офіційний сайт

НЕ ЛИШЕ ГРОШОВА ДОПОМОГА. ВПО ПОТРЕБУЮТЬ ІНТЕГРАЦІЇ У НОВІ ГРОМАДИ

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів ініціював фахову дискусію на тему: «Забезпечення конституційних прав і свобод громадян України підрозділами соціального захисту населення в регіонах». Участь у комітетських слуханнях в режимі онлайн взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

На необхідності вдосконалення механізму соціалізації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб у нові умови буття та якості надання соціальних послуг переселенцям на місцях наголосив перший заступник голови профільного парламентського комітету Михайло Цимбалюк. А у Мінсоцполітики повідомили, що в Україні офіційно зареєстровано 4,9 млн ВПО, із них 2,5 мільйони отримують допомогу на проживання. Обсяг різного роду фінансових виплат для ВПО у держбюджеті на 2023 рік сягнув 57 млрд гривень, і цей показник став другим за розміром після пенсійних виплат. Це спонукало урядовців переглянути норми регулювання по виплаті допомоги ВПО.

«Зрештою ми прийшли до висновку, що проблему родин, які втратили своє майно і були змушені переміститися в іншу громаду, лише грошима ми не вирішимо. Тому, спільно із Міністерстворм реінтеграції та Державною службою праці ми поставили за мету зробити усе можливе, залучивши органи місцевого самоврядування та виконавчої влади, для максимальної інтеграції ВПО у громади», – підкреслила перша заступниця міністра Дарія Марчак. Вона зауважила, що задля цього на місцях має бути створено низку передумов. Перше – це питання забезпечення індивідуальним житлом. «Тут є ряд інструментів – це і компенсація за зруйноване житло, і пільгове кредитування, і різного роду моделі соціального житла», – зазначила урядовиця.

Другий напрямок – працевлаштування. Третім компонентом інтеграції родини на новому місці виокремлюють надання соціальних послуг. Серед таких: консультування, інформування, психологічна підтримка, а також послуги з догляду за членами родини, які цього потребують. «На розвиток доглядових послуг для ВПО ми заклали в держбюджеті на 2024 рік додаткове фінансування у розмірі 360 млн грн, які ми будемо використовувати для підтримки місцевих громад і співфінансування послуг з догляду, щоб дорослі працездатні люди могли працевлаштуватися», – підкреслила вона.

Заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт зауважив, що від початку повномасштабного вторгнення у тергромадах області знайшли прихисток близько 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб, понад 48 тисяч з яких досі проживають на Волині. «Ми повинні подбати про належний соціальний статус внутрішньо переміщених осіб, однак для кожної такої родини потрібно знайти індивідуальний підхід. Окремі тергромади уже сьогодні працюють над питанням забезпечення ВПО індивідуальним житлом. Однак маємо враховувати, що більшість місцевих бюджетів мають обмежений фінансовий ресурс. Тому виконання делегованих державою повноважень не може повністю лягти на плечі органів місцевого самоврядування», – підкреслив він.

За підсумками комітетських слухань органи місцевого самоврядування мають підготувати конкретні пропозиції щодо законодавчого забезпечення і вдосконалення роботи із соціального захисту ВПО.

ЧЕРГОВИЙ РАУНД БЮДЖЕТНИХ СЛУХАНЬ: ПРОФЕСІЙНА І ПІСЛЯДИПЛОМНА ОСВІТА ТА ПОЗАШКІЛЛЯ

У дискусії щодо бюджетних призначень на 2024 рік взяли участь голова обласної ради Григорій Недопад, його перший заступник Юрій Поліщук, депутати обласної ради, представники органів виконавчої влади та користувачі бюджетних коштів – керівники обласних комунальних закладів освіти.

Очільник Волиньради наголосив, що бюджет наступного року надзвичайно обмежений, в тому числі й через вилучення до державного бюджету військового ПДФО, а також скасування чи обмеження для області окремих державних трансфертів. «Військові дії тривають, тож всі сили та засоби йдуть на забезпечення наших сил оборони. Тому треба з розумінням ставитися до тих цифр, які доведені нашим освітнім закладам, а також працювати над залученням коштів з інших джерел», – підкреслив Григорій Недопад.

В закладах, де заробітна плата педагогів фінансується за рахунок освітньої субвенції, відчуватимуть нестачу асигнувань на цю захищену статтю видатків. До прикладу, потреба інституту післядипломної освіти у заробітній платі забезпечена на 80%. Директори Камінь-Каширського вищого професійного училища, Берестечківського профтехучилища, Колківського центру професійної освіти відзначають, що в наступному році у викладачів їхніх закладів будуть «голі» оклади, не вистачатиме коштів на щорічну винагороду та оздоровлення.

В той же час, у низки закладів є проблеми із забезпеченням протипожежного захисту. Так, інститут післядипломної освіти має потребу у закупівлі труб для під’єднання пожежних гідрантів, Луківське та Берестечківське профтехучилища потребують будівництва укриттів, у КП «Відділ соціального розвитку закладів та установ освіти і науки» – на просочування даху та облаштування евакуаційного виходу, а в Колківському центрі профтехосвіти потрібно встановити пожежну сигналізацію. Крім того, майже усім закладам професійної освіти не вистачатиме на виплату стипендій.

У Малій академії наук недостатньо коштів на забезпечення участі вихованців у всеукраїнських конкурсах, потребують збільшення видатків і на заходи з національно-патріотичного виховання. «Така ж ситуація і в Центру позашкільної освіти. На програму національно-патріотичного виховання нам передбачили 3 тис. грн. В той же час, заклади позашкільної освіти виконують левову частину таких заходів», – зазначає директорка Волинського центру позашкільної освіти, депутатка обласної ради Оксана Філіпчук. Крім того, цьому закладу позашкілля не вистачатиме видатків і для участі вихованців у всеукраїнських змаганнях.

Голова бюджетної комісії обласної ради Орест Маховський закликав директорів тих закладів, які потребують будівництва укриття, взяти участь у відповідній державній програмі, а також налагодити співпрацю із головами територіальних громад, на території яких вони знаходяться. Приклад такої співпраці – Нововолинський центр профтехосвіти та Любомльський професійний ліцей – обидва залучили на ремонті роботи по півмільйона гривень із бюджетів своїх громад. «Рекомендую активніше попрацювати з очільниками громад. Так, в громад теж забрали військове ПДФО, але окремі громади не будуть у мінусі, адже не сплачуватимуть реверсної субвенції, а ваші заклади є бюджетоутворюючими», – наголосив Орест Маховський. Він також запропонував закладам освіти попрацювати із профільним управлінням ОВА, аби сформувати додаткові бюджетні запити на найкритичніші потреби.

НА ФРОНТ СПОРЯДЖЕНО ЧЕРГОВИЙ ВАНТАЖ ДОПОМОГИ

Її голова Волиньради Григорій Недопад передав під час особистої зустрічі Володимиру Лисковцю – командиру першого самохідного артилерійського дивізіону однієї з військових частин, що виконує бойові завдання на передовій.

На Запорізький напрям прямують квадрокоптер, водонепроникні плащі-намети та засоби гігієни. Крім того, у співпраці з волонтерським центром «Серця Патріотів» вантаж доповнено інженерними лопатами, саперними сокирами, генераторами, газовим та електричним обладнанням та зимовими автопокришками.

Григорій Недопад зазначив, що це не перша допомога особову складу дивізіону зокрема та військовій частині загалом. «Запитів багато, опрацьовуємо їх і обов’язково забезпечимо, аби наші воїни були належно оснащені», – запевнив голова Волиньради.

На знак вдячності за всебічну підтримку Володимир Лисковець від імені бійців та керівництва дивізіону передав голові обласної ради грамоту.

Волиньрада своєю чергою дякує за постійне партнерство і співпрацю благодійним фондам «Таланти України» і «Нова українська надія», а також волонтерському центру «Серця патріотів».

ВСЕ, ЩО ВИ ХОТІЛИ ЗНАТИ: АРР ІНФОРМУЄ

До уваги партнерів, інвесторів, бізнесу!

Розпочав роботу офіційний сайт Агенції регіонального розвитку Волині.

На ресурсі- актуальна інформація про міжнародні проєкти, стратегії розвитку територіальних громад, грантову підтримку, а також новації у регіональній політиці.

Все, що ви хотіли знати, відтепер за посиланням:

https://www.volyn.agency

Усіх зацікавлених запрошуємо до співпраці!!! Єдині в прагненні розвитку Волині!

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*