офіційний сайт

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД: «КУЛЬТУРА МАЄ СТАТИ НЕВІД’ЄМНОЮ СКЛАДОВОЮ ТУРИЗМУ»

У Луцьку відбувся культурний форум: Волинь-2022, участь в якому взяли ініціатори й організатори мистецьких заходів, діячі мистецтв та культурних спілок, представники влади та територіальних громад. Участь у форумі взяв голова Волиньради Григорій Недопад та консультант з питань туризму і промоції облради Стас Ольшевський.

Об’єднавча зустріч мала на меті налагодження партнерства і відкритого діалогу для взаємодії та співпраці у сфері туризму, культурних і креативних індустрій у 2022 році.

У своєму презентаційному виступі Григорій Недопад зазначив. Що в умовах обмежених індустріальних потужностей перспективним напрямком розвитку області має стати туризм. Для цього на Волині є усі передумови: інфраструктура, природний потенціал, історично-архітектурне і культурне наповнення. При цьому рекреація здебільшого носить сезонний характер, а сама галузь далека від того аби вважатися економічно ефективною. Окремі громади мають свої власні проекти розвитку туризму, ремесел, рекреації. Але усе це потребує системності і виразної стратегії.

«І світові тенденції, і наш власний досвід засвідчують, що традиційні курортний, пляжний, історичний чи зелений  туризм варто урізноманітнювати і збагачувати мистецькими активностями і культурною складовою. На це є великий попит. Приклад – два нових фестивалі в інтерактивному форматі, які з’явилися цього року на Волині – олицька «Переберія» і «Торчинський ярмарок».  Тобто, туриста потрібно зацікавлювати не тільки окремим об’єктом туристичної дестинації, а й включати його в сучасне культурне середовище – залучати до культурних подій і практик, різножанрових мистецьких феєрій, в тому числі із залученням новітніх технологій. Саме для того ми в області і упорядковуємо календар фестивалів та створюємо презентаційні матеріали як на рівні Волині, так і кожної громади, щоб систематизувати всі події в культурному житті краю. Я дуже розраховую на вашу допомогу у формуванні і області культурної індустрії як основи якісного туристичного продукту європейського рівня. Маю надію, що сьогоднішнє наше зібрання неабияк прислужиться цій меті», – висловив сподівання Григорій Недопад.

Він також зазначив, що обласна рада допомагатиме громадам налагодити співпрацю з Українським культурним фондом для підтримки створення мистецьких проєктів.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*