офіційний сайт

ВОЛИНЬ МОЖЕ СТАТИ ОДНИМ ІЗ ЛЕГКОАТЛЕТИЧНИХ ЦЕНТРІВ КРАЇНИ

Голова обласної ради, очільник регіонального осередку НОКУ Григорій Недопад провів робочу зустріч із керівницею Федерації легкої атлетики України, народною депутаткою Ольгою Саладухою.

До предметної розмови щодо перспектив розвитку легкої атлетики в області також долучились директор західного центру олімпійської підготовки з легкої атлетики Олег Вегнер та керівник обласного центру здоров’я населення «Спорт для всіх» Олександр Хриплюк.

Ольга Саладуха – чемпіонка світу, триразова чемпіонка Європи в потрійному стрибку, бронзова призерка Олімпійських ігор 2012 року, перша українка, яка здобула перемогу в загальному заліку Діамантової ліги, та багаторазова її переможниця. Так, очоливши минулоріч Федерацію легкої атлетики України, вона неабияк вболіває за розвиток цього виду спорту. Саме тому особисто вивчає першочергові потреби з поліпшення спортивної інфраструктури та перспективи розвитку легкої атлетики в регіонах.

«Майбутні олімпійці, чемпіони та призери виховуються саме на місцях, тому ми намагаємось налагодити предметну комунікацію і співпрацю з регіональними та локальними легкоатлетичними спільнотами, вивчаємо їхні потреби, допомагаємо в роботі, а також сприяємо відбору найталановитіших спортсменів. ФЛАУ робить все можливе для того, щоб залучати до спорту дітей і молодь. І легка атлетика як «королева спорту» повинна бути в авангарді цих процесів», – зауважила Ольга Саладуха.

Очільниця федерації також озвучила намір використовувати головну спортивну арену Волині – стадіон «Авангард» для проведення всеукраїнських та європейських легкоатлетичних першостей. Відтак, звернулась до голови обласної ради із проханням посприяти належній підготовці стадіону.

«Я неабияк зацікавлений у розвитку спорту, зокрема і легкої атлетики в нашій області, проведенню тут престижних загальноукраїнських та міжнародних чемпіонатів. На щастя цьому сприяє й безпекова складова тилового регіону. Оскільки стадіон «Авангард» перебуває у комунальній власності Луцької міської тергоромади, я ініціюватиму відповідні зустрічі та перемовини із міським головою, аби максимально посприяти у вирішенні цього питання, адже йдеться про відродження славних легкоатлетичних традицій Волині» , – зауважив Григорій Недопад.

Сторони також обговорили можливість включення волинських суддів до складу делегацій на офіційні міжнародні змагання для набуття досвіду; вирішення питання щодо безперешкодного бронювання тренерів та провідних спортсменів для виїзду за кордон для участі у змаганнях міжнародного рівня; необхідність продовження практики присвоєння заслужених звань провідним спортсменам та працівникам фізичної культури і спорту, а також перспективи зведення на Волині сучасної спортивної бази для проведення навчально-тренувальних зборів національного рівня.

«ЯРФЕСТ»: У ЛЕСИНОМУ ВИШІ – ЯРМАРОК НАУКИ

Офіційне відкриття дійства відвідав голова Волиньради Григорій Недопад.

У ВНУ ім. Лесі Українки “ЯрФест”, як ефективну, сучасну та інтерактивну форму спілкування науковців із громадськістю, традиційно проводять з 2017 року. Основна мета – популяризація наукових досліджень, сприяння інтелектуальному та творчому розвитку молоді, ознайомлення абітурієнтів з особливостями вступної кампанії та навчання. У програмі заходу: демонстрації робототехнічних платформ, цікаві досліди з фізики та хімії, флешмоби, інтерактивні заняття, усілякі експерименти, арт-практики, виставки та майстер-класи, до яких можуть долучитися всі охочі.

Ректор Лесиного вишу Анатолій Цьось наголосив, що фестиваль, як і більшість заходів вишу, окрім просвітницької, має також і благодійну мету. «За попередніми підрахунками упродовж місця в рамках різних заходів нам вдалось зібрати понад пів мільйона гривень, які маємо намір спрямувати на закупівлю дронів для наших воїнів»,- заначив він.

До учасників заходу звернувся й голова обласної ради Григорій Недопад. Він привітав професорсько-викладацький склад та студентство з прийдешнім Днем науки. «ЯрФест – це креативна та практична презентація кращих наукових надбань кожного із факультетів. Це також свого роду рекламна кампанія для громадськості та майбутніх абітурієнтів, які незабаром обиратимуть виш для продовження освіти. Цей ярмарок стане для них чудовою нагодою визначитися зі своїм майбутнім фахом. Також висловлюю велику вдячність керівництву, викладачам та студентам, які долучились до благодійної місії підтримки українських захисників», – підкреслив він.

Також сьогодні за вагомий особистий внесок у розвиток наукової діяльності грамотами і подяками відзначили викладачів університету, а кращих студентів нагородили дипломами за підсумками загальноуніверситетських конкурсів.

СУСПІЛЬНА РЕІНТЕГРАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ І ПЕРСПЕКТИВИ ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

До роботи благодійної науково-практичної конференції із зазначеної тематики долучився перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. В обговоренні взяли участь також представники різних гілок влади, громадського сектору та військовослужбовці.

Організатором заходу заходу виступила громадська організація «Інститут транскордонних ініціатив», а його партнерами – Волинська обласна рада, Луцька Міська Рада, Лабораторія проектів та ініціатив, Rotary Club Lutsk Volyn Pride

Народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Тарас Тарасенко зауважив, що найперше варто визначитися: інтегруємо ветеранів у суспільство чи інтегруємо суспільство для ветеранів. «Я думаю, що суспільство має інтегруватись для ветеранів, навчитись жити разом. Це складний виклик для повоєнного стану, в якому будемо жити, – переконаний парламентар. – Ми досліджуємо досвід США, Ізраїлю, але у них немає такої кількості військовослужбовців, які ще повернуться і уже повертаються додому. Тому належить знайти рішення, щоб побудувати шлях для якісного партнерства».

Юрій Поліщук зазначив, що в області активно розбудується мережа реабілітаційних центрів, зокрема створюється потужний заклад в Ковелі, який буде працювати не тільки в напрямку реабілітації, а й реінтеграції військовослужбовців. «Питанням реінтеграції мають займатися органи влади, керівники підприємств, бізнес, громадські організації. Це має бути симбіоз усіх структур з єдиною метою – створити комфортні умови для ветеранів, – підкреслив перший заступник голови Волиньради. – Так, Луцька міська рада активно працює в напрямку реінтеграції ветеранів, але є громади, які не мають можливості зробити таку велику роботу. Тому ми, обласна рада, як найвищий представницький орган краю маємо працювати з громадами, департаментами соціальних служб над тим, аби в кожній громаді був осередок життєстійкості для ветеранів».

Він також відзначив почесними грамотами обласної ради людей, які працюють над питанням реінтеграції військовослужбовців, зокрема членів громадської організації «Інститут транскордонних ініціатив» Ольгу Корнелюк, Сергія Цимбалюка і Тетяну Шматковську.

ІННОВАЦІЇ І ПАРТНЕРСТВА – ПРІОРИТЕТИ ПІД ЧАС І ПІСЛЯ ВІЙНИ

Саме ця тематика визначила спрямування ІІ-го Форум медичних інновацій «Здорова Волинь», який розпочав сьогодні свою робу у рамках ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Лікарі та медсестринство: трансформація в умовах війни та поствоєнне відновлення». Участь у панельних дискусіях взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Про вплив війни на потреби суспільства, інституційну спроможність галузі охорони здоров’я відповідати викликам та вимогу невідкладних рішень, пов’язаних із цим, говорив, відкриваючи форум, представник Програми розвитку ООН в Україні Мустафа Саіт-Аметов: «Інновації та швидкість їх опанування – це питання стійкості та виживання галузі. Друге – міжсекторальні партнерства, які в умовах обмежених ресурсів дозволять в ефективний спосіб об’єднати зусилля. Для ПРООН бути партнером у цей складний час – за честь».

«Мета нашого форуму – посилити діалог між освітніми та науковими інституціями, органами місцевого самоврядування та регіональної влади, медичним бізнесом, громадянським суспільством та закладами охорони здоров’я з метою провадження інновацій у медичній галузі. Окрім того обмінятися досвідом із побудови міжсекторальних партнерств у контексті пріоритетів стратегічного сталого розвитку медичної галузі в умовах війни», – зазначила ректорка Волинського медичного інституту Тетяна Пастрик.

Тож, саме таким широким і різноманітним представництвом учасники форуму вели діалоги і дискусії під час тематичних панелей. Про консолідуючу роль органів місцевого самоврядування у забезпеченні умов для комплексної (фізичної, психологічної, соціальної) реабілітації ветеранів, їхніх родин, а також цивільних, які зазнали страждань від війни, говорив заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт. «Я особисто був причетний до створення першого реабілітаційного центру, який відкрився у Луцьку ще у 2019 році. Сьогодні такий осередок працює в обласній клінічній лікарні, розбудовується ще один в рамках благодійної ініціативи, активно у процес створення ребцентрів включилися Ковельська і Володимирська громади», – навів він приклади конкретних дій на виклики і потреби сьогодення.

Під час форуму також пройдуть дискусії щодо інновацій та штучного інтелект у медицині; проєктного підходу до управління; можливостей кластерного розвитку в Україні та Європі; спроможностей медичного бізнесу та перспектив розвитку медичного туризму.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*