офіційний сайт

ПЕРШІ З ЧЕСТЮ: ВОЛИНСЬКІ ПРИКОРДОННИКИ ПОВЕРНУЛИСЯ ІЗ ЗОНИ БОЙОВИХ ДІЙ

Урочисту зустріч воїнам комендатури швидкого реагування влаштували керівництво Держприкордонслужби України, 6-го Волинського прикордонного загону, представники ЗСУ, силових структур, обласної влади, голови громад, духовенство, меценати і бізнесмени. Від імені Волиньради прикордонників привітав і відзначив голова Григорій Недопад.

Це вже друга ротація волинських прикордонників, два роки поспіль у складі об’єднаних сил оборони вони успішно виконують бойові завдання на Донеччині. У зоні відповідальності ними не було залишено жодної позиції, натомість знищено велику кількість техніки і живої сили противника. За проявлені доблесть та героїзм майже пів тисячі військовослужбовців 6-го Волинського прикордонного загону були відзначені бойовими нагородами. На жаль, додому сьогодні повернулися не усі: 13 загинули, 24 вважаються зниклими без вісті, двоє потрапили у полон, понад дві сотні отримали поранення.

Подякувати волинським прикордонникам за службу прибув очільник Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко: «Для мене честь бути тут і особисто потиснути руку мужнім воїнам. Спасибі за ваш подвиг, пишаюся кожним». Понад сотні військовослужбовців він вручив державні та відомчі відзнаки.

З поверненням та успішним виконанням бойових завдань привітав військовослужбовців прикордонної комендатури швидкого реагування і голова обласної ради Григорій Недопад. «Співпраця найвищого представницького органу краю і Волинського прикордонного загону завжди була тісною і конструктивною, як і належить регіону, де проходять державні рубежі. Від початку повномасштабної війни ми намагаємося стовідсотково виконувати усі запити охоронців, а тепер і оборонців кордону. Сьогодні обласна рада також бере на себе зобов’язання і з проведення фізичного та психологічного відновлення наших прикордонників на баз місцевих санаторіїв та реабілітаційних центрів, а також оздоровлення та відпочинку дітей учасників бойових дій та загиблих», – запевнив Григорій Недопад. Він також нагородив Почесною грамотою обласної ради п’ятьох прикордонників.

Відзнаки та цінні подарунки отримали військовослужбовці також і від інших представників місцевої влади, силових та державних структур. А чотирьом прикордонникам від волинського бізнесу вручили сертифікати на придбання житла.

ПРОРОЧА МАРКА: «РУССКІЙ ВОЄННИЙ ФЛОТ – ДО ДНА!»

Укрпошта сьогодні випустила в світ нову поштівку «русскій воєнний флот – до дна!». Участь у спецпогашенні марки взяв перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Це третя марка легендарної серії «русскій воєнний корабль … !», яка вийшла в обіг від початку великої війни. Директорка Волинського регіону АТ «Укрпошта» Валентина Варголяк наголосила, що нова серія символізує очищення Чорного моря від російських кораблів, на ній зображено судна, які уже пішли на дно. «Від початку повномасштабного вторгнення Сили безпеки та оборони України ліквідували третину ворожого чорноморського флоту. Зокрема знищено великі десантні кораблі «Саратов», «Мінськ», «Новочеркаськ», «Цезар Куніков», ракетний крейсер «Москва», підводний човен «Ростов-на-Дону» та інші. Наступною ціллю неодмінно має стати російський сторожовий крейсер «Адмірал Макаров», – переконана вона.

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук відзначив символічність нинішньої події, яку також приурочено до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій. «Війна, яка сьогодні триває в Україні, це свого роду продовження Другої світової війни. Тоді було здобуто перемогу над нацизмом, однак не було переможено більшовизм, який нині постав в обличчі «рашизму». За два роки війни наші вправні оборонці спровадили на дно цілу колекцію російських кораблів і наздоганяють навіть дрібні катери, тримаючи в постійному страху російські судна. Кожен на своєму фронті робить усе можливе, щоб наблизити перемогу. Велика вдячність Укрпошті, яка продовжує виконувати свою надзвичайно важливу патріотичну і виховну місію», – підкреслив він.

Тираж нової серії марок – 1 млн примірників. Одночасно Укрпошта розпочинає і продаж благодійної презентаційної рамки «русскій воєнний … !», яка містить усі три поштові марки цієї серії з відбитками штемпелів «Перший день!»: «русскій воєнний корабль, іді … !», «русскій воєнний корабль, … всьо!» та «русскій воєнний флот – до дна!». Тираж рамки – 1000 примірників, вартість – 1500 грн, 1000 грн з яких будуть спрямовані Укрпоштою на придбання авто механізованого розмінування для ДСНС України.

У ВОЛИНЬРАДІ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З РІДНИМИ ЗАХИСНИКІВ

Із членами сімей військовослужбовців 100-ї окремої механізованої бригади зустрілися голова обласної ради Григорій Недопад і депутат Ігор Лех.

Йшлося про найактуальніші питання функціонування бригади у новому форматі, проблеми із забезпеченням підрозділу та шляхи їх вирішення. Так, близькі військовослужбовців кажуть, що бійці волинської сотки потребують ротації, оскільки другий рік незмінно виконують бойові завдання на передовій. «Їм зараз також необхідне додаткове спорядження, особливо захист від ворожих дронів», – розповідають рідні.

Григорій Недопад зазначив, що 80% від усієї допомоги, яку надає військовим обласна рада, спрямовується саме для потреб 100-ої ОМБР. «Щоразу левову частину допомоги ми відвозимо саме на позиції нашої 100-ої бригади і тримаємо постійний зв’язок щодо нагальних потреб із керівництвом підрозділу, – зазначив очільник Волиньради. – Ми розуміємо вашу стурбованість ситуацією на фронті і, зокрема, в бригаді, тож маємо на меті допомогти».

За підсумками зустрічі Григорій Недопад та Ігор Лех домовились із рідними військовослужбовців, що обласна рада допоможе налагодити комунікацію ініціативної групи з командуванням 100-ої бригади, а також продовжуватиме доправляти воїнам необхідну допомогу.

ЦЬОГОРІЧ УКРАЇНА ВПЕРШЕ ВІДЗНАЧАЄ 8 ТРАВНЯ ЯК ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ

Минулого року Верховна Рада України прийняла Закон «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років», приєднавшись таким чином до європейської традиції розуміння цієї дати.

Символ цієї скорботної дати – червоний мак, як уособлення кривавого сліду від куль і пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової й сьогодні віддав життя на фронтах України в боротьбі за її незалежність і територіальну цілісність.

На Меморіальний комплекс «Вічна Слава» віддати шану полеглим в роки Другої світової війни прийшли військовослужбовці, правоохоронці, представники громадськості, духовенства, керівники області та Луцька. Участь у заході взяв заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Пам’ять жертв воєнних злочинів, Геноциду та злочинів проти людяності присутні вшанували хвилиною мовчання. А до підніжжя пам’ятного знаку «Поранений солдат» лягли квіти. Опісля священнослужителі ПЦУ відслужили панахиду за жертвами Другої Світової війни. Насамкінець усі присутні спільно виконали Державний Гімн України.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*