офіційний сайт

ЗАРПЛАТНЯ, СТИПЕНДІЇ І ХАРЧУВАННЯ – НАЙАКТУАЛЬНІШІ БЮДЖЕТНІ ЗАПИТИ ОСВІТИ

Про потреби освітньої галузі та доведені кошториси на 2024 рік говорили під час бюджетних слухань за участі депутатів обласної ради та керівників 36 освітніх установ обласної комунальної власності.

Попри те, що на утримання цих установ у наступному році передбачено майже на 47 мільйонів гривень більше, ніж цьогоріч, освітня галузь відчуватиме додаткову потребу в асигнуваннях на захищені статті в обсязі щонайменше 93 мільйони.

Приміром, якщо педагогам, які утримуються за рахунок місцевого бюджету, передбачені усі основні виплати, галузеві доплати і надбавки, а також матеріальна допомога на оздоровлення в обсязі 100% до посадового окладу, то за рахунок коштів освітньої субвенції педагогічним працівникам забракне майже 41 млн грн. на щорічну винагороду та допомогу на оздоровлення. «Обсяг освітньої субвенції нижчий, ніж в минулому році. І якщо раніше цю різницю ми могли компенсувати з обласного бюджету, то тепер цього робити не можемо. Якщо в минулому році був ресурс – військове ПДФО – то в 2024 році цього немає», – зазначив голова бюджетної комісії Волиньради Орест Маховський.

Крім того, закладам освіти забракне й на харчування, в повному обсязі асигнування на цю статтю передбачені для пільгових категорій здобувачів освіти, для решти ж – коштів вистачить лише до кінця навчального, а не бюджетного року. Загальна потреба на організацію харчування становить 40 млн гривень (при одноденній вартості багаторазового харчування 120 гривень та 48 гривень одноразового). Нестача коштів на виплату стипендій для учнів закладів професійної освіти – це майже 12 млн грн.

Щодо незахищених статей, то на господарську діяльність освітніх закладів наступного року в обласному бюджеті закладено лише 23% від потреби (нестача – понад 53 млн грн).

«Капітальні видатки не передбачені взагалі. Однак, є низка першочергових робіт, пов’язаних з проведенням протипожежних заходів та заходів з безпеки, зокрема облаштування укриттів, ремонтом аварійних дахів, тепломереж, заміною котлів», – зазначає начальниця управління освіти і науки ОВА Наталія Матвіюк.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*