офіційний сайт

«ВИДАТНІ УКРАЇНЦІ»: НА ВОЛИНІ – ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ЮНИХ НАУКОВЦІВ

Всеукраїнська науково-практична конференція школярів-дослідників присвячена 175-річчю від дня народження видатної української письменниці та громадської діячки Олени Пчілки. Участь у відкритті заходу взяв перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Форум проводиться за ініціативи Національного центру «Мала академія наук України» спільно з Волинською обласною Малою академією наук та ВНУ імені Лесі Українки. До участі у конференції на конкурсних засадах було відібрано 30 учасників з різних регіонів України.

Свої виступи та доповіді юні науковці презентуватимуть за кількома напрямами, які вони попередньо вивчали та досліджували. А саме: біографія Олени Пчілки в контексті епохи; наукова, творча та громадська діяльність Олени Пчілки; родина Драгоманових-Косачів в історії України; Олена Пчілка в колі сучасників; мовотворчість Олени Пчілки; вплив Олени Пчілки на становлення Лесі Українки.

До учасників та організаторів науково-практичної конференції звернувся перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук. «Окупаційні режими, які в різні часу були на території України, найперше намагалися робити усе, аби ми забули та не вшановували своїх видатних діячів, а це неприпустимо для самодостатньої нації. Так, за радянських часів Олену Пчілку позиціонували виключно як маму Лесі Українки і фольклористку. А насправді багато істориків сьогодні сходяться на думці, що вона була першою українською жінкою-націоналісткою. Про неї дуже високої думки були такі основоположники українського націоналізму, як Микола Міхновський, Дмитро Донцов та інші. Публіцистика і критичні статті Олени Пчілки про тогочасну ситуацію в російській імперії, що увійшли до часопису, який вона видавала, є актуальними для відстоювання наших національних інтересів й дотепер. Я б навіть міг назвати її сталевою жінкою, адже в той час, коли бути українцем було просто небезпечно, вона мала мужність вголос висловити свою чесну думку і непохитну позицію. Я переконаний, що саме діяльність видатних українців сьогодні призвела до того, що ми маємо свою державу, якою дорожимо і гордимося, а також докладаємо максимум зусиль, щоб вона вистояла і перемогла у цій війні», – резюмував він.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*