офіційний сайт

«ВИДАТНІ УКРАЇНЦІ»: НА ВОЛИНІ – ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ЮНИХ НАУКОВЦІВ

Всеукраїнська науково-практична конференція школярів-дослідників присвячена 175-річчю від дня народження видатної української письменниці та громадської діячки Олени Пчілки. Участь у відкритті заходу взяв перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Форум проводиться за ініціативи Національного центру «Мала академія наук України» спільно з Волинською обласною Малою академією наук та ВНУ імені Лесі Українки. До участі у конференції на конкурсних засадах було відібрано 30 учасників з різних регіонів України.

Свої виступи та доповіді юні науковці презентуватимуть за кількома напрямами, які вони попередньо вивчали та досліджували. А саме: біографія Олени Пчілки в контексті епохи; наукова, творча та громадська діяльність Олени Пчілки; родина Драгоманових-Косачів в історії України; Олена Пчілка в колі сучасників; мовотворчість Олени Пчілки; вплив Олени Пчілки на становлення Лесі Українки.

До учасників та організаторів науково-практичної конференції звернувся перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук. «Окупаційні режими, які в різні часу були на території України, найперше намагалися робити усе, аби ми забули та не вшановували своїх видатних діячів, а це неприпустимо для самодостатньої нації. Так, за радянських часів Олену Пчілку позиціонували виключно як маму Лесі Українки і фольклористку. А насправді багато істориків сьогодні сходяться на думці, що вона була першою українською жінкою-націоналісткою. Про неї дуже високої думки були такі основоположники українського націоналізму, як Микола Міхновський, Дмитро Донцов та інші. Публіцистика і критичні статті Олени Пчілки про тогочасну ситуацію в російській імперії, що увійшли до часопису, який вона видавала, є актуальними для відстоювання наших національних інтересів й дотепер. Я б навіть міг назвати її сталевою жінкою, адже в той час, коли бути українцем було просто небезпечно, вона мала мужність вголос висловити свою чесну думку і непохитну позицію. Я переконаний, що саме діяльність видатних українців сьогодні призвела до того, що ми маємо свою державу, якою дорожимо і гордимося, а також докладаємо максимум зусиль, щоб вона вистояла і перемогла у цій війні», – резюмував він.

СТАРТУВАВ ОБЛАСНИЙ ЕТАП ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ “СОКІЛ” (“ДЖУРА”)

До гри, яка упродовж двох днів триватиме на Ковельщині, доєдналися близько 200 учасників з усіх громад області. Привітав команди перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Гра «Сокіл» («Джура») є базовою основою для комплексної системи національно-патріотичного виховання учнівської молоді в Україні. Основна її мета – це відродження національних традицій і культурної спадщини, формування всебічно розвиненої, духовної особистості, набуття учнями знань, умінь та навичок, необхідних захиснику України. Базою організації гри в освітніх закладах є: учнівське самоврядування, засноване на традиціях козацького кола, вільного народного віче; добровільне об’єднання дітей та молоді для виконання завдань гри у рій – клас, гурток тощо, сотню –паралель класів, курінь – заклад освіти.

Упродовж гри діти навчаються під час майстер-класів з домедичної підготовки, інженерно-саперної справи, зброярської та тактичної підготовки, беруть участь у конкурсах.

«Патріотичне виховання на Волині має давні і добрі традиції. Бо ще 100 років тому, в часи УНР, була величезна кількість воїнів, які брали участь у вишколах та продовжували традиції козаків. Ці змагання мають надзвичайне значення для українських школярів, адже гартують їхнє тіло і дух. Ці діти будуть гідними захисниками своєї держави», – переконаний Юрій Поліщук.

Переможці обласного етапу будуть представляти Волинь на всеукраїнському рівні.

«В ХОЛОДНОМУ МЕТАЛІ МИ ВІДЧУЛИ ТЕПЛО ВАШИХ СЕРДЕЦЬ», – ВОЛИНСЬКІ ХІРУРГИ – ЧЕСЬКОМУ НАРОДУ

До обласної лікарні навідалися Генеральний консул головної амбасади Чеської Республіки у Львові Девід Нови та його заступник Владімір Кадлец, котрі нещодавно у якості гуманітарної допомоги від чеського уряду передали клініці обладнання для операційних.

Голова Волиньради Григорій Недопад зауважив, що дипломатів запросили не лише з метою висловити вдячність за підтримку, а й для того, аби вони особисто упевнилися, що устаткування інтенсивно використовується. «З часу нашої телефонної розмови, під час якої ви запропонували допомогти з хірургічним обладнанням, минуло трохи більше місяця. Сказати відверто, я не сподівався, що воно надійде так швидко. Тож від імені лікарів, пацієнтів, волинян і від себе особисто дякую чеському уряду та народові за таку важливу і актуальну допомогу у цей важкий для нас час», – звернувся очільник обласної ради до амбасадорів.

Про те, як використовується надане обладнання загальною вартістю майже 17 мільйонів гривень, а це сучасні функціональні операційні столи, спеціальне хірургічне освітлення та біполярні електрокоагулятори з генераторами, не лише розповіли, а й продемонстрували хірурги. «Ми отримали відмінне сучасне устаткування, яке бачили лише під час міжнародних конференцій. Воно надзвичайно ергономічне, зі спеціальними системами для різних профілів: загальної, урологічної, судинної та нейрохірургії. Завдяки вашій допомозі нам вдалося збільшити кількість оперативних втручань. Повірте, у цьому холодному металі ми відчули тепло чеських сердець», – запевнив завідувач операційного центру клініки Іван Бобрик.

Директор головної лікарні області Олександр Дудар розповів чеським консулам, що дві третини ліжкового фонду медзакладу – це саме хірургічні ліжка: «У нас функціонують три десятки операційних. Щорічно виконується понад 22 тисячі оперативних втручань різної складності, більше 80 щодня. Надане вами обладнання суттєво покращило якість хірургічної допомоги. Тож ми щиро вдячні за підтримку». Він також нагородив дипломатів подяками.

«Охорона здоров’я і медицина – це завжди пріоритетна галузь, а особливо зараз тут, в Україні, де ви протидієте агресії росії. Я щасливий, що це обладнання вже працює і допомагає рятувати життя. Подяка і повага за все, що ви робите!», – зазначив у відповідь Генеральний консул Генерального консульства Чеської Республіки у Львові Девід Нови.

МЕДИЧНА КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА КАДРОВЕ ПИТАННЯ

Члени постійної депутатської комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства вивчили питання на підставі заяви колишнього т.в.о генерального директора обласного фтизіопульмонологічного центру Івана Нискогуза.

Із займаної посади він мобілізувався до лав Збройних сил України. За цей період на виконання рішення сесії обласної ради очолюване ним комунальне підприємство було реорганізоване шляхом приєднання до обласної інфекційної лікарні та до проведення конкурсу на зайняття вакантної посади призначено виконувача обов’язків керівника об’єднаного медичного закладу.

Як повідомила членам профільної комісії начальниця відділу з питань управління об`єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області Олена Кузьменко, відповідно до вимог законодавства Івана Низкогуза було повідомлено про вивільнення з посади керівника фтизіопульмонологічного центру внаслідок реорганізації.

10 червня 2024 року Іван Нискогуз звільнився із військової служби у запас у зв’язку з інвалідністю та звернувся до голови обласної ради з клопотанням про призначення його на посаду виконувача обов’язків керівника вже об’єднаної з протитуберкульозним диспансером обласної інфекційної лікарні. Від запропонованої йому єдиної на цей час вакантної посади у медустанові – завідувача інформаційно-аналітичного відділу він відмовився.

Оскільки, згідно із законодавством керівник комунального підприємства призначається лише за результатами конкурсного відбору і на їх підставі рішенням сесії, більшістю голосів постійна профільна комісія рекомендувала голові обласної ради Григорію Недопаду у найближчі терміни оголосити конкурс на зайняття вакантної посади директора обласної інфекційної лікарні.

Порядок денний засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства

  1. Про допуск до роботи Нискогуза Івана Онуфрійовича.
    Ініціатор внесення: відділ з питань управління обєктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області Волинської обласної ради (підстава ‒ лист (вхідний № 1/1906/55/1-24 від 18 червня 2024 року).
    Доповідає: Олена Кузьменко, начальник відділ з питань управління обєктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області Волинської обласної ради.
    1. Про розгляд заяви Нискогуза Івана Онуфрійовича від 12 червня 2024 року.
      Ініціатор внесення: відділ з питань управління обєктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області Волинської обласної ради (підстава ‒ лист (вхідний № 1/1938/55/1-24 від 18 червня 2024 року).
      Доповідає: Олена Кузьменко, начальник відділ з питань управління обєктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області Волинської обласної ради.
  2. Різне.

    Засідання комісії відбудеться 19 червня об 11.00 годині у пресцентрі обласної ради в режимі відеоконференції.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*