офіційний сайт

ПЕРЕМОЖУТЬ НАЙСИЛЬНІШІ: НА ВОЛИНІ – ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР ВАЖКОАТЛЕТІВ

300 учасників з 18 областей взяли участь у чемпіонаті України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 17 років. Змагання прийняла ДЮСШ «Колос».

З відкриттям турніру спортсменів привітали перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, народний депутат України, віцепрезидент Федерації важкої атлетики міста Луцьк Вячеслав Рубльов, директор Школи вищої спортивної майстерності Андрій Авраменко, представники спортивної спільноти та вболівальники.

«Багато представників спортивної родини важкоатлетів нині боронять нашу державу в лавах Збройних Сил України. І особливо приємно, що цей чемпіонат – в їхню честь. Вдячний нашим захисникам, що ми можемо проводити такі змагання, що можемо навчати та розвивати дітей. Впевнений, що кожен із вас віддасть максимально сил для перемоги і кожен із вас буде тим, на кого ми будемо рівнятися і ким будемо пишатися», – звернувся до учасників турніру Юрій Поліщук.

Народний депутат України Вячеслав Рубльов побажав спортсменам перемог як у домашніх змаганнях, так і на міжнародних аренах.

Від Волині участь у чемпіонаті взяли 35 важкоатлетів. За результатами турніру найкращі спортсмени отримають шанс потрапити до складу збірної України з важкої атлетики.

ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНІСТЬ В ДЕТАЛЯХ: СТАРТУВАЛА ВИСТАВКА ОСВІТЯНСЬКИХ ДОРОБКІВ

У Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулось відкриття 29-ї обласної виставки дидактичних та методичних матеріалів, на якій були представлені більше 600 робіт волинських вчителів. Серед запрошених на урочисте відкриття був і перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

До виставки долучились освітяни з 45 громад. Роботи оцінювали у 8-ми номінаціях: професійний розвиток педагогів (методична робота), початкова освіта, технологічна та інформатична освітні галузі, соціальна і здоров’язбережувальна, громадянська та історична сфери, а також фізична культура та захист України.

«Ця виставка – також і майданчик обміну інноваційними думками, ідеями, а ще дозволяє краще розуміти, як змінювати нашу освіту, вибудовувати освітню архітектуру. Це платформа не лише для демонстрації своїх досягнень, але й для об’єднання в одну велику освітянську спільноту, взаємна підтримка та колективне самовдосконалення», – зазначив директор ВІППО Петро Олешко.

Найбільше напрацювань волинських педагогів стосувалося методичних рекомендацій щодо тих чи інших навчальних предметів, практикуми – збірники вправ та задач, а також методичні розробки.

«У своїх роботах наші педагоги діляться своїми здобутками, які в когось формувалися впродовж всієї їхньої кар’єри, а хтось ділиться напрацюваннями, які є новими для них. Але у підсумку всі ці роботи служать нашій освіті, її розвитку і вдосконаленню, ними користуються молоді педагоги, які роблять перші кроки в своїй професії, – зазначив Юрій Поліщук. – Все це для того, аби наша область завжди була на вершині педагогічної майстерності України»,

Виставка працюватиме до 19 квітня, по її завершенню відбудуться семінари, круглі столи та конференції, щоб педагоги, які мають новаторський досвід, ділилися своїми напрацюваннями з колегами.

У КОВЕЛІ ОБЛАШТУВАЛИ ЖИТЛО ДЛЯ ВПО

Занедбані адмінбудівлі реконструювали під енергоефективні та сучасні багатоквартирні житлові будинки у рамках проєкту «Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення внутрішньо переміщених осіб в Україні», який фінансується Європейським Союзом та реалізується під управлінням міжнародної фінансової організації НЕФКО.

Ключі від нових умебльованих квартир сьогодні отримали 24 родини вимушених переселенців, які у час війни знайшли прихисток у Ковельській громаді. Привітати новоселів із цією важливою подією прибули голова обласної ради Григорій Недопад, Ковельський міський голова Ігор Чайка, очільниця Ковельської РВА Ольга Черен, радник із технічних питань НЕФКО і менеджер проєкту Олексій Думік, а також будівельники.

Загальний бюджет реконструкції склав 1,86 млн євро. Обладнання приміщень під житло тривало увесь минулий рік. Тут провели утеплення фасаду, замінили вікна, двері, системи електроживлення, водопостачання. каналізування і опалення, встановили систему водонагріву на сонячній енергії та індивідуальні теплопункти, здійснили благоустрій території з облаштуванням дитмайданчика і паркувальних місць.

Ковельський міський голова Ігор Чайка зауважив: «Завдяки співпраці із нашими європейськими партнерами, які профінансували реконструкцію цих будівель, ми змогли отримати ще одну сучасну і затишну локацію Ковеля. Усі 24 квартири вмебльовані, оснащені побутовою технікою та усім необхідним для комфортного життя. Ці помешкання здатні прийняти понад 70 переселенців, серед яких – діти, люди похилого віку, учасники бойових дій та ветерани. Сподіваюсь, що майбутні мешканці цих осель зможуть отримати відчуття домашнього затишку, яке вони втратили, а також зуміють повноцінно інтегруватись у життя Ковельської громади», – підкреслив він.

Голова Волиньради Григорій Недопад теж привітав родини новоселів і подякував владі міста та европейським донорам за успішну реалізацію цього масштабного проєкту на території Ковельської громади. «Це дуже важко – втратити рідну домівку, напевно частина вашого серця завжди буде у рідних краях, які довелось залишити через війну. Але сьогодні є привід для радості, сподіваюсь що у нових оселях вам буде комфортно і затишно. Окремо хочу висловити вдячність компанії НЕФКО, європейським партнерам, які уже багато років працюють на Волині, і це вже не перший житловий об’єкт на території області для внутрішньо переміщених осіб. Ведуться перемовини щодо реконструкції нових будівель, на території інших громад. Маю велике сподівання, що після перемоги нашій державі усе втрачене житло вдасться відновити», – резюмував він.

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку

19 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ СКЛИКАЄТЬСЯ ПОЗАЧЕРГОВА 25 СЕСІЯ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Відповідне розпорядження сьогодні підписав голова Волиньради Григорій Недопад.

https://new.volynrada.gov.ua/…/pro-sklykannya…/

Пленарне засідання розпочнеться о 12.00 годині у сесійній залі обласної ради.

ДЕПУТАТИ ВИЗНАЧИЛИ КАНДИДАТІВ НА ОБЛАСНУ ПРЕМІЮ ЗА ЗАСЛУГИ У СФЕРІ НАУКИ

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку.

Голова депутатської комісії Ольга Омелько поінформувала: щороку присуджується дві таких премії. З часу заснування, 2008 року, її лавреатами стали 32 науковців державних, приватних і комунальних вишів. Цьогоріч надійшло два клопотання про присудження обласної Премії за заслуги у сфері науки – від Волинського національного університету імені Лесі Українки та Луцького національного технічного університету. Своїх висуванців презентували ректори Анатолій Цьось та Ірина Вахович.

Тож один з кандидатів – проректор з навчальної роботи та рекрутації, професор кафедри української мови та лінгводидактики ВНУ Юрій Громик. Він автор майже сотні наукових публікацій, головний редактор і член редакційних колегій багатьох фахових видань. Зокрема, був керівником і співвиконавцем масштабного всеукраїнського науково-видавничого проєкту – повного академічного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах. Цьогоріч професор Громик розпочав роботу над виданням зібрання творів Олени Пчілки в 11 томах.

Ще однією претенденткою є професорка кафедри архітектури і дизайну ЛНТУ, докторка мистецтвознавства Наталія Скляренко. У її доробку більше 300 наукових і навчально-методичних праць. Серед заслуг науковиці також обґрунтування теорії проєктування систем візуальних комунікацій як інтегрованого динамічного еко-соціокультурного простору, що дозволило осучаснити методику проєктування та вдосконалити засоби візуальних практик.

Обидві кандидатури були схвалені вченими радами вишів. Тож після обговорення члени комісії одноголосно визначили Юрія Громика та Наталію Скляренко пошукачами обласної Премії за заслуги у сфері науки і рекомендували сесії обласної ради підтримати це рішення.

Порядок денний засідання постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів

  1. Про порядок денний засідання постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів.
    Інформує: Ройко Юрій Петрович –голова постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів
  2. Про виконання Регіональної екологічної програми «Екологія 2023-2026» за 2023 рік.
    Інформує: Ройко Юрій Петрович – голова постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів
    Інформує: Тимощук Вікторія Євгенівна – т.в.о. начальника управління екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації
  3. Про розгляд пропозицій щодо розподілу коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на виконання у 2024 році природоохоронних заходів.
    Інформує: Ройко Юрій Петрович – голова постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів
    Інформує: Тимощук Вікторія Євгенівна – т.в.о. начальника управління екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації
  4. Про проєкт рішення обласної ради «Про план роботи обласної ради на І півріччя 2024 року».
    Інформує: Ройко Юрій Петрович –голова постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів
  5. Різне.

    Засідання комісії відбудеться 14 березня о 14.00 годині у конференц-залі “Волиньприродресурс”.

Порядок денний засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства

  1. Про тарифи на платні послуги КП «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Волинської обласної ради.
    Ініціатор внесення: управління охорони здоровя Волинської обласної державної адміністрації (підстава – лист (вхідний № 429/17/1-24 від 09 лютого 2024 року).
    Доповідає: Володимир Шмаль, директор КП «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Волинської обласної ради.
    Запрошений: Юрій Легкодух, начальник управління охорони здоровя Волинської обласної державної адміністрації (ОВА).
  2. Про тарифи на платні послуги КП «Волинський обласний центр служби крові» Волинської обласної ради.
    Ініціатор внесення: управління охорони здоровя Волинської обласної державної адміністрації (підстава – лист (вхідний № 492/17/1-24 від 16 лютого 2024 року).
    Доповідає: Юрій Кременець, директор КП «Волинський обласний центр служби крові» Волинської обласної ради.
    Запрошений: Юрій Легкодух, начальник управління охорони здоровя Волинської обласної державної адміністрації (ОВА).
  3. Про тарифи на платні послуги КП «Волинська обласна лікарня «Хоспіс» м. Ковель» Волинської обласної ради.
    Ініціатор внесення: управління охорони здоровя Волинської обласної державної адміністрації (підстава – лист (вхідний № 564/17/1-24 від 22 лютого 2024 року).
    Доповідає: Наталія Віслогузова, директор КП «Волинська обласна лікарня «Хоспіс» м. Ковель» Волинської обласної ради.
    Запрошений: Юрій Легкодух, начальник управління охорони здоровя Волинської обласної державної адміністрації (ОВА).
  4. Про стан надання стоматологічної медичної допомоги населенню області: проблеми, перспективи розвитку.
    Ініціатор внесення: постійна комісія Волинської обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоровя, материнства та дитинства (підстава – звернення громадян). Доповідають: Юрій Легкодух, начальник управління охорони здоровя Волинської обласної державної адміністрації (ОВА), Ігор Дворко, т.в.о. директора КП «Волинська обласна стоматологічна поліклініка».
  5. Про діяльність Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи.
    Ініціатор внесення:. Волинська обласна військова адміністрації (підстава – лист (вхідний № 275/44/1-24 від 26 січня 2024 року).
    Доповідає: Василь Тимощук, начальник Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи.
    Запрошений: Юрій Легкодух, начальник управління охорони здоров`я Волинської обласної державної адміністрації (ОВА).
  6. Про стан виконання заходів Територіальної програми зайнятості населення за 2023 рік.
    Ініціатор внесення: Волинська обласна державна адміністрація (підстава – лист (вхідний № 361/32/1-24 від 02 лютого 2024 року).
    Доповідає: Алла Куцин, директор Волинського обласного центру зайнятості.
    Запрошена: Вероніка Бальбуза, директор департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів Волинської обласної військової адміністрації (ОВА).
  7. Про звіт керівника Луцького геріатричного пансіонату за 2023 рік.
    Ініціатор внесення: відділ з питань управління об`єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату Волинської обласної ради (підстава – лист (вхідний № 1/150/35/1-24 від 23 січня 2024 року).
    Доповідає: Алла Гнатюк, т.в.о. директора Луцького геріатричного пансіонату.
    Запрошена: Оксана Гобод, директор департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації (ОВА).
  8. Про звіт керівника Олицького психоневрологічного інтернату за 2023 рік.
    Ініціатор внесення: відділ з питань управління об`єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату Волинської обласної ради (підстава – лист (вхідний № 1/190/35/1-24 від 25 січня 2024 року).
    Доповідає: Сергій Кучер, т.в.о. директора Олицького психоневрологічного інтернату.
    Запрошена: Оксана Гобод, директор департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації (ОВА).
  9. Про звіт директора Горохівського психоневрологічного інтернату за 2023 рік.
    Ініціатор внесення: відділ з питань управління об`єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату Волинської обласної ради (підстава – лист (вхідний № 1/436/35/1-24 від 20 лютого 2024 року).
    Доповідає: Юлія Ковальчук, директор Горохівського психоневрологічного інтернату.
    Запрошена: Оксана Гобод, директор департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації (ОВА).
  10. Про звіт директора Голобського психоневрологічного інтернату за 2023 рік.
    Ініціатор внесення: відділ з питань управління об`єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату Волинської обласної ради (підстава – лист (вхідний № 1/546/35/1-24 від 07 березня 2024 року).
    Доповідає: Володимир Ковальчук, директор Голобського психоневрологічного інтернату.
    Запрошена: Оксана Гобод, директор департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації (ОВА).
  11. Про звіт директора Руденського психоневрологічного інтернату за 2023 рік.
    Ініціатор внесення: відділ з питань управління об`єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату Волинської обласної ради (підстава – лист (вхідний № 1/587/35/1-24 від 03 березня 2024 року).
    Доповідає: Олена Місюк, директор Руденського психоневрологічного інтернату.
    Запрошена: Оксана Гобод, директор департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації (ОВА).
  12. Про звіт директора Берестечківського психоневрологічного інтернату за 2023 рік.
    Ініціатор внесення: відділ з питань управління об`єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату Волинської обласної ради (підстава – лист (вхідний № 1/601/35/1-24 від 07 березня 2024 року). Доповідає: Віталій Клемба, директор Берестечківського психоневрологічного інтернату. Запрошена: Оксана Гобод, директор департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації (ОВА).
    1. Про тарифи на соціальні послуги (догляд стаціонарний) Берестечківського, Голобського, Олицького, Руденського психоневрологічних інтернатів.
      Ініціатор внесення: департамент соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації (ОВА) (підстава – лист (вхідний № 720/64/1-24 від 11 березня 2024 року).
      Доповідає: Оксана Гобод, директор департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації (ОВА).
      Запрошені: Віталій Клемба, директор Берестечківського психоневрологічного інтернату, Олена Місюк, директор Руденського психоневрологічного інтернату, Володимир Ковальчук, директор Голобського психоневрологічного інтернату, Сергій Кучер, т.в.о. директора Олицького психоневрологічного інтернату.
    2. Про звернення Асоціації молодих ВПО України.
      Ініціатор внесення: Асоціація молодих ВПО України (підстава – лист (вхідний № 345/581/1-24 від 01 лютого 2024 року).
      Доповідає: Галина Карнаухова, начальник відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери виконавчого апарату обласної ради.
      Запрошена: Оксана Гобод, директор департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації (ОВА).
  13. Про проєкт рішення обласної ради «Про план роботи обласної ради на І півріччя 2024 року».
    Ініціатор внесення: голова Волинської обласної ради Григорій Недопад (підстава – лист (вхідний № 297/54/1-24 від 30 січня 2024 року).
    Доповідає: Ірина Горавська, голова постійної комісії Волинської обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров`я, материнства та дитинства.
    1. Різне.
      Примітка: перед засіданням постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров`я, материнства та дитинства відбудеться робочий виїзд членів постійної комісії у КП «Волинська обласна стоматологічна поліклініка» (15.03.2024 року, 11.00 год).

      Засідання комісії відбудеться 15 березня об 11.50 годині у пресцентрі обласної ради.

Порядок денний засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку

1) Про обласну Премію за заслуги у сфері науки.
Доповідач:
Омелько Ольга Анатоліївна – голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку
Запрошені:
Матвіюк Наталія Василівна – начальник управління освіти і науки обласної державної адміністрації

Представник Волинського національного університету
Представник Луцького національного технічного університету

2) Різне.

Засідання комісії відбудеться 12 березня о 15.00 годині у пресцентрі обласної ради в режимі відеоконференції.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*