офіційний сайт

НОВОВОЛИНСЬКОМУ ЦЕНТРУ ПРОФОСВІТИ – 70

З нагоди ювілею від дня заснування в обласному комунальному закладі відбулась урочиста академія. Привітати колектив та студентів прибули голова обласної ради Григорій Недопад, народний депутат України Ігор Гузь, депутат обласної ради, голова Наглядової ради центру профосвіти Андрій Бокоч, депутат облради Юрій Сиротюк, керівники місцевих територіальних громад та районної влади, директори ЦПО та коледжів, а також роботодавці.

З 1953 року історія установи була нерозривно пов’язана з відкриттям Львівсько-Волинського вугільного басейну та розбудовою Нововолинська. Від колишньої місцевої гірничо-промислової школи до нинішнього сучасного центру професійно-технічної освіти заклад пройшов непростий шлях реформування, становлення та розвитку. Сьогоденням закладу є підготовка якісних робітничих кадрів для легкої і харчової промисловості, сфери обслуговування, будівельної галузі, автомобільного транспорту та електротехнічного виробництва.Загалом – пів тисячі здобувачів освіти.

Багаторічна директорка центру Валентина Приступа пріоритетом своєї роботи визначила оновлення матеріально-технічної бази, осучаснення навчальних програм з перевагою формування практичних навичок. Відтак, починаючи із 2019 року тут створено 2 сучасних навчально-практичних центри: сервісного обслуговування з професій громадського харчування, сфери обслуговування, швейного виробництва та сфери побуту та з професій автомобільного транспорту та електротехнічного виробництва. «Ми також відкрили нові лабораторії з професій кухар та пекар. Наш навчальний заклад може пишатися своїми освітніми традиціями. Серед досягнень- перемога у Всеукраїнському конкурсі якості товарів, робіт та послуг «100 кращих товарів України», першість на міжнародних виставках «Інноватика в сучасній освіті» та «Сучасні заклади освіти». Ми горді членством в Асоціації кулінарів України. На основі наших здобутків ми творимо нову історію закладу, а також виконуємо не менш важливу сьогодні місію -займаємось волонтерством та опікуємось внутрішньо переміщеними особами», – наголосила Валентина Приступа.

Голова Волиньради Григорій Недопад привітав колектив та учнів зі знаковою датою. «За увесь час існування у закладі отримали путівку в життя понад 70-т тисяч професіоналів та кваліфікованих фахівців різних сфер життя. І ця робота продовжується, бо у закладу є майбутнє. На минулій сесії Волиньрада прийняла Нововолинський ЦПО з державної до обласної комунальної власності. Я переконаний, що відтепер ми будемо спільно із досвідченим та активним керівником закладу працювати над його розбудовою та вдосконаленням. Без сумніву, престижність професійно-технічної освіти з року в рік зростатиме», – підкреслив він.

Григорій Недопад також нагородив колектив центру в особі директорки Валентини Приступи цінним подарунком та Подякою голови обласної ради за багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність, відданість справі, вагомий особистий внесок у розвиток професійно-технічної освіти та у справу навчання і виховання учнівської молоді, а також з нагоди відзначення 70-річчя з часу заснування закладу. Він також вручив ряд відзнак працівникам центру.

ДНЗ “Нововолинський центр професійно-технічної освіти”

Більше фото за посиланням https://photos.app.goo.gl/uLCHXMnykKNKFRo49

ЗАРПЛАТНЯ, СТИПЕНДІЇ І ХАРЧУВАННЯ – НАЙАКТУАЛЬНІШІ БЮДЖЕТНІ ЗАПИТИ ОСВІТИ

Про потреби освітньої галузі та доведені кошториси на 2024 рік говорили під час бюджетних слухань за участі депутатів обласної ради та керівників 36 освітніх установ обласної комунальної власності.

Попри те, що на утримання цих установ у наступному році передбачено майже на 47 мільйонів гривень більше, ніж цьогоріч, освітня галузь відчуватиме додаткову потребу в асигнуваннях на захищені статті в обсязі щонайменше 93 мільйони.

Приміром, якщо педагогам, які утримуються за рахунок місцевого бюджету, передбачені усі основні виплати, галузеві доплати і надбавки, а також матеріальна допомога на оздоровлення в обсязі 100% до посадового окладу, то за рахунок коштів освітньої субвенції педагогічним працівникам забракне майже 41 млн грн. на щорічну винагороду та допомогу на оздоровлення. «Обсяг освітньої субвенції нижчий, ніж в минулому році. І якщо раніше цю різницю ми могли компенсувати з обласного бюджету, то тепер цього робити не можемо. Якщо в минулому році був ресурс – військове ПДФО – то в 2024 році цього немає», – зазначив голова бюджетної комісії Волиньради Орест Маховський.

Крім того, закладам освіти забракне й на харчування, в повному обсязі асигнування на цю статтю передбачені для пільгових категорій здобувачів освіти, для решти ж – коштів вистачить лише до кінця навчального, а не бюджетного року. Загальна потреба на організацію харчування становить 40 млн гривень (при одноденній вартості багаторазового харчування 120 гривень та 48 гривень одноразового). Нестача коштів на виплату стипендій для учнів закладів професійної освіти – це майже 12 млн грн.

Щодо незахищених статей, то на господарську діяльність освітніх закладів наступного року в обласному бюджеті закладено лише 23% від потреби (нестача – понад 53 млн грн).

«Капітальні видатки не передбачені взагалі. Однак, є низка першочергових робіт, пов’язаних з проведенням протипожежних заходів та заходів з безпеки, зокрема облаштування укриттів, ремонтом аварійних дахів, тепломереж, заміною котлів», – зазначає начальниця управління освіти і науки ОВА Наталія Матвіюк.

ОНОВЛЕНА УАРОР ДЕМОНСТРУЄ ЛІДЕРСТВО У ФОРМУВАННІ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

На минулому тижні голова обласної ради Григорій Недопад у якості віцепрезидента з питань регіональної політики Української асоціації районних та обласних рад у складі керівного складу Асоціації взяв участь у конгресових консультаціях під головуванням заступника керівника Офісу Президента України Олексія Кулеби.

Метою зустрічі стало предметне обговорення майбутнього регіонального та субрегіонального рівнів управління, а також бюджетної політики в умовах воєнного часу. У своєму виступі голова обласної ради зокрема зупинився на проблемах, які сьогодні виникають при плануванні та виконанні бюджетів усіх рівнів, наголошуючи на необхідності розгляду основного регіонального кошторису на пленарних засіданнях обласних рад.

Окремо зупинилися і на питанні розробки програм соціально-економічного розвитку регіонів, як базової стратегії життя в умовах воєнного стану. Крім того, йшлося і про міжнародне партнерство у регіональному вимірі та лідерську позицію УАРОР у розвитку співробітництва областей і районів.

Учасники консультацій домовилися, що напрацьовані пропозиції спрямують до профільних комітетів Верховної Ради України для прийняття виважених рішень.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*