офіційний сайт

ПОЛЬСЬКА РЕФОРМА САМОВРЯДУВАННЯ – КОРИСНИЙ ДОСВІД ДЛЯ УКРАЇНИ

Голова Волинської обласної ради Григорій Недопад бере участь у Міжнародній науковій конференції «25 років реформи самоврядування в Польщі – соціально-економічні та фінансові аспекти».

До складу волинської делегації також увійшли доктор політичних наук, професор, експерт з питань децентралізації, автор монографії “Реформа децентралізації у Волинській області” Валентин Малиновський, ректорка Луцького національного технічного університету Ірина Вахович та перша проректорка цього вишу Надія Ковальчук.

Під час дискусійних панелей учасники форуму проаналізують різні етапи формування місцевого самоврядування Польщі, виклики на цьому шляху та шляхи їх подолання, а також можливості використати польський досвід адміністративно-територіальної реформи в Україні. Серед тем: децентралізація на регіональному та повітовому рівнях; прогнозування потенціалу розвитку територій; конкурентоспроможність регіонів на європейському тлі; еволюція бюджетів та зміна структури видатків громад в контексті децентралізації; цифровізація адмінпослуг та інше.

Свій виступ голова Волиньради зосередив на характеристиці проблематики формування місцевих бюджетів в умовах воєнного стану. Як співдоповідач Ірина Вахович проаналізувала труднощі їх виконання. А доповідь професора Малиновського стосувалася використання польського досвіду в децентралізаційній реформі в Україні.

Підсумовуючи участь у науковій конференції, Григорій Недопад зауважив, що аналіз децентралізації у Польщі засвідчив: реформа місцевого самоврядування не обмежується зміною адміністративно-територіального устрою і має комплексний характер. «Досвід наших сусідів надзвичайно цінний для нас. Вже очевидно, що у післявоєнний час, коли децентралізація поширюватиметься вище базового рівня, для нас будуть актуальними трансформації фінансово-бюджетної сфери, перегляд принципу системи місцевих податків, існування органів державної адміністрації на районному рівні та укрупнення обласного поділу країни, активізація громадянського суспільства, посилення прозорості і підзвітності місцевої влади», – передбачає він.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*