офіційний сайт

В ОБЛАСТЬ НАДІЙШЛИ ПОНАД 200 МІЛЬЙОНІВ ДОДАТКОВИХ ДЕРЖАВНИХ СУБВЕНЦІЙ

Під час засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики депутати погодили розподіл цільових державних субвенцій на оплату різниці в тарифах на енергоносії та на будівництво, ремонт і утримання комунальних і місцевих доріг.

Кілька днів тому уряд виділив кошти з державного бюджету на покриття різниці в тарифах у зв’язку з різким здорожчанням газу та електроенергії. Волині надійшло без малого 154 мільйони гривень на опалу послуг з тепло і водопостачання. 131 мільйон з них розподілять між п’ятьма громадами: Луцькою, Володимир-Волинською, Ковельською, Нововолинською міськими та Прилісненською сільською. 

Голова бюджетної комісії Орест Маховський уточнив принцип відбору громад, а також чому не розподілена уся сума субвенції.  Як повідомив очільник управління ЖКГ ОДА Андрій Пиріг, лише ці 5 громад використовують блакитне паливо для теплової генерації. Директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк додав, що залишок асигнувань обсягом у 22, 6 мільйона гривень повернуться у державний бюджет, оскільки перевірка Управління Західного офісу Держаудитслужби виявила  недотримання комунальними підприємствами «Луцьктепло» та «Володимир-Волинськтеплоенерго» вимог Методики, за якою розраховується заборгованості з різниці в тарифах, що стало причиною  завищення розрахункової потреби до відшкодування.

Також з державного бюджету надійшов черговий транш субвенції обсягом у 73 мільйони гривень на будівництво, ремонт та утримання комунальних автошляхів і доріг та вулиць місцевого значення. 53 мільйони з них спрямовуються департаменту інфраструктури ОДА, як замовнику робіт та головному розпоряднику коштів, решта 20 мільйонів гривень – територіальним громадам, які встигли до заявленої дати підготувати акти за виконані дорожні роботи.

Орест Маховський поцікавився, як бути тим громадам, які завершили ремонтні роботи, але до переліку розподілу цільової субвенції не увійшли. Керівник департаменту інфраструктури Сергій Мишленик запевнив, що ці державні кошти є перехідними, і громади, які до кінця 2021 року не встигнуть отримати гроші за виконані роботи,  будуть у числі перших на фінансування, але вже у січні наступного року.

Члени бюджетної комісії погодили розподіл обох субвенцій. 

24 ГРУДНЯ – ПОЗАЧЕРГОВА БЮДЖЕТНА СЕСІЯ ВОЛИНЬРАДИ

Розпорядження скликати позачергову одинадцяту сесію обласної ради восьмого скликання сьогодні підписав очільник депутатського корпусу Григорій Недопад.

Пленарне засідання відбудеться 24 грудня о 10.00 годині у залі засідань обласної ради.

До розгляду пропонується питання:

  1. Про обласний бюджет на 2022 рік.
  2. Різне.

НОВОРІЧНІ ГОСТИНЦІ – ДЛЯ ДІТОК ВАЖКОЇ ДОЛІ

Голова Волиньради Григорій Недопад з подарунками відвідав вихованців обласного дитячого центру соціально-психологічної реабілітації, що у Ковелі.

Центр соціально-психологічної реабілітації призначений для дітей віком від 3 до 18 років, які опинились у складних життєвих обставинах. Зараз комплексну допомогу – соціальну, психологічну, педагогічну, медичну тут отримують понад 40 вихованців.

Директорка закладу Галина Йовик, яка працює на цій посаді трохи більше року, провела екскурсію центром, аби показати  голові облради, що вдалося за цей період зробити.

«Ми обладнали три кабінети психолога,  простору релаксаційну кімнату та розпочали облаштування  сенсорної кімнати. Усе це допомагає нашим педагогам  проводити корекційно-розвивальну роботу, впроваджувати різні методики, стимулювати активність дітей з низькою мотивацією до навчання, або ж, навпаки, заспокоїти дітей з підвищеною агресією, тривожними розладами, гіперактивністю. Крім того, ми активно співпрацюємо з благодійниками. З їхньою допомогою облаштували кабінет дошкільного виховання, де вихователі проводять заняття з підготовки дітей до школи»,  – розповідає Галина Йовик.

А ще в центрі створили клуб «Домовичок», тут малеча навчитиметься куховарити чи майструвати.

Григорій Недопад зазначив, що умови та атмосфер, створені в центрі, допомагають дітям не тільки пройти психологічну реабілітацію, соціальну адаптацію, але й при цьому почуватися затишно і менш гостро переживати розлуку з рідними.

«Ви створюєте сімейний затишок і даруєте любов дітям, які, на жаль, це не завжди отримують від батьків. Малюки чудові – вони гарно співають, розповідають вірші, надзвичайно чемні і відчувається, що кожен з них любить вас з усією щирістю своєї дитячої душі. Тому хотілося б, аби вони були завжди здорові та тішили вас, педагогів, своїми успіхами. Ми ж будемо вас підтримувати і надалі намагатимемося створювати дива для дітлахів», – зазначив Григорій Недопад. Напередодні новорічно-різдвяних свят він привіз вихованцям подарунки і солодощі.

ВОЛИНЬРАДА ВІДТЕПЕР І В ТЕЛЕГРАМ КАНАЛІ

Переходьте за посиланням, підрисуйтеся і першими дізнавайтеся новини краю та найвищого представницького органу у телеграфному режимі.

https://t.me/volynrada

У ЛУЦЬКУ ЗАСЯЛИ ЯЛИНКИ І ВІФЛЕЄМСЬКИЙ ВОГОНЬ

Урочисте засвічення головної новорічної ялинки Луцька традиційно відбувається у день вшанування покровителя міста Миколи Чудотворця.

Святкові вогні двохсот гірлянд замерехтіли одразу на трьох кількадесят метрових ялинах, а з ними і  новорічна вулична ілюмінація. Привітав дорослих і малечу з теперішнім і прийдешніми святами сам Святий Миколай, а владика Михаїл передав містянам Віфлеємський вогонь.

Від імені голови Волиньради та депутатського корпусу з вітальним словом до лучан звернувся заступник голови Григорій Пустовіт: «Новорічно-різдвяні свята – це дні світлих надій, очікування дива, прояву добра. Бажаю прожити їх у радості і благості, а рік прийдешній – у доброму здоров’ї, родинному достатку й суспільному процвітанні, в любові з близькими і злагоді із ближніми», – побажав він присутнім.

Від сьогодні  в обласному центрі також запрацюють резиденція Святого Миколая, вулиця Різдвяних Янголів і традиційний святковий ярмарок

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД: «КУЛЬТУРА МАЄ СТАТИ НЕВІД’ЄМНОЮ СКЛАДОВОЮ ТУРИЗМУ»

У Луцьку відбувся культурний форум: Волинь-2022, участь в якому взяли ініціатори й організатори мистецьких заходів, діячі мистецтв та культурних спілок, представники влади та територіальних громад. Участь у форумі взяв голова Волиньради Григорій Недопад та консультант з питань туризму і промоції облради Стас Ольшевський.

Об’єднавча зустріч мала на меті налагодження партнерства і відкритого діалогу для взаємодії та співпраці у сфері туризму, культурних і креативних індустрій у 2022 році.

У своєму презентаційному виступі Григорій Недопад зазначив. Що в умовах обмежених індустріальних потужностей перспективним напрямком розвитку області має стати туризм. Для цього на Волині є усі передумови: інфраструктура, природний потенціал, історично-архітектурне і культурне наповнення. При цьому рекреація здебільшого носить сезонний характер, а сама галузь далека від того аби вважатися економічно ефективною. Окремі громади мають свої власні проекти розвитку туризму, ремесел, рекреації. Але усе це потребує системності і виразної стратегії.

«І світові тенденції, і наш власний досвід засвідчують, що традиційні курортний, пляжний, історичний чи зелений  туризм варто урізноманітнювати і збагачувати мистецькими активностями і культурною складовою. На це є великий попит. Приклад – два нових фестивалі в інтерактивному форматі, які з’явилися цього року на Волині – олицька «Переберія» і «Торчинський ярмарок».  Тобто, туриста потрібно зацікавлювати не тільки окремим об’єктом туристичної дестинації, а й включати його в сучасне культурне середовище – залучати до культурних подій і практик, різножанрових мистецьких феєрій, в тому числі із залученням новітніх технологій. Саме для того ми в області і упорядковуємо календар фестивалів та створюємо презентаційні матеріали як на рівні Волині, так і кожної громади, щоб систематизувати всі події в культурному житті краю. Я дуже розраховую на вашу допомогу у формуванні і області культурної індустрії як основи якісного туристичного продукту європейського рівня. Маю надію, що сьогоднішнє наше зібрання неабияк прислужиться цій меті», – висловив сподівання Григорій Недопад.

Він також зазначив, що обласна рада допомагатиме громадам налагодити співпрацю з Українським культурним фондом для підтримки створення мистецьких проєктів.

Григорій Пустовіт привітав працівників виконавчої служби з професійним святом

17 грудня відзначається День працівника державної виконавчої служби. З професійним святом від імені очільника Волиньради та усього депутатського корпусу працівників привітав заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

«Державність, як довершена форма суспільного існування, виникла не тоді, коли були написані закони, а тоді, як з’явилося переконання неухильного їх дотримання. І ваша роль у цьому процесі дуже важлива, бо ви покликані забезпечити верховенство права в країні. До професійних якостей вашого фаху, окрім бездоганного знання законів, належать і такі людські чесноти, як  справедливість, принциповість, та неупередженість. Відтак якістю вашої професійності визначається не лише рівень правової держави, а й стан правової культури суспільства. Впевнений, що усім вам властиве усвідомлене почуття відповідальності, що ви ревно служитимете інтересам України та її громадян і надалі докладатимете зусиль задля утвердження на теренах краю ідеалів верховенства права та справедливості».

Також Григорій Пустовіт нагородив почесною грамотою обласної ради працівників державної виконавчої служби Валентину Сидорук, Юрія Дуду та Володимира Пожара.

АСОЦІАЦІЮ МІЖНАРОДНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ ВОЛИНІ ТА РІВНЕНЩИНИ ОЧОЛИВ ВОЛИНЯНИН

На зборах Ради регіону Волинської та Рівненської областей Асоціації міжнародних автоперевізників України обрали голову та обговорили проблемні питання організації  вантажоперевезень за кордон. На засідання був запрошений і голова Волинської обласної ради Григорій Недопад.

До складу Асоціації входить 32 перевізники, з яких 22 – представляють Волинь, а ще 9 – Рівненську область. Сьогодні загальним рішенням учасники регіональних зборів обрали нового керівника організації, її очолив депутат Волинської обласної ради Віктор Козак.

Крім того, під час засідання обговорили питання щодо надання перевізникам дозволів на міжнародні автомобільні вантажні перевезення, зокрема, до Польщі. За останні 5 років товарообіг між двома країнами збільшився удвічі, одночасно кількість дозволів зменшилась на 40 тисяч .

Григорій Недопад також зазначив, що у тісній співпраці із АсМАП Волиньрада намагається вирішити питання збільшення квоти на вантажні перевезення.

«Ми разом з Віктором Козаком мали розмову із заступником Міністра інфраструктури Мустафою Найємом щодо ситуації, яка склалася на українсько-польському кордоні. В Мінінфраструктури про це знають і зараз ми спільно працюємо над вирішенням цієї проблеми, – зазначив Григорій Недопад. – Крім того, ми обговорювали питання щодо розширення митного посту «Ягодин». Це дозволить пришвидшити перетин кордону та створить належні умови для вантажних перевезень».

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*