офіційний сайт

ВОЛИНСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ ЦЕНТР ПОТРЕБУЄ БІЛЬШЕ ПРОСТОРУ

З таким клопотанням під час річного звіту до членів депутатської комісії з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму звернулася в.о. директора комунальної установи «Волинський обласний молодіжний центр» Яна Романюк.

За її словами упродовж 2021 року працівники обласного молодіжного центру організували та провели півсотні різноманітних заходів, спрямованих на допомогу молоді реалізувати себе. На активність роботи центру вплинули карантинні обмеження, адже в попередні роки тут проводили більше 120 заходів.

«Наш молодіжний центр уже став учасником програми «Молодіжна школа участі» в рамках проекту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні», – розповіла Яна Романюк. – Ми проводили тренінги «Молодіжний працівник», учасниками яких були представники бюджетних установ, громадських організацій, молодіжних рад, поліції та різних громад, навчання щодо створення молодіжних центрів, запровадили «Літню дебатну школу», Крім того, семінари з основ надання домедичної допомоги «Перший на місці події», а також різноманітні еко-акції».

Керівниця зазначає: для масштабних заходів та тренінгів у приміщенні, де знаходиться молодіжний центр, бракує місця – установа займає всього лише 47 кв.м. Тож просить депутатів обласної ради посприяти у вирішенні проблеми.

«Найкращий варіант для нас – приміщення з окремим входом на першому поверсі. Це дозволить створити безбар’єрний простір та долучити до наших заходів ще більше активної молоді», – підкреслила Яна Романюк.

Депутати звіт за рік роботи установи погодили та доручили відділу майна підготувати пропозиції щодо переліку приміщень для молодіжного центру.

ПІДТРИМКА МОЛОДІ: ГОЛОВНЕ З ЗАСІДАННЯ ПРОФІЛЬНОЇ КОМІСІЇ

Члени постійної комісії обласної ради з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму погодили низку важливих рішень.

Зокрема, депутати визначилися із кандидатурою на здобуття Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму та місцевого самоврядування: рекомендували Анастасію Шишко – активну учасницю молодіжного руху на Волині, молоду науковицю, стипендіатку Інформаційно-дослідницького центру Верховної Ради України програми USAID РАДА.

Також, у зв’язку із закінченням контракту депутати погодили звільнення директора КП «Волинська обласна дитячо-юнацька спортивна школа з видів боротьби» Віталія Терешкевича. Одночасно, комісія рекомендувала залишити його виконувачем обов’язків до призначення керівника закладу відповідно до встановленої законом процедури.

Окрім того, члени комісії проаналізували звіти про виконання обласних програм – національно-патріотичного виховання та «Молодь Волині». «Молодіжне середовище області дуже активне, в тому числі й у волонтерській роботі. На жаль, реалії воєнного стану встановлюють обмеження, проте ми не припиняємо підтримувати центри, програми та заходи, які об’єднують креативну молодь», – підсумував голова комісії Віктор Галан-Влащук.

НАЙПЕРШЕ – БЕЗПЕКА, АЛЕ І ЗМІСТОВНЕ ДОЗВІЛЛЯ ТЕЖ

Голова обласної ради Григорій Недопад залучає соціально відповідальний бізнес до облаштування укриттів в соціально-освітніх закладах з постійним перебуванням дітей, а також сприяє організації змістовного і активного дитячого дозвілля у літній період.

Щойно дозволить безпекова ситуація, вихованці сиротинців та інших соціальних закладів, де малеча перебуває цілодобово, повернуться з евакуації. Однак, до того часу в таких комунальних установах повинні бути облаштовані надійні та комфортні укриття, – таку позицію відстоює очільник Волиньради Григорій Недопад.

Та оскільки на час воєнного стану урядом запроваджено суттєві обмеження бюджетних видатків, в тому числі і капітальних, для створення бомбосховищ залучаються усі інші, не заборонені законодавством, можливості. «За таким принципом ми вже майже завершили будівництво укриття у нашому обласному будинку дитини. Будівельні матеріли надали спонсори та меценати, роботи виконували майстри та студенти комунальних профтехосвітніх закладів. Залишилося умеблювати. І зробити це належить дуже ґрунтовно, адже це для малечі до 3 років, до того ж з проблемним здоров’ям», – зауважив Григорій Недопад.

З таким проханням спільно з депутатами обласної ради він звернувся до керівника однієї з найбільших в регіоні меблевої фабрики, чия продукція завоювала і європейські ринки. Олег Борбелюк розповів про особливості виробництва та контроль за якістю і безпечністю меблевих виробів. Він також зауважив, що через бойові дії та ускладнену логістику виробництво довелося скоротити майже на дві третини. «Але збитки будемо підраховувати після завершення війни, а зараз ми з усіх сил повинні працювати на перемогу», – зазначив виробничник і з готовністю погодився допомогти сиротинцю з усім необхідним для облаштування інтер’єру сховища.

Голова Волиньради також зустрівся із засновником та тренером нововолинського волейбольного клубу «Вест-А», де займаються майже півсотні підлітків. В’ячеслав Спиридонов розповів, що попри воєнний стан заняття не припиняли. Тренування проводять подалі від міської, потенційно вразливої інфраструктури, на відкритих, щоразу інших майданчиках, які часто з дітьми самі ж і облаштовують.

Григорій Недопад, як голова Волинської федерації волейболу та у якості патронатної підтримки, передав вихованцям клубу різноманітний спортивний інвентар. «Я переконаний, що навіть під час війни діти повинні мати змістовне дозвілля, можливість займатися спортом чи творчістю, зрештою, бути під організованим наглядом у період канікул, адже традиційний літній відпочинок зараз більшості наших дітей, на жаль, недоступний», – вважає Григорій Недопад.

НІМЕЦЬКІ ЛІКИ ДОСТАВЛЕНО В УКРАЇНСЬКІ ШПИТАЛІ

Упродовж останнього тижня волонтери Фонду Національного Розвитку за всебічної підтримки голови Волиньради Григорія Недопада доправляли медичні вантажі в лікарні різних областей.

Найбільше медикаментів отримали 5 шпиталів прифронтової Донеччини. Поповнили також запаси і волинських клінік, де проходять лікування військовослужбовці.

«Медичне забезпечення лікарень, до яких першочергово потрапляють наші захисники та цивільне населення, є для нас справою честі», – зауважив голова правління Фонду національного розвитку, уповноважений голови облради з питань гуманітарної допомоги Олександр Кулаков.

Понад 20 тонн лікарських препаратів на загальну суму понад 120 тисяч євро було зібрано за сприяння потужної німецької корпорації Stiftung Mainzer Herz і клініки Universitätsmedizin Mainz, які системно допомагають українським шпиталям медикаментами і обладнанням.

Голова обласної ради Григорій Недопад висловив вдячність німецьким партнерам за такий необхідний сьогодні вид допомоги, а ще волонтерам, які подбали про організацію логістики вантажу по Україні, адже сьогодні це дуже непросто.

«У переліку цих медичних вантажів – більше сотні найменувань ліків та виробів медичного призначення широкого спектру застосування: від хірургії – до реабілітації поранених. Особлива дяка співробітникам корпорації Stiftung Mainzer Herz. Ваші медикаменти рятують життя наших воїнів та мирних громадян. Ми дуже цінуємо цю допомогу», – наголосив голова Волиньради Григорій Недопад.

ПОРЯТУНОК І МОБІЛЬНІСТЬ: ШВИДКІ, МЕДОБЛАДНАННЯ і АВТО ДЛЯ ЗАХИСНИКІВ

У взаємодії з колективом волинської екстренки, а також за співпраці з меценатами та волонтерами голова Волиньради Григорій Недопад передав 4 військовим підрозділам найчастіше ними запитуване – автомобілі та спецзасоби для транспортування поранених.

Зокрема, дві карети швидкої підвищеної прохідності сьогодні із обласної комунальної власності передали на баланс князівської бригади та одному із батальйонів тероборони. Санітарний транспорт додатково укомплектували майже 60-ма змінними автопокришками та чотирьохстами літрами моторного мастила.

Окрім того, колектив центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф сформував і повний набір засобів для транспортування поранених: м’які і тверді ноші, реанімаційні комплекти з можливістю подачі кисню, портативні кардіографи і, звісно ж, медикаменти. До вантажу також додали вакуумні матраци, каремати, спальні мішки та продукти тривалого зберігання. «Усе найкраще – нашим воїнам», – так прокоментував акт передачі швидких та медичного вантажу керівник волинської екстренки Володимир Шмаль.

Голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що автотранспорт, в тому числі і спеціалізований, це те, що найчастіше озвучують військові у своїх запитах. «Ми намагаємося миттєво реагувати на такі прохання. На сьогодні нашим захисникам вже доправлено не один десяток автотранспорту. Це і позашляховики, і техніка для земляних робіт, вантажівки, автобуси, тягачі, лавети, санітарний транспорт. При потребі техніка дообладнується та доукомплектовується. Щиро віримо, що це полегшує та убезпечує життя бійців на фронті», – заначив очільник Волиньради.

Також сьогодні Григорій Недопад передав два легковики у користування окремій тактичній групі «Арей» та одному з добробатів. Авто, а також кілька комплектів шин до них, придбані за сприяння меценатів та доправлені з-за кордону зусиллями волонтерів.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*