офіційний сайт

ЧЕРГОВИЙ РАУНД БЮДЖЕТНИХ СЛУХАНЬ: ПРОФЕСІЙНА І ПІСЛЯДИПЛОМНА ОСВІТА ТА ПОЗАШКІЛЛЯ

У дискусії щодо бюджетних призначень на 2024 рік взяли участь голова обласної ради Григорій Недопад, його перший заступник Юрій Поліщук, депутати обласної ради, представники органів виконавчої влади та користувачі бюджетних коштів – керівники обласних комунальних закладів освіти.

Очільник Волиньради наголосив, що бюджет наступного року надзвичайно обмежений, в тому числі й через вилучення до державного бюджету військового ПДФО, а також скасування чи обмеження для області окремих державних трансфертів. «Військові дії тривають, тож всі сили та засоби йдуть на забезпечення наших сил оборони. Тому треба з розумінням ставитися до тих цифр, які доведені нашим освітнім закладам, а також працювати над залученням коштів з інших джерел», – підкреслив Григорій Недопад.

В закладах, де заробітна плата педагогів фінансується за рахунок освітньої субвенції, відчуватимуть нестачу асигнувань на цю захищену статтю видатків. До прикладу, потреба інституту післядипломної освіти у заробітній платі забезпечена на 80%. Директори Камінь-Каширського вищого професійного училища, Берестечківського профтехучилища, Колківського центру професійної освіти відзначають, що в наступному році у викладачів їхніх закладів будуть «голі» оклади, не вистачатиме коштів на щорічну винагороду та оздоровлення.

В той же час, у низки закладів є проблеми із забезпеченням протипожежного захисту. Так, інститут післядипломної освіти має потребу у закупівлі труб для під’єднання пожежних гідрантів, Луківське та Берестечківське профтехучилища потребують будівництва укриттів, у КП «Відділ соціального розвитку закладів та установ освіти і науки» – на просочування даху та облаштування евакуаційного виходу, а в Колківському центрі профтехосвіти потрібно встановити пожежну сигналізацію. Крім того, майже усім закладам професійної освіти не вистачатиме на виплату стипендій.

У Малій академії наук недостатньо коштів на забезпечення участі вихованців у всеукраїнських конкурсах, потребують збільшення видатків і на заходи з національно-патріотичного виховання. «Така ж ситуація і в Центру позашкільної освіти. На програму національно-патріотичного виховання нам передбачили 3 тис. грн. В той же час, заклади позашкільної освіти виконують левову частину таких заходів», – зазначає директорка Волинського центру позашкільної освіти, депутатка обласної ради Оксана Філіпчук. Крім того, цьому закладу позашкілля не вистачатиме видатків і для участі вихованців у всеукраїнських змаганнях.

Голова бюджетної комісії обласної ради Орест Маховський закликав директорів тих закладів, які потребують будівництва укриття, взяти участь у відповідній державній програмі, а також налагодити співпрацю із головами територіальних громад, на території яких вони знаходяться. Приклад такої співпраці – Нововолинський центр профтехосвіти та Любомльський професійний ліцей – обидва залучили на ремонті роботи по півмільйона гривень із бюджетів своїх громад. «Рекомендую активніше попрацювати з очільниками громад. Так, в громад теж забрали військове ПДФО, але окремі громади не будуть у мінусі, адже не сплачуватимуть реверсної субвенції, а ваші заклади є бюджетоутворюючими», – наголосив Орест Маховський. Він також запропонував закладам освіти попрацювати із профільним управлінням ОВА, аби сформувати додаткові бюджетні запити на найкритичніші потреби.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*