офіційний сайт

ВОЛИНЯНКА УВІЙШЛА ДО П’ЯТІРКИ ЛІДЕРІВ НА ДЕФЛІМПІЙСЬКИХ ІГРАХ

Спортсменку Анастасію Смідюк і її тренера Миколу Білеру привітали перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук та депутат обласної ради, очільник центру фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт” Віктор Галан-Влащук.

Анастасія Смідюк перша волинянка, яка представляла Україну на ХХ зимових Дефлімпійських іграх, які відбулися у турецькому місті Ерзурум. Вона виступала у дисципліні «лижні перегони» та фінішувала п’ятою на дистанції 5 км класичним стилем, а згодом повторила успішний виступ уже на дистанції 10 км вільним стилем. Дівчину двічі зараховували до п’ятірки найкращих лижників дефлімпійських ігор.

“Ми пишаємося нашими спортсмени, які стали зірками не тільки національного, а й уже міжнародного спорту. Вірю, що для Анастасії не буде нездоланних вершин у спортивній кар’єрі. А ми будемо вболівати, радіти успіхам та з гордістю заявляти, що вона – волинянка”, – підкреслив Юрій Поліщук. Він також відзначив подякою голови обласної ради тренера лижниці Миколу Білеру.

Віктор Галан-Влащук наголосив, що Анастасія давно займається лижними перегонами і першою в історії області взяла участь у зимових Дефлімпійських іграх.”Ми мріяли про те, аби волинські спортсмени стали учасниками усіх ігор. Анастасія відкрила цю можливість для наших спортсменів, і ми віримо, що в наступних змаганнях вона стане переможницею”, – висловив сподівання очільник центру.

ГРОМАДИ ЗОБОВ’ЯЗАЛИ МОДЕРНІЗУВАТИ СИСТЕМИ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ОПОВІЩЕННЯ

Рішення схвалене на нинішньому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації. Участь у її роботі взяв заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Як повідомив начальник управління з питань цивільного захисту ОВА Олександр Блащук, оновити автоматизовані системи централізованого оповіщення у чотирьох районах та 54 громадах потрібно до грудня 2024 року. Це передбачено робочим проєктом технічного переоснащення територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Волинської області, що розроблений відповідно до загальнодержавної Концепції розвитку та технічної модернізації систем централізованого оповіщення про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій.

«Для організації цієї роботи розпорядженням начальника ОВА затверджено план заходів з модернізації та удосконалення систем централізованого оповіщення на території області. Так, відповідно до нього райвійськадміністраціям та територіальним громадам уже до 25 березня цього року необхідно надати на погодження профільному управлінню ОВА та ГУ ДСНС в області технічні завдання на модернізацію місцевих АСЦО», – наголосив він.

Окрім того члени регіональної комісії з питань ТЕБ та НС обговорили стан готовності цивільних захисних споруд та результати їх технічної інвентаризації. Як розповів заступник начальника ГУ ДСНС в області Костянтин Романчук, фонд таких об’єктів включає 93 сховища, 255 протирадіаційних укриттів, 5 споруд подвійного призначення та 1912 найпростіших укриттів. «Загалом захисні споруди області можуть вмістити понад 413 тисяч осіб, з необхідних понад мільйон. Найменше їх у віддалених сільських населених пунктах, де відсутня фізична можливість їх облаштування», – зазначив він.

Так, райвіськадміністраціям та органам місцевого самоврядування комісією рекомендовано вжити додаткових заходів щодо будівництва нових захисних споруд, а також обстеження та оснащення споруд підземного простору, щоб забезпечити можливість захисту для 100% населення; організувати роботу з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків та суб’єктами господарювання приватної форми власності, у яких наявні споруди підземного простору щодо можливості їх використання для укриття населення; провести додаткові обстеження наявних найпростіших укриттів та пристосувати їх до вимог.

Регіональною комісією також визначено головні заходи із попередження та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ та сільгоспугідь у літній період. За інформацією заступника начальника ГУ ДСНС в області Костянтина Романчука, упродовж минулого року на Волині було зареєстровано 78 пожеж в екосистемах, з яких 63 спричинені спалюванням сухостою. Владі на місцях рекомендовано забезпечити достатній запас води для пожежогасіння, створити та очистити від сухої рослинності та вітролому захисні протипожежні смуги навколо населених пунктів і об’єктів, розташованих у лісових масивах; заборонити розведення багать у лісових масивах і рекреаційних зонах (крім спеціально облаштованих місць), а також випалювання стерні, сухої рослинності та сміття.

Комісія також заслухала інформацію про стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах області до прийняття відпочивальників. Керівникам районів та територіальних громад доручено визначити місця масового відпочинку населення на водоймах та зобов’язати керівників таких місць обладнати їх відповідно до правил, а також установити контроль за розміщенням та безпечною експлуатацією, водних атракціонів.

ЗАРАДИ ДИТИНИ І СІМ’Ї: НА ВОЛИНІ- ФОРУМ З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ В ГРОМАДАХ

До роботи дискусійно-консультативного заходу долучилися заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Волинської, Львівської та Закарпатської областей, фахівці з соціальної роботи і захисту прав дітей, освітяни, громадські активісти.

Головна тема – обговорення можливості розвитку та підсилення у громадах соціальних послуг, об’єднання зусиль держави, місцевого самоврядування, міжнародних партнерів, громадських організацій, надавачів соціальних послуг довкола дітей та їхніх сімей.

«Впевнений, що під час цього форуму ви будете ділитись досвідом, знаннями, успішними практиками та сформуєте засади і цінності, які будуть центровані на дітях. Бо суспільство, яке думає про дітей, живе проблемами дітей і робить усе, щоб діти могли сформуватись, має майбутнє. Сьогодні війна навчила нас цінувати життя, нашу єдність, змусила зрозуміти, що потрібно не лише захистити себе, але й захистити майбутнє. Ця зустріч задля формування завтрашнього дня, успішного суспільства, де кожна дитина буде мати усі можливості щасливо зростати і розвиватися», – зазначив Григорій Пустовіт.

Під час панельних дискусій йтиметься про розвиток і доступність в громадах соціальних послуг для дітей та сімей з дітьми, що є важливим етапом у втіленні національної стратегії трансформації системи інституційного догляду та виховання дітей.

Форум проводиться в межах спільного проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Центру соціальних послуг «Джерело» (м. Львів), який реалізується у 20 громадах Львівської, Волинської та Закарпатської областей за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW в рамках національної програми ЮНІСЕФ «Кращий догляд для кожної дитини».

ЗАКРИТТЯ МАЛИХ ШКІЛ – ЦЕ ДИСКРИМІНАЦІЯ ДІТЕЙ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ

Таке твердження містить заява фракції ВО «Свобода» про недопущення закриття закладів освіти у сільській місцевості, яку оприлюднив під час позачергової 25-ої сесії обласної ради перший заступник голови Юрій Поліщук.

Він, зокрема, зазначив, що з 1 вересня 2025 року уряд вирішив не фінансувати коштом освітньої субвенції зарплату вчителів у школах із кількістю учнів менш ніж 45 осіб, а з 1 вересня 2026 року – менш ніж 60 осіб, цим самим стимулюючи закриття таких закладів. У поясненні зазначено, що такі вчителі зможуть працювати в опорних школах із забезпеченням підвезення або ж продовжувати викладати у малокомплектному закладі освіти, якщо оплату праці їм здійснюватиме місцевий бюджет.

«З цього приводу виникають питання: чи гарантує МОН працевлаштування в опорних школах усіх педагогів зі шкіл, які закриють, та стовідсоткове фінансування з держбюджету підвезення учнів закритих шкіл? Чи, як і завжди, це буде проблемою місцевих громад? А щодо дітей, то це дискримінація за місцем проживання, яка суперечить чинному законодавству про доступність освіти. Близько 60 шкіл у волинських селах ризикують опинитися на межі існування. Сьогодні тисячі наших захисників із невеликих сіл боронять нашу незалежність на фронті в той час, як освіту для їхніх дітей власний уряд відмовляється фінансувати. Окрім того у сільських територіях школи є осередками волонтерської діяльності, а в невеликих селах часто – єдиними. Тим більше, що під час війни організувати за потреби дистанційне навчання у менших школах значно простіше і ефективніше», – навів аргументи Юрій Поліщук.

Висловлюючи категоричну незгоду із рішенням уряду щодо припинення фінансування малокомплектних шкіл, члени фракції ВО «Свобода» також переконані, що питання закриття, реорганізації шкіл повинно проходити через громадські слухання і в мирний час.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*