офіційний сайт

ВОЛИНСЬКИЙ ОСЕРЕДОК НОКУ ВІДЗВІТУВАВ ЗА 2023 РІК

Очільник обласного відділення Національного Олімпійського комітету Григорій Недопад та два його заступники в цій організації – керівник Центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт”, депутат Волиньради Віктор Галан-Влащук та директор обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для вісх» Олександр Хриплюк взяли участь у підсумковому семінарі суб’єктів олімпійського руху НОК України.

Мета зібрання олімпійської спільноти – підбиття щорічних підсумків, обговорення нагальних питань розвитку олімпійського руху, визначення основних завдань в діяльності НОК України в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення країни, обмін досвідом, планування майбутньої роботи та підготовка до участі національних команд у IV зимових юнацьких Олімпійських іграх в Канвондо (Республіка Корея) та Іграх ХХХІІІ Олімпіади у Парижі (2024 рік).

Голова відділення НОК у Волинській області Григорій Недопад ділився з колегами інноваційним досвідом проведення заходів та проєктів. Посередництвом відеопрезентації він, зокрема, ознайомив учасників семінару з методикою проведення Всеукраїнського олімпійського уроку в рамках Європейського тижня спорту. «Цьогоріч Волинь удостоїлася честі і відповідальності дати старт Європейському тижню спорту в Україні. Тож, від імені волинян дякую за довіру. Волинь не належить ні до заможних, ні до багатолюдних регіонів (в області трохи більше 1 мільйона населення). Але, на наш погляд, це не завада для лідерства. В тому числі й у намаганнях розвивати масовий і професійний спорт та половину з існуючих олімпійських видів. Ця галузь у нас – в пріоритеті, бо йдеться про загартування тіла і духу майбутнього нації. У цьому твердженні – жодного пафосу, тільки об’єктивна реальність: адже третина населення нашого регіону – це діти. В області – 28 комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, в яких залучено понад 8 тисяч дітей і молоді. Усі наші спортивні масові заходи велелюдні. Так, Європейський тиждень спорту на оновленому стадіоні «Олімп» у Володимирі одночасно зібрав близько тисячі учасників, які демонстрували показові виступи з півтора десятків видів спорту. Стільки ж малих і дорослих взяли участь в Олімпійському уроці, який відбувся на базі нашого обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні», – розповів Григорій Недопад.

Досвідом співпраці з місцевою владою, меценатами та благодійниками щодо залучення фінансування та підтримки діяльності регіонального відділення НОК України у Волинській області поділився і перший заступник голови Волинського осередку НОКУ Віктор Галан-Влащук. «Навіть у час війни, залучаючи усі можливі джерела, в області не припинили примножувати спортивну інфраструктуру. Вона розвивається у найменших наших громадах, і попит зростає. Саме тому маємо багатого амбітних планів на післявоєнний період», – запевнив він.

Учасники семінару також взяли участь у щорічній церемонії нагородження «Лауреати спортивного року 2023» та відвідали кілька спортивних подій.

ВЕЛИКЕ В МІНІАТЮРІ: НА ВОЛИНІ – ВСЕУКРАЇНСЬКА ВИСТАВКА З МОДЕЛЮВАННЯ

У Центрі позашкільної освіти стартувала 4 Всеукраїнська виставка-конкурс з історико-технічного стендового моделювання, у якій взяли участь школярі з 6 областей України. Учасників привітав заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Мета традиційної експозиції дитячої технічної творчості – популяризація технічного напрямку позашкільної освіти, стимулювання та мотивування творчого інтелект у дітей. «Це неймовірні роботи за своєю складністю, – зазначив Григорій Пустовіт. – Завдяки таким гурткам науково-технічної творчості, які розвивають креативне мислення, наші воїни перемагають на фронті, створюють новітні зразки зброї, впроваджують нові методи оборони. Тож бажаю кожному з вас не зупинятися, постійно творити та розвивати свої таланти. Зараз вами пишаються ваші вчителі, завтра вами пишатиметься вся країна, а невдовзі – і весь світ».

Директорка Центру позашкільної освіти, депутатка обласної ради Оксана Філіпчук розповіла, що команди змагатимуться у 12 номінаціях – ЗСУ, авіація, фентезі, автотехніка, артилерія, бронетехніка, залізниця, космос, флот та інші. Загалом на виставці діти представили 128 своїх виробів. «Ви молодці, що приїхали і взяли участь у цьому конкурсі. Дивлячись на ваші роботи, радіє серце. В кожну із них ви вклали любов, багато годин свого часу та неймовірний заряд натхнення, – каже очільниця закладу. – Ви наша надія, адже спільно з вами, такими талановитими, ми будемо відбудовувати Україну і створювати щось нове».

Роботи учнів оцінюватиме команда суддів, які вивчатимуть рівень майстерності учасників, загальне враження і зовнішній вигляд моделей, ступінь складності, якість обробки поверхонь, точність передачі кольору, відповідність масштабу та технічній документації.

ВОЛИНЬ – ЖИТОМИРЩИНА – ЧЕРНІГІВЩИНА: БУДЕ ТІСНІША СПІВПРАЦЯ

У рамках робочої поїздки голова обласної ради Григорій Недопад взяв участь в ініціативній зустрічі з колегами з Житомирської та Чернігівської обласних рад.

Під час зустрічі із заступником Житомирської обласної ради Володимиром Ширмою та першою заступницею голови Чернігівської обласної ради Ніною Лемеш обговорили виклики у діяльності органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, бюджетну політику в контексті переданих військовим адміністраціям повноважень, підтримки підрозділів Збройних Сил України.

Обмінялися баченням щодо формування регіональної політики у світлі євроінтеграційних процесів та завершення реформи децентралізації. Окрему дискусію присвятили повноваженням і спроможностям районних рад та перспективі їхнього майбутнього, враховуючи територіальний принцип поділу влади.

Григорій Недопад поділився з колегами позитивним досвідом діяльності Координаційної ради органів місцевого самоврядування при голові обласної ради, як дієвого інструменту регіональної політики та прийняття виважених колегіальних рішень. Сторони домовилися про тіснішу і динамічнішу співпрацю між областями.

MAVIC 3 PRO + FPV – ГОТУЄМО ДО ВІДПРАВКИ ЧЕРГОВУ ПАРТІЮ ДРОНІВ

Ініційована Волиньрадою у тісній взаємодії з колективами обласних комунальних закладів місія із забезпечення захисників квадрокоптерами не припиняється.

Від початку ініціативи спільними зусиллями на сьогодні вдалося придбати понад 40 дронів різного призначення – від розвідувальних до камікадзе. Частина з них уже допомагає нашим воїнам нищити загарбників на полі бою.

Чергова партія окрім Mavic 3 Pro містить також і FPV-дрони. Днями їх відправлять на передову у підрозділи, де несуть службу волинські бійці. Традиційно до вантажу будуть додані й інші актуальні потреби оборонців: медицина, інженерне спорядження, гігієнічні засоби та смачні гостинці.

Робота з пошуку та закупівлі заявленого у запитах наших військовослужбовців продовжується.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*