офіційний сайт

ГРОМАДИ ЗОБОВ’ЯЗАЛИ МОДЕРНІЗУВАТИ СИСТЕМИ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ОПОВІЩЕННЯ

Рішення схвалене на нинішньому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації. Участь у її роботі взяв заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Як повідомив начальник управління з питань цивільного захисту ОВА Олександр Блащук, оновити автоматизовані системи централізованого оповіщення у чотирьох районах та 54 громадах потрібно до грудня 2024 року. Це передбачено робочим проєктом технічного переоснащення територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Волинської області, що розроблений відповідно до загальнодержавної Концепції розвитку та технічної модернізації систем централізованого оповіщення про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій.

«Для організації цієї роботи розпорядженням начальника ОВА затверджено план заходів з модернізації та удосконалення систем централізованого оповіщення на території області. Так, відповідно до нього райвійськадміністраціям та територіальним громадам уже до 25 березня цього року необхідно надати на погодження профільному управлінню ОВА та ГУ ДСНС в області технічні завдання на модернізацію місцевих АСЦО», – наголосив він.

Окрім того члени регіональної комісії з питань ТЕБ та НС обговорили стан готовності цивільних захисних споруд та результати їх технічної інвентаризації. Як розповів заступник начальника ГУ ДСНС в області Костянтин Романчук, фонд таких об’єктів включає 93 сховища, 255 протирадіаційних укриттів, 5 споруд подвійного призначення та 1912 найпростіших укриттів. «Загалом захисні споруди області можуть вмістити понад 413 тисяч осіб, з необхідних понад мільйон. Найменше їх у віддалених сільських населених пунктах, де відсутня фізична можливість їх облаштування», – зазначив він.

Так, райвіськадміністраціям та органам місцевого самоврядування комісією рекомендовано вжити додаткових заходів щодо будівництва нових захисних споруд, а також обстеження та оснащення споруд підземного простору, щоб забезпечити можливість захисту для 100% населення; організувати роботу з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків та суб’єктами господарювання приватної форми власності, у яких наявні споруди підземного простору щодо можливості їх використання для укриття населення; провести додаткові обстеження наявних найпростіших укриттів та пристосувати їх до вимог.

Регіональною комісією також визначено головні заходи із попередження та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ та сільгоспугідь у літній період. За інформацією заступника начальника ГУ ДСНС в області Костянтина Романчука, упродовж минулого року на Волині було зареєстровано 78 пожеж в екосистемах, з яких 63 спричинені спалюванням сухостою. Владі на місцях рекомендовано забезпечити достатній запас води для пожежогасіння, створити та очистити від сухої рослинності та вітролому захисні протипожежні смуги навколо населених пунктів і об’єктів, розташованих у лісових масивах; заборонити розведення багать у лісових масивах і рекреаційних зонах (крім спеціально облаштованих місць), а також випалювання стерні, сухої рослинності та сміття.

Комісія також заслухала інформацію про стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах області до прийняття відпочивальників. Керівникам районів та територіальних громад доручено визначити місця масового відпочинку населення на водоймах та зобов’язати керівників таких місць обладнати їх відповідно до правил, а також установити контроль за розміщенням та безпечною експлуатацією, водних атракціонів.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*