТРИМКА ВЧЕНИХ, РЕОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ

Ці та інші питання розглянули сьогодні члени постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку. У роботі комісії також взяли участь перший заступник голови Юрій Поліщук, виконувач обов’язки керуючого справами апарату ради Юрій Ройко, голови профільних депутатських комісії Орест Маховський та Юлія Вусенко, керівники структурних підрозділів ОВА.

З метою соціальної підтримки окремих категорій громадян члени освітньої комісії одноголосно схвалили проєкт рішення про забезпечення у закладах загальної середньої освіти обласної комунальної власності безоплатним харчуванням дітей військовослужбовців, мобілізованих, співробітників правоохоронних органів, які беруть безпосередню участь у бойових діях, а також дітей, чиї батьки зникли безвісти під час перебування в зонах виконання бойових завдань.

Також голова комісії Ольга Омелько повідомила присутніх, що до обласної ради надійшло клопотання від ЛНТУ та ВНУ про присудження щорічних винагород Волиньради у науковій царині. Так, у своїх висновках на здобуття у 2023 році стипендій Волинської обласної ради для молодих вчених комісія рекомендувала підтримати кандидатури Владислава Коломечюка – начальника відділу міжнародних зв’язків Волинського національного університету імені Лесі Українки та Валентини Ткачук – докторки технічних наук, професорки кафедри товарознавства та експертизи в митній справі Луцького національного технічного університету. Для відзначення ж обласною Премією за заслуги у сфері науки рекомендовано докторку фізико-математичних наук, професорку кафедри експериментальної фізики, інформаційних та освітніх технологій ВНУ Галину Мирончук та докторку технічних наук, професорку кафедри товарознавства та експертизи в митній справі ЛНТУ Світлану Ягелюк.

У зв’язку з перейменування міста Володимир-Волинського у Володимир виникла потреба у коригуванні і назви установ. Зокрема, депутати погодили відповідні зміни у найменуванні закладів обласної комунальної власності Володимир-Волинського педагогічного фахового коледжу імені Агатангела Кримського та Володимир-Волинської спеціальної школи.

Члени освітньої комісії також схвалили та рекомендували депутатам підтримати проєкти сесійних рішень про прийняття Нововолинського центру професійно-технічної освіти з державної в обласну комунальну власність та про реорганізацію Володимир-Волинського ліцею «Центр освіти» шляхом його перетворення у Володимирський спортивний ліцей. Депутат обласної ради Андрій Бокоч додав, що на разі тривають консультації з представниками батьківського комітету з метою максимального врахування при реорганізації інтересів дітей, які зараз навчаються у Володимир-Волинському центрі освіти.

Окрім того, освітня комісія, за поданням закладів передвищої фахової освіти, схвалила нову редакцію персонального складу Наглядової ради Волинського коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського, а також рекомендувала підтримати утворення Наглядової ради Ковельського медичного коледжу та затвердити її персональний склад на наступних 5 років.

Депутати також взяли до відома інформацію про стан виконання у 2022 році Регіональної програми соціально-культурного розвитку національних меншин та погодили план роботи обласної ради на І півріччя 2023 року.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*