офіційний сайт

ВОЛИНЯНИ ВШАНУВАЛИ РОЗСТРІЛЯНИХ В’ЯЗНІВ ЛУЦЬКОЇ ТЮРМИ

23 червня 1941 року минають 83-ті роковини, відколи енкаведисти без суду і слідства розстріляли близько 2 тисяч бранців Луцької в’язниці. Серед полеглих – молоді патріоти, активісти Організації українських націоналістів, священнослужителі, представники наукової та творчої інтелігенції.

Аби вшанувати пам’ять жертв злочину тоталітарної системи, під стінами колишньої Луцької тюрми відбулися скорботні заходи. У них взяли участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк, члени родин політв’язнів, правоохоронці, військовослужбовці, духовенство, студентська молодь та представники громадськості.

За невинно убієнними відслужили панахиду, яку очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл, а також освятили пам’ятні дошки з іменами загиблих під час трагедії. “Ми не маємо права забувати цих людей, повинні зробити висновки, хто наш сусід і які його методи впливу на українців, котрі не хочуть коритися рабській ідеології. Маємо бути мужніми, впевненими і об’єднаними — тоді перемога буде за нами”, – звернувся у своїй промові до присутніх владика Михаїл. Опісля керівники області та міста, а також рідні загиблих поклали квіти до меморіальних дошок.

У КОВЕЛІ ЗАПАЛИЛИ ОЛІМПІЙСЬКИЙ ВОГОНЬ, ВІН РОЗІЙДЕТЬСЯ УСІМА РЕГІОНАМИ

Цьогоріч Волині випала нагода і відповідальність відкривати Олімпійський День в Україні. Олімпійський прапор підняли у Ковелі під час фестивалю фізичної культури і спорту.

На відновленому у місті залізничників стадіоні «Локомотив» зібралося більше тисячі людей – це професійні спортсмени та олімпійці, ветерани спорту і зовсім юні прихильники фізичної культури, представники регіональних осередків НОКУ з усіх куточків України, керівники національних федерацій із різних видів спорту, місцева влада і ковельчани.

Старт всеукраїнського Олімпійського дня ознаменувало підняття Олімпійського стягу, а президент Національного Олімпійського Комітету України Вадим Гутцайт запалив Олімпійський вогонь.

До учасників звернувся голова Волиньради, керівник обласного осередку НОК Григорій Недопад: «Сьогодні Ковель став Олімпійською столицею України. Для нас, волинян, і для мене особисто – це надзвичайно велика честь і відповідальність. Я дякую президенту НОКУ Вадиму Марковичу Гутцайту за цю можливість і високу довіру. Учасникам фестивалю фізичної культури та спорту я бажаю успішного фінішу, а глядачам – видовищних змагань. Все буде Україна!».

Увесь Ковель сьогодні перетворився на велетенський спортмайданчик: від центрального парку стартував патріотичний пробіг «Воля до Перемоги», який присвятили пам’яті полеглих українських героїв, а у різних мікрорайонах тривав дитячий фестиваль з футболу «Футболоманія», участь у якому взяли понад 400 юних футболістів з усіх громад області.

Окрім участі у спортивно-масових дійствах представники регіональних відділень НОКУ також мали змогу ознайомитися з досвідом роботи та матеріальною базою Ковельського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та інших об’єктів спортивної інфраструктури міста.

«КАПСУЛА ЧАСУ», ОЛІМПІЙСЬКІ ЛАВИ І ПЛЯЖНИЙ ВОЛЕЙБОЛ: ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОЛІМПІЙСЬКИЙ ФОРУМ, ДЕНЬ ДРУГИЙ

Учасники всеукраїнського семінару долучилися до патріотичних заходів та спортивних дійств, приурочених Міжнародному Олімпійському дню.

Президент НОК України Вадим Гутцайт спільно із очільником Волинського осередку НОКУ, головою обласної ради Григорієм Недопадом за участі керівників регіональних відділень та виконавчої дирекції НОКУ заклали «Капсулу часу». Це патріотичне послання майбутнім поколінням українців ініціатори задуму рекомендують відкрити 24 серпня 2041 року, у день 50-ої річниці Незалежності України.

Також на території однієї з обласних комунальних оздоровниць за сприяння Національного Олімпійського комітету України та Шацької селищної територіальної громади було встановлено символічні «Олімпійські лави».

«Семінар триває і об’єднує на Волині усю олімпійську спільноту держави. Сьогодні ми продовжуємо форум цією символічною подією, яку присвячуємо Міжнародному Олімпійському дню. Усі регіони України під час заходу поєдналася своїми стягами, серцями та українським духом. Я переконаний, що ця подія залишиться у нашій пам’яті доброю згадкою назавжди, а також стане потужним меседжем для наших нащадків. Такі цінні моменти неодмінно будуть вписані золотими літерами в історію Волині та Національного Олімпійського комітету України», – сказав у вітальному слові Григорій Недопад.

До вітань доєднався й президент НОК України Вадим Гутцайт. Він висловив вдячність волинянам за організацію патріотичного дійства та привітав функціонерів олімпійського руху із цією знаковою подією всеукраїнського масштабу.

Спортивні активності для учасників семінару продовжились участю в офіційному відкритті обласного Фестивалю з пляжного волейболу. У цих командних змаганнях взяли участь 35 чоловічих та жіночих команд з різних куточків Волині.

Окрім того на території Шацької селищної громади гості ознайомились із роботою окремих приватних та комунальних підприємств.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*