офіційний сайт

ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ РАДИ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ОБЛАСТІ

У роботі консультативного органу взяли участь перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, начальниця відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери виконавчого апарату обласної ради Галина Карнаухова, керівники професійно-технічних закладів і роботодавці.

Найперше було проаналізовано стан місцевого ринку праці у 2023 році. Керівниця обласного центру зайнятості Алла Куцин зазначила, що карантин та повномасштабна війна вплинула на чисельність роботодавців, які заявляють про вакансії. Найбільше їх у Луцькому районі – 3 259 пропозицій роботи, Володимирському – 569, Ковельському – 493, Камінь-Каширському – 107. «Зараз маємо інформацію від 14 тисяч роботодавців, які заявили про майже 4 тисячі вільних робочих місць, – розповіла очільниця центру зайнятості. – Серед найбільш популярних вакансій – продавці, машиністи-кочегари, водії автотранспортних засобів, кухарі, бухгалтери, касири, медичні сестри, адміністратори та швачки».

Також під час засідання детально обговорили виконання цьогоріч обсягу регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів в освітніх закладах, а також спрогнозували показники регіонального замовлення на 2024 рік. Так, найбільш популярні професії, куди подавали документи вступники, це кухар, кухар-кондитер, тракторист-машиніст, слюсар з ремонту автотранспортних засобів, електромонтер. В той же час, попитом не користуються навчальні програми за спеціальностями монтажник гіпсокартонних конструкцій, штукатур, верстатник деревообробних верстатів. Крім того, втрачається професія різьбяра по дереву. Як висновок – виконання регіонального замовлення в закладах професійно-технічної освіти становить 91%, а це менше ніж минулого року. Найбільше на зниження кількості учнів вплинули початок повномасштабного вторгнення та міграція за кордон.

Члени регіональної ради рекомендували збільшити регіональне замовлення на професії, що користуються найбільшим попитом у роботодавців: громадське харчування, деревообробне і швейне виробництво, сільське господарство. Майже незмінною лишилась цифра регіонального замовлення на підготовку кадрів у закладах фахової передвищої освіти.

Юрій Поліщук зазначив, що нинішні студенти, які здобувають професійну освіту, не лишаться без працевлаштування, адже попереду багато роботи. «Саме робітники почали і будуть відбудовувати країну після закінчення повномасштабної війни. Нам потрібні усі професії, адже це важливий сектор економіки. Тому маємо усіляко підтримувати професійно-технічну та фахову освіту», – підкреслив перший заступник голови обласної ради.

ПОЛЬСЬКА РЕФОРМА САМОВРЯДУВАННЯ – КОРИСНИЙ ДОСВІД ДЛЯ УКРАЇНИ

Голова Волинської обласної ради Григорій Недопад бере участь у Міжнародній науковій конференції «25 років реформи самоврядування в Польщі – соціально-економічні та фінансові аспекти».

До складу волинської делегації також увійшли доктор політичних наук, професор, експерт з питань децентралізації, автор монографії “Реформа децентралізації у Волинській області” Валентин Малиновський, ректорка Луцького національного технічного університету Ірина Вахович та перша проректорка цього вишу Надія Ковальчук.

Під час дискусійних панелей учасники форуму проаналізують різні етапи формування місцевого самоврядування Польщі, виклики на цьому шляху та шляхи їх подолання, а також можливості використати польський досвід адміністративно-територіальної реформи в Україні. Серед тем: децентралізація на регіональному та повітовому рівнях; прогнозування потенціалу розвитку територій; конкурентоспроможність регіонів на європейському тлі; еволюція бюджетів та зміна структури видатків громад в контексті децентралізації; цифровізація адмінпослуг та інше.

Свій виступ голова Волиньради зосередив на характеристиці проблематики формування місцевих бюджетів в умовах воєнного стану. Як співдоповідач Ірина Вахович проаналізувала труднощі їх виконання. А доповідь професора Малиновського стосувалася використання польського досвіду в децентралізаційній реформі в Україні.

Підсумовуючи участь у науковій конференції, Григорій Недопад зауважив, що аналіз децентралізації у Польщі засвідчив: реформа місцевого самоврядування не обмежується зміною адміністративно-територіального устрою і має комплексний характер. «Досвід наших сусідів надзвичайно цінний для нас. Вже очевидно, що у післявоєнний час, коли децентралізація поширюватиметься вище базового рівня, для нас будуть актуальними трансформації фінансово-бюджетної сфери, перегляд принципу системи місцевих податків, існування органів державної адміністрації на районному рівні та укрупнення обласного поділу країни, активізація громадянського суспільства, посилення прозорості і підзвітності місцевої влади», – передбачає він.

НА ВОЛИНІ ВШАНУВАЛИ ЛІКВІДАТОРІВ

14 грудня, у день завершення будівництва саркофагу над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС, в Україні вшановують тих, хто порятував світ від смертоносного «мирного атому».

Сьогодні українці згадують понад 600 тисяч людей, які боролись із наслідками найбільшої техногенної катастрофи людства. Поблизу пам’ятника «Жертвам Чорнобиля», що на меморіалі Вічної Слави обласного центру Волині, відбувся пам’ятний захід за участі ліквідаторів аварії на ЧАЕС, військовослужбовців, рятувальників, правоохоронців, а також представників громадськості та влади. Волиньраду представляв голова бюджетної комісії, депутат обласної ради Орест Маховський.

«Ліквідатори аварії на ЧАЕС сумлінно і чесно виконали свій обов’язок. Ми не маємо права забувати про їх самопожертву. Багато із них не дожили до теперішніх днів. Із понад 3,5 тисяч волинських ліквідаторів живими залишилось трохи більше тисячі. Мало не щодня вони відходять у вічність. Сьогодні, коли Україна переживає нелегкі часи війни, на захист Батьківщини стали діти, внуки та правнуки героїчних ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, адже лише в єдності думок та дій ми зможемо перемогти ворога», – наголосив у своїй промові голова громадської організації «Союз інвалідів Чорнобиля м. Луцьк» Степан Ковальчук.

Присутні вшанували пам’ять загиблих у боротьбі із невидимим ворогом хвилиною мовчання під звуки символічного Чорнобильського дзвону. Опісля до підніжжя монументу «Жертвам Чорнобиля» лягли квіти та вінки.

Порядок денний засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики

1.Про порядок денний засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики
 Інформує:  Маховський Орест Георгійович – голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики
2.Про Рекомендації обласної ради за результатами розгляду основних показників проєкту обласного бюджету на 2024 рік
Завантажити
 Інформує:   Маховський Орест Георгійович – голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики
Запрошені:   Никитюк Ігор Миколайович  директор департаменту фінансів, Матвіюк Наталія Василівна – начальник управління освіти і науки, Легкодух Юрій Васильович – начальник управління охорони здоров’я, Гобод Оксана Михайлівна – директор департаменту соціальної та ветеранської політики, Хвіщук Олександр Віталійович – директор департаменту культури, молоді та спорту, Бальбуза Вероніка Миколаївна – директор департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з  питань туризму і курортів, Тимощук Вікторія Євгенівна  – т.в.о. начальника управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації
3.Різне

Засідання комісії відбудеться 15 грудня о 10.00 годині у пресцентрі обласної ради (в режимі відеоконференції).

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*