офіційний сайт

НЕ ЛИШЕ ГРОШОВА ДОПОМОГА. ВПО ПОТРЕБУЮТЬ ІНТЕГРАЦІЇ У НОВІ ГРОМАДИ

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів ініціював фахову дискусію на тему: «Забезпечення конституційних прав і свобод громадян України підрозділами соціального захисту населення в регіонах». Участь у комітетських слуханнях в режимі онлайн взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

На необхідності вдосконалення механізму соціалізації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб у нові умови буття та якості надання соціальних послуг переселенцям на місцях наголосив перший заступник голови профільного парламентського комітету Михайло Цимбалюк. А у Мінсоцполітики повідомили, що в Україні офіційно зареєстровано 4,9 млн ВПО, із них 2,5 мільйони отримують допомогу на проживання. Обсяг різного роду фінансових виплат для ВПО у держбюджеті на 2023 рік сягнув 57 млрд гривень, і цей показник став другим за розміром після пенсійних виплат. Це спонукало урядовців переглянути норми регулювання по виплаті допомоги ВПО.

«Зрештою ми прийшли до висновку, що проблему родин, які втратили своє майно і були змушені переміститися в іншу громаду, лише грошима ми не вирішимо. Тому, спільно із Міністерстворм реінтеграції та Державною службою праці ми поставили за мету зробити усе можливе, залучивши органи місцевого самоврядування та виконавчої влади, для максимальної інтеграції ВПО у громади», – підкреслила перша заступниця міністра Дарія Марчак. Вона зауважила, що задля цього на місцях має бути створено низку передумов. Перше – це питання забезпечення індивідуальним житлом. «Тут є ряд інструментів – це і компенсація за зруйноване житло, і пільгове кредитування, і різного роду моделі соціального житла», – зазначила урядовиця.

Другий напрямок – працевлаштування. Третім компонентом інтеграції родини на новому місці виокремлюють надання соціальних послуг. Серед таких: консультування, інформування, психологічна підтримка, а також послуги з догляду за членами родини, які цього потребують. «На розвиток доглядових послуг для ВПО ми заклали в держбюджеті на 2024 рік додаткове фінансування у розмірі 360 млн грн, які ми будемо використовувати для підтримки місцевих громад і співфінансування послуг з догляду, щоб дорослі працездатні люди могли працевлаштуватися», – підкреслила вона.

Заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт зауважив, що від початку повномасштабного вторгнення у тергромадах області знайшли прихисток близько 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб, понад 48 тисяч з яких досі проживають на Волині. «Ми повинні подбати про належний соціальний статус внутрішньо переміщених осіб, однак для кожної такої родини потрібно знайти індивідуальний підхід. Окремі тергромади уже сьогодні працюють над питанням забезпечення ВПО індивідуальним житлом. Однак маємо враховувати, що більшість місцевих бюджетів мають обмежений фінансовий ресурс. Тому виконання делегованих державою повноважень не може повністю лягти на плечі органів місцевого самоврядування», – підкреслив він.

За підсумками комітетських слухань органи місцевого самоврядування мають підготувати конкретні пропозиції щодо законодавчого забезпечення і вдосконалення роботи із соціального захисту ВПО.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*