офіційний сайт

В ОБЛАСТЬ НАДІЙШЛИ ПОНАД 200 МІЛЬЙОНІВ ДОДАТКОВИХ ДЕРЖАВНИХ СУБВЕНЦІЙ

Під час засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики депутати погодили розподіл цільових державних субвенцій на оплату різниці в тарифах на енергоносії та на будівництво, ремонт і утримання комунальних і місцевих доріг.

Кілька днів тому уряд виділив кошти з державного бюджету на покриття різниці в тарифах у зв’язку з різким здорожчанням газу та електроенергії. Волині надійшло без малого 154 мільйони гривень на опалу послуг з тепло і водопостачання. 131 мільйон з них розподілять між п’ятьма громадами: Луцькою, Володимир-Волинською, Ковельською, Нововолинською міськими та Прилісненською сільською. 

Голова бюджетної комісії Орест Маховський уточнив принцип відбору громад, а також чому не розподілена уся сума субвенції.  Як повідомив очільник управління ЖКГ ОДА Андрій Пиріг, лише ці 5 громад використовують блакитне паливо для теплової генерації. Директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк додав, що залишок асигнувань обсягом у 22, 6 мільйона гривень повернуться у державний бюджет, оскільки перевірка Управління Західного офісу Держаудитслужби виявила  недотримання комунальними підприємствами «Луцьктепло» та «Володимир-Волинськтеплоенерго» вимог Методики, за якою розраховується заборгованості з різниці в тарифах, що стало причиною  завищення розрахункової потреби до відшкодування.

Також з державного бюджету надійшов черговий транш субвенції обсягом у 73 мільйони гривень на будівництво, ремонт та утримання комунальних автошляхів і доріг та вулиць місцевого значення. 53 мільйони з них спрямовуються департаменту інфраструктури ОДА, як замовнику робіт та головному розпоряднику коштів, решта 20 мільйонів гривень – територіальним громадам, які встигли до заявленої дати підготувати акти за виконані дорожні роботи.

Орест Маховський поцікавився, як бути тим громадам, які завершили ремонтні роботи, але до переліку розподілу цільової субвенції не увійшли. Керівник департаменту інфраструктури Сергій Мишленик запевнив, що ці державні кошти є перехідними, і громади, які до кінця 2021 року не встигнуть отримати гроші за виконані роботи,  будуть у числі перших на фінансування, але вже у січні наступного року.

Члени бюджетної комісії погодили розподіл обох субвенцій. 

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*